reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amelka.31 tydzien 6 dni.1902g

Bylysmy ostatnio u pediatry ,wszystko ok.Amelka rozwija sie dobrze,Pani doktor widziala 3 raz od urodzenia i dopiero sie dowiedziala o uszku malej:szok:,poco oni zakladaja dzieciom kartoteki ,ksiazeczki zdrowia jak lekarz nawet tam nie zaglada.Przeslysmy tez z mleka dla wczesniakow na normalne.Miala problem z kolkami wiec narazie takie na kolki jej daje.Od 2 dni mala zwiziecie trenuje podnoszenie glowki i nozek jednoczesnie.nadodatek dzisiaj sie "rozgadala".
 
reklama
wiesz z lekarzami jest róznie...chociaż ja nie narzekam bo trafiłam na super i wszystko chcą wiedzieć i pamiętają o czym ostatnio rozmawialiśmy...dostałam kiedyś radę aby po prostu o wszystko pytać i przypominać lekarzom,więc Ty też tak rób...cócie masz dzielną i jaką kochaną daje mamie pospać,odpoczać...to tak jak mój skarbek...pozdrawiam i zdrówka dla Amelki...
 
dostalam list od naszej pediatry takie streszczenie ostatniej wizyty. mala ma skosnoglowie.Jak byla malutka to zazwyczaj kladla glowke na prawym boku, przy czubku glowki ma jakby dwa guzy, ten po prawej jest wiekszy. Kiedy siedzi mi na kolanach ,to widze ze lewe ucho jest wyzej od prawego,Niewiem czy to jest bardzo powazny problem ,a jak jest to ,co moge zrobic?Mowilam o tym lekarce ,ale jakos sie tym nie przejela.Moze sa na to jakies cwiczenia ,masaze.?Moze jest jakas mama z UK z takim problemem ,bo niewiem jak tu wyglada jakakolwiek rehabilitacja takich wad.
 
Są specjalne masaże mające za zadanie niwelację cech dysmorficznych twarzy, ale to musi ci pokazac specjalista neurologopeda czy fizjoterapeuta, bo musza byc one dostosowane do potrzeb dziecka.
Pani dr b miła kurcze, nie przejęła sie bo co? Bo nie jej dziecko?:wściekła/y:Nie jej dziecko będzie miało niesymetryczna twarz??:wściekła/y:Brak słów po prostu..
 
Z tego co wiem to schorzenie można leczyć również bezoperacyjnie.ALe niestety nie wiem jak. Poszukaj informacji na wikipedii a odnosnie leczenia na innych forach.W każdym razie nie jest to w zadnym wypadku wada spowodowana tym,że kładziesz małą na jedną stronę ! to jest wada wrodzona.
 
O matko ,ales mnie nastraszyla.Pewna jestes ze to jest wada wrodzona??przeciez glowka formuje sie po porodzie.A co do uszek to niedopisalam,ze mala przekrzywia glowe w prawo ,tak jakby cos ja ciagnelo, i to wyglada tak ze jedno ucho jest wyzej.Boze zacznie sie walka z Angielskimi "madrymi"gp.bo pewnie kolejny stwierdzi ze no problem.A kolejna wizyta u pediatry w czerwcu.
 
Iwona, mała ma pewnie asymetrię. Porozmawiaj z fizjoterapeutą. I jaka operacja? Operacje przy wadach czaszki np kraniostenozie.
 
Bylesmy z 3 ttyg. temu w baby clinic.HV stwierdzila ,ze mala powinna wiecej lezec na brzuszku to glowa sie wzmocni i nie bedzie sie przekrzywiac.Daj boze to pomoze.Mala juz sie nauczyla przekrecac na brzuszek, wcina stopki, ale jeszcze sama nie siedzi.
 
Amelka w tym miesiacu zrobila sie bardzi ruchliwa i musze powiedziec ,ze glowka wrocila do pionu nie przekrzywia sie juz
biggrin.gif
.chcialaby ciagle siedziec chociaz sama jeszcze nie podniesie sie .,raczki musza wszystkiego dotknac ,i wszystko musi byc posmakowane.Najwieksze wziecie maja metki,wytropi kazda.
Niestety przez ostatni miesiac przytyla tylko 70gr
shocked.gif
.Pije mleczko,kaszki, obiadki.czy to normalne ,czy to moze byc od tej ciaglej gimnastyki?
 
reklama
No jak się więcej rusza to i więcej spala ;-)

Zobacz moja niby teraz śpi a po całym łózku się przesuwa :szok: ta to dopiero spala :-D i co z tego, że ciągle je?

Metki i u nas robią furorę, ja specjalnie przy zabawkach pluszakach zostawiam, żeby miała co ciumkać ;-)
 
Do góry