reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Atopowe zapalenie skóry... POMOCY!!!

reklama
To normalne że po bebilonie pepti dziecko robi zielone kupki,minie trochę czasu zanim sie to unormuje.Uczulenie na pepti raczej się nie zdarza ale czasami może nie służyć dziecku dlatego warto poprosić lekarza o Nutramigen.Czasem może być to uczulenie na proszek płyn do płukania lub nawet pierze lub roztocza.
A ile już czasu podajesz pepti? czasami wysypka może się utrzymywać tydzień albo dwa.
 
nie chce cię straszyć oczywiście ale ja jako dziecko byłam alergikiem i miałam na naprawde wiele rzeczy uczulenie wiec jeśli jest tak jak pisze moja poprzedniczka że po tym mleczku kupki mogą być zielone to może wysypka jest po czymś innym. Wiem że to troche naciągane ale jak nie bedzie poprawy z wysypką to może to jednak coś zewnętrznego. Ale najlepiej zapytaj lekarza, może jakiegoś alergologa?
 
alergie po bebilonie pepti zdarzają się często... mój maciek jest uczulony... i parę Dziedziczaków koleżanek też. Zostaje nutramigen ale on śmierdzi
 
a może ma uczulenie na laktoze, wtedy tylko nutramigen pozostaje. To że śmierdzi i jest ohydny w smaku nic nie znaczy, dziecko nie zna innego smaku to powinno zaakceptować. Moja córka jest na pepti bo ma skaze i bużkę miała szorstką czerwoną i w krosteczkach całą. Reszta ciała w liszajach i sucha skóra. Po pepti robiła kupki zielone przez prawie 3 tyg, potem już luzik. A skórkę smaruj emolium, nam bynajmniej pomogło. Teraz mała ma cerę cudną bez skazy. No i wybierz się do porządnego lekarza może alergologa?
 
maly na Bebilonie pepti jest od okolo 3 tygodni wiec moze jeszcze musi troche potrwac zanim to mleczko sei przyjmie..najgorsze sa te krostki bo jest ich coraz wiecej..jeden lekarz tez stwierdzil skaze bialkowa ale nic nam nie dali na ta wysypke..jutro jedziemy do kolejnego znawcy :-)
 
u na sjeden lekarz tez stwierdzil skaze bialkowa ale na wysypke nic nie przepisal..jutro idziemy do kolejnego znawcy :-)
 
Jeżeli żadne mleko nie podpasuje to może sojowe? Niestety też śmierdzi ale dziecim raczej to nie przeszkadza. Wiem że teraz rzadko je się stosuje bo zdarza się alergia na soję ale warto spróbować,mój synek pił je aż do 7 roku życia.Córeczka do 3 lat była na pepti teraz jest już zdrowa,chociaż ona nie miała uczulenia jako tako tylko raczej nietolerancję laktozy.Nie miała wysypek tylko bóle brzuszka.
 
reklama
dziekuje wszystkim za odpowiedz. dzisiaj bylismy u neonatologa i byc moze to od plynu do kapieli..mamy stosowac Oilatum i moze przejdzie..za miesiac kontrola i mam nadzieje ze bedziemy mogli wrocic do normalnego mleczka :)
 
Do góry