reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Atopowe zapalenie skóry - AZS

Witajcie moj Kubus ma prawie 4latka od urodzenia ma alergie,AZS,astme.dopiero rok temu sie pogorszyło-chodze po alergologach,dermatologach i konkretnie nie pomagaja.juz sama nie wiem gdzie mam chodzic-do ktorego najlepiej.kazdy lekarz mowi inaczej:9 a ja juz nie mam siły przez ta chorobę:((((((((((
 
reklama
w moim przypadku na początku wizyt u lekarzy z moim Kubą było podobnie. Dostawałam różne informacje od lekarzy na temat sposobu leczenia mojego dziecka. W końcu byłam zmęczona i zdecydowałam się przytrzymać wizyt u jednego lekarza - konsultując jedynie jego diagnozę z jeszcze jednym lekarzem. W ten sposób udało mi się uporządkować to jak mam postępować - lekarz przepisał leki i zalecił codzienną pielęgnację skóry Kuby. Dla mojego synka waznym elementem okazała się systematyczne kompleksowe zajęcie się jego skórą . Zaczęłam używać całej serii aptecznych kosmetyków - emulsji do kąpieli i po kąpieli oraz kremu (mój lekarz polecił mi akurat emolium), które przeznaczone są do skóry z problemami. Moim zdaniem to był jedyny sposób na podjęcie skutecznego leczenia dziecka.
 
No to u nas to wygląda tak, że dzieci chyba przejęły ten problem po mojej teściowej, która tez ma jakąś alergię, ale jak zwykle, nikt nie wie, co i jak.
Córka na początku miała problemy z brzuszkiem, ze skórą nie bardzo, piła bebilon pepti i u niej problemuj nie ma.
Za to u synka jest, i to duży. Pije nutramigen, skóra na buźce poprawiła sie dopiero po podaniu elocomu. na głowie ciemieniucha, do tego takie coś, co przypomina jakieś liszaje - na brzuszku (ale mało), oraz na lewym łokciu. Chyba go to nie swędzi, ale za to bardzo drapie się po głowie, nawet do krwi, no i jak go przebieram, to pupą jeździ po całym kocyku, jakby sambę tańczył - chyba też go swędzi. Smarujemy balsamem łagodzącym. No i ten nutramigen. Ale zupki mu podaję normaqlnie i nie zauważyłam nic niepokojącego, więc mam nadzieję, że w końcu z tego wyrośnie, choć wiem, że to można tylko zaleczyć, złagodzić objawy.
 
u mnie lekarze wszyscy daja Kubie to samo,niby jest na tej diecie,ale wiadomo od czasu do czasu dam mu cos innego i np.raz po drozdzowce go nie wysypalo a raz wysypalo.jak sie lekarza co mama mu dawac jesc to roklada rece-sama nie wie.a jak chce pojsc do innego to kolejki takie ze szok
 
z azs da się normalnie funkcjonować. Wazna jest opieka lekarza, który zdecydowanie porządkuje życie w tej chorobie. Nasz dermatolog wskazał mi jak postępować, na co zwracać uwagę i obserwować mojego synka. No i oczywiście leki i do tego co według naszego lekarza ma duże znaczenie właściwa, systematyczna pielęgnacja skóry dziecka.
 
z azs da się normalnie funkcjonować. Wazna jest opieka lekarza, który zdecydowanie porządkuje życie w tej chorobie. Nasz dermatolog wskazał mi jak postępować, na co zwracać uwagę i obserwować mojego synka. No i oczywiście leki i do tego co według naszego lekarza ma duże znaczenie właściwa, systematyczna pielęgnacja skóry dziecka.
Masz swieta racje. Przede wszystkim wazne zeby dbac o skore i pilnowac zeby nie mial kontaktow z alergenami, jezeli ma azs na tle alergicznym, jak ja. Jezeli tego sie dopilnuje, to moze nawet latami nie miec nawrotow choroby. Wiem cos o tym. Pozdrawiam i powodzenia!:cool2:
 
Witam

Ja Książki Pani Ciesielskiej zakupiłam już w lutym ale jak dotąd nie miałam czasu do nich usiąść ze względu na pojawienie się drugiego dzieciątka w marcu a teraz jego kłopoty zdrowotne. Więc obaj moi synowie mają AZS i teraz jeszcze większa mobilizacja z mojej strony na wprowadzenie tej diety

rosmerta mój starszy synek własnie ma taką skóre jak Twój przed zastosowaniem tej diety:-(

pozdrawiam
 
reklama
Masz swieta racje. Przede wszystkim wazne zeby dbac o skore i pilnowac zeby nie mial kontaktow z alergenami, jezeli ma azs na tle alergicznym, jak ja. Jezeli tego sie dopilnuje, to moze nawet latami nie miec nawrotow choroby. Wiem cos o tym. Pozdrawiam i powodzenia!:cool2:

Dzięki za popracie - dokładnie o tym mówiłam. Chętnie wymienie się doświadczeniami w pielegnacji skóry przy azs - nie ma jak rada innego azs-owca. Napisz co nie co o swoim podejściu do codziennej pielęgnacji skóry. Jestem ciekawa Twoich opinii.
 
Do góry