reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Atopowe zapalenie skóry... POMOCY!!!

mampoli masz racje,ze sterydowych masci lepiej nie uzywac,jedynie w ostatecznosci.ja w sumie nie uzywam hydrokotizonu,masci ktorej uzywamy hydrokortizonu jest 1%..ale innymi jak smaruje to plamy nie znikaja.przez caly rok mamy spokoj,ale jak tylko pojawi sie slonce,corka zaczyna sie drapac.a o latopicu wyczytalam calkiem niedawno na necie,jak bedziemy latem w pl.to na pewno kupimy i wyprobujemy :)
 
reklama
Ja mam tez problemy z moja corka. Nie wiem czy to atopowe zapalenie skory czy nie. W kazdym razie zaczelo sie wlasnie od tego ze miala bardzo sucha skore. Na policzkach jak przejechalo sie palcem miala taka kaszke normalnie nie widoczna, tylko do wyczucia. Natomiast kiedy sie denerwowala, albo bylo jej goraco robily sie czerwone punkciki na policzkahc. Potem zaczelo isc nizej, na szyi miala szorstka skore a potem to juz dekolt i nadgarstki. Lekarka nie powiedziala co to jest. W kazdym razie polozna kazala kapac mi w balneum plus. Poprawilo sie, teraz kapie w emolium i po kapieli i zawsze rano smaruje emolium kremem. Buzka jest gładka. NAtomiast mimo tego jak sie denerwuje albo jest jej cieplo, czerwone punkciki wychodza. I we wglebieniach w nadgarstkach tez ma takie czerwone i na paluszkach czasem czerwone krostki. Zadne z nas nie jest alergikami. Ponoc jesli to jest atopowe zapalenie skory to jest to choroba nieuleczalna?
 
Mi to wygląda na atopowe zapalenie skóry ale lepiej idź do dermatologa z maluszkiem, powie Ci czym smarować żeby malutką nie swędziało. Polecam zwykłą parafinkę, natłuści ale nie podrażni i można smarować kilka razy dziennie. Z alergii tzn atopowego zapalenia skóry dzieci w większości przypadków wyrastają, jeśli nie to utrzymuje się odpowiednią dietę. :)
 
Witajcie! Nie wiem czy taki wątek już był na forum, ja przynajmniej nie znalazłam więc zakładam go być może ponownie ;) Czy ma ktoś jakiś sprawdzony sposób na ukąszenia komarów? Moja córeczka ma AZS (atopowe zapalenie skóry) po każdym ukąszeniu pojawia się ogromny bąbel i zaczerwienienie, próbowałam różnych środków i nic nie pomaga. Może macie coś sprawdzonego i bezpiecznego dla alergików? Może powinnam iść z tym do lekarza? Dermatologa? Poradźcie coś bo szkoda mi już malutkiej, ciągle się drapie biedna...
 
U Adasia też stwierdzono Azs. Walczylismy z nim ok 2 miesiące. Aż trafiliśmy do innego alergologa. Okazało się,ze Adas nie moze przyjmowac witaminy D. Odstawilismy i 2 dni pozniej egzema zniknęla. Próbowalismy potem innych firm,nawet tran-ale wracało. Na szczęscie minęło bezpowrotnie.

Dużo dowiedzialam się z tej stronki:
http://www.atopowe-zapalenie.pl/forum/viewforum.php?f=1
 
U Adasia też stwierdzono Azs. Walczylismy z nim ok 2 miesiące. Aż trafiliśmy do innego alergologa. Okazało się,ze Adas nie moze przyjmowac witaminy D. Odstawilismy i 2 dni pozniej egzema zniknęla. Próbowalismy potem innych firm,nawet tran-ale wracało. Na szczęscie minęło bezpowrotnie.

Dużo dowiedzialam się z tej stronki:
Atopowe Zapalenie Skóry • Zobacz dział - Dziecko z AZS

Bardzo dziekuje... Teraz nie za bardzo mam czas ale dodałam do ulubionych i poczytam potem :)))
 
polecam preparat Orinoko Junior, kupiłam w aptece, dla dzieci od 1go miesiąca życia, sprawdza sie świetnie!!!
 
Niestety nie obyło się bez wisyty u lekarza. Malutka dostała zyrtec, calcium i maść z antybiotykiem do smarowania ukąszeń. Podziałało :) Orinoko też kupiłam, właśnie polecono mi go w aptece. Dzięki za podpowiedź Hidi :) Pozdrawiam
 
reklama
Mój 4-miesięczny syn ma szorstkie plamy na całym ciele..... Ostatnio zauważyłam że te plamy robią sie czerwone:-:)-(
Byliśmy u lekarza z tym jeszcze zanim te plamy zrobiły sie czerwone i lekarka kazała tylko natłuszczac skóre.... Ale znajoma mi powiedziała że to może byc atopowe zapalenie skóry..... Niewiem nic na ten temat i nie chce od razu panikowac dlatego też prosze Was byście napisały co o tym wiecie...
Z góry dziekuje

U mojej 4,5 m-czna córeczki też się tak zaczynało najpierw szorstkie, suche plamy na zgięciach łokci i kolanek potem całe rączki nóżki a obecnie całe placki , przy czym jak na nóżkach i raczkach zeszło to pojawiło się na brzuszku i pleckach ze wzmożoną siłą.
Na początku lekarka też kazała sparować tylko kremem natłuszczającym linomag po tygodniu gdy wystąpiły zaczerwienione krostki i ogromne placki dodała maść robionąna zamówienie w aptece, wapno, Fenistil w kropelkach i Ketotifen na razie nie widaćpoprawy minął już tydzień, ja jestem na diecie eliminacyjnej , nie jem nabiału ale coraz częściej się zastanawiam nad wit D dużo osób pisze , ze ta witamina uczula.
Jak malutka była mała miała też suche placki za uszami dużo osób mi mówiło iż może to być AZS.
 

Załączniki

  • gg.JPG
    gg.JPG
    52,6 KB · Wyświetleń: 252
Do góry