reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania, normy - nasze watpliwości i pytania

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
AsiaN ja Ci niestety nie pomoge, bo nie znam sie na tych wynikach :-(
Z dobrych objawow( zeby ciagle nie narzekac ;-) ) od jakichs 2 tyg. mam ladne cisnienie. Po tym, jak spanikowalam,ze dobija mi do 140, zaczelo mi spadac i teraz utrzymuje sie na poziomie 120-130, a czasem i nizej :-)
 
reklama
No jutro właśnie idę do niego i mam zamiar wmusić na nim badania a jak nie to robię prywatnie. I nie wiem dlaczego ale od kilku dni swędzi mnie bardzo skóra na dłoniach.
 
Nie zmienilas jakiego plynu do naczyn czy cos takiego? Czesto w ciazy cialo jakies uczulenia dziwne wykazyje..
Albo czekaja cie goscie (prawa reka) albo przyplyw kasy (lewa reka)...
 
Ja właśnie odebrałam swoje wyniki krwi , generalnie morfologie mam lepszą, wyniki wątrobowe w normie ale coś się chyba dzieje z nerkami bo mam za niską kreatynine we krwi 0,41mg/dl a norma jest od 0,6 nie wiem co to może oznaczać ale raczej nic dobrego , do tego jeszcze mam za niski ciężar właściwy moczu 1,010 a norma od 1,015 i z tego co wyczytałam oznacza to jakiś problem z funkcjonowaniem nerek , ph moczu mam z kolei za wysokie , mój lekarz nie odbiera telefonu a ja jestem strasznie spanikowana:-:)-:)-:)-(
 
AsiaN no to 25 tydzień, nie jset źle. A co do hormonów, to licz się z tym, że już do końca życia rano na czczo tableteczka i 30 minutek bez jedzonka i picia. A jaki lek dostałaś i jaka dawkę?
Co do depresji, opuchnięc itp, to poczekaj sobie z 2 tygodnia, bedzie lepiej. A w nastepnej ciąży badanka na hormonki co 4-5 tygodni trzeba będzie powtarzac. Zreszta teraz też, nawet nie wiem czy nie co 3, żeby patrzec co tarczyca wykreci. ft3 masz lekko poniżej, tsh masz slicznie w normie, więc spokojnie, grunt to nie panikowac. Zobaczymy co przeciwciała powiedzą. No i jeżeli Twój ginek nie jest endokrynologiem, to po ciąży znajdź sobie jakiegoś.

Poprzednio startowałam z 50 euthyroxu a skończyłam na 100, ale potem tarczyca się poprawiła i brałam przed 2 ciążą 25 i jak narazie dojechałam do 75, alew pewnie będzie ta 100.
 
Ostatnia edycja:
Mysza 83 - to jest bardzo mala odskocznia tego ciezaru moczu,wiec tym nie masz co sie przejmowac....reszta nie wiem
 
Nie denerwuj się teraz nie warto, nic juz nie zrobisz, a nerwy bardziej zaszkodzą. Jak na ten etap ciąży to nie dużo, wiec spokojnie tylko. Skoro około 25 tygodnia ciąży pojawiły sie problemy, to znaczy, że niedawno i nie powinno byc źle. tym bardziej, że to nie jest radykalne i nagłe, ale postepujace, więc z poczatku nie było zbyt duzych niedoborów. Teraz kontroluj koniecznie ft4. No i przypuszczam, że Twój organizm najpierw to co miał wysyłał dzidzi a potem Tobie, dlatego dośc szybko pojawiły sie objawy.
A ta tableteczka rano to nie ograniczenie naszej wolności, ale jej zapewnienie, bo dzieki niej nie stajemy sie niewolnikami braku hormonu, depresyjnie nastawionymi grubaskami, którym ciągle zimno i nic się nie chce :-). Wiem co mówię, rok zyłam w takim stanie, nim wykryto co mi jest.
 
reklama
Byłam dzis na Usg, moja córcia kochana waży już 2000g, ma takie fajne pućkowate policzki i fałdki na nóżkach. Wszytsko jest w porządku.

Z tą witaminą B12 , to podobno tak, że po porodzie musze udac się do internisty i poszukać powodów jej niedoborów, bo ma to jakis wpływ na moje zdrowie, ale na szczęście na dzidzię i jej rozwój - nie.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry