reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja w uk

Ja się zdecydowałam na implant Implanon Implanty podskórne - Antykoncepcja hormonalna .Czekałam około miesiąca na założenie,ale wydaje mi się ,ze to też zalezy od kliniki i ile mają pacjentów. Do tego czasu miałam pigułki Micronor.
Generalnie jestem zadowolona,bo mam antykoncepję z głowy na 3 lata,nie boję się,ze zapomnę,czy mi wypadnie (a to słyszałam o wkładkach).Skutkiem ubocznym u mnie jest to,ze bardzo żadko mam @ .

a powiedz mi jak to jest z tyciem po tym?? slyszalam ze sie tyje po implancie...
 
reklama
Ja nie przytyłam,a nawet schudłam,ale miałam dietę.Myslę,ze ryzyko tycia jest tak jak przy każdych hormonach.To samo tyczy się złego nastroju,braku chęci na seks.Wszystko zalezy czy dobrze masz dobrane hormony.Generalnie jestem zadowolona,ze o antykoncepcji nie musze pamiętac.
 
co do wkładki to kiedyś czytałam że też można zajść w ciążę i wtedy władka wrasta w dziecko.
Nie wiem czy to prawda, oby nie, ale i tak bała bym się.
 
czesc ja juz po zabiegu:)
ogolnie zalozenie to troche pozadnego bolu kilka porzadnych takjakby ukluc lub bol przypominajacy nadejscie miesiaczki d sie przezyc bo szybko mija, calosc trwa ze 20 min bo robia jeszcze wymazy.
najgorzej ze mam bol jak na miesiaczke teraz a juz zapomnialam jak to jest bo od ponad 2 lat nie mialam , a no i troche krwawie. za 6 tyg na kontrole.
za i przeciw na temat spirali jest rozne jak i na temat innych metod
mysle ze to decyzja indywidualna
pozdrawiam
 
a powiedz mi jak to jest z tyciem po tym?? slyszalam ze sie tyje po implancie...
ja osobiscie mam implant zalozylam go zaraz praktycznie po urodzeniu dziecka po niespelna 3-4miesiacach i mam go do dzis i sprawdzil sie w 1000% tylko ze problem byl w tym ze wychudlam jak nie wiem bo mialam ciagle plamienia i nie wiem kiedy to byla miesiaczka a kiedy plamienie pooszlam po 2 latach do lekarza bo mialam dosc czekania na ustabilizowanie sie tego noi dostalam tabletki na unormowanie sie tego wszystkiego...wiec takim sposobem mam juz od stycznia dwie antykoncepcje...hmmm noi dobrze sie czuje ...wszystko wrocilo do normy a tabletki nadal biore implantu na szczescie sie pozbywam juz w listopadzie.
pozdrawiam
 
Witam was Mamy :)

Mam do was pytanie, bylam dzis u GP i dostalam Micronor 28 sztuk, antykoncepcja dla kobiet karmiacych.
Jakie sa wasze doswiadczenia z tym i tabletkami, GP mi powiedziala ze musze je brac ciagle, bez przerw i maksymalne przerwy w braniu tabletek to 3 godziny, np od 19 do 22 musze je wziasc.
Czekam na wasze opinie.
 
We wtorek wybieram się na założenie implantu. Zrobi to GP w mojej przychodni. Na wizytę czekałąn zaledwie tydzień.
zadj potem relacje jak wrazenia :-) bo ja nigdy nie bralam zadnych pigulek ani zadnej antykoncepcji poza gumkami, no ale teraz chcialabym sie jakos zabezpieczyc na lata :-D no i implant bym chciala bo nie musze pamietac o tabsach, ale boje sie zlego samopoczucia i tycia... juz dosyc jestem gruba...
no i czy mozna to w kazdej chwili wyjac jakbym sie zle czula?
 
Implant mam już 3 tygodnie. Na razie czuje się swietnie. O tyciu narazie jeszcze nic powiedziec nie moge. Tydzień po zalozeniu implantu dostalam @ I trzyma mnie już 3 tygodnie, na szczescie widze że to już koncowka. Wyjac mozna w kazdej chwili. Najlepiej "zalozyc" implant. Miedzy 21 a 28 dniem po porodzie. Wtedy jest najbardziej skuteczny i nie trzeba stosowac dodatkowej antykoncepcji.
 
reklama
hej lasencje;-)

mam pytanko, a mianowicie czy ktoras z was stosowala tabletki micronor? a jesli tak to czy moze krwawilyscie po nich?? gp mi powiedzial ze nie powinnam przy nich dostac okresu a tu nagle krwawienie jakies 3 dni po pierwszej tabletce sie zaczelo i juz mam 3 dni... z gory dziekuje za info!
 
Do góry