reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

8 tyg.ciąży a brzuszek...

Rybka89

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
12 Marzec 2018
Postów
42
Witam.
Jestem w 8 tyg.ciąży i w ogóle nie czuję po brzuchu, że jestem w ciąży. Czy to normalne?
Nie mam za wiele objawów prócz tego, że chodzę wcześniej spać i raz mam twarde piersi i bolą, a raz miekkie jak przed ciążą.
Wizyte u gina mam dopieo 29.03 a usg na 12 tyd. Mam jakies obawy. I nie wiem czy wczesniej orywatnie nie zrobie usg, ale tez nie wiem, bo slyszalam, ze nie mozna tak czesto usg robic, a jamialam robione w 5tyg i 6.
 
reklama
Spokojnie, każdy organizm inaczej przygotowuje się do roli mamy. Ja będąc w 12 tyg. Też nie widzę jakichkolwiek większych zmian, po za ogromną sennością i odrzuceniem od cukru. W 9 tyg miałam USG i maluch był prawidłowej wielkości. Nie pozostało Ci nic tylko się cieszyć, że przechodzisz I trymestr bez objawowo. Wiem, że jak się nasłuchamy od koleżanek i znajomych jak one biedne cierpiały w tym czasie, A nam nic nie dolega to od azu się boimy, że coś nie tak.
 
Ale jak to nie czujesz po brzuchu? Co Ty chcesz czuć po brzuchu w 8tc? W tym tygodniu gro kobiet nawet jeszcze nie wie, że w ogóle są w ciąży, a mnie na przykład brzuch "wyskoczył" w obu ciążach dopiero w 6 miesiącu, więc nie wkręcaj sobie głupot, tylko ciesz się bezobjawowym początkiem.
 
Popieram Nulini. 8Tc to bardzo wcześnie. W drugiej ciąży do 12tc nie miałam pojęcia. Podczas wzdęć miałam większy brzuch niż większość kobiet w 20tc :-D
Każda ciąża jest inna. W pierwszej brzuch w 20tc miałam taki jak teraz w trzeciej w 14tc wieczorami, a w drugiej ciąży szybko koło 13 wyskoczył urósł szybko i stop. Od 20 do 40tc nie było wielkiej różnicy... Także... Co do reszty. Możesz mieć szczęście i nie mieć innych dolegliwości ciążowych. A np. u mnie mdłości czy wymioty pojawiały się grubo po 9tc
A w tej są sporadyczne. Pomijam fakt. ze pierwsze USG miałam w 13tc teraz drugiego nawet mam terminu. Nasze matki najczesciej w ogóle nie mialy USG wiec nie rozumiem jazdy. Badanie to jest nie dla matki a dla lekarza....
 
To przestań czytać, bo nerwy i stres są niewskazane w ciąży.
Nie ma dwóch takich samych ciąż, więc nie opieraj się na doświadczeniach innych kobiet.
 
reklama
No nietar czytam, ze brzuch sie zaokragla, a u mnie nic. Jak dotykam to taki sam jak i przed ciaza.
Nawet tutaj na gg jest kalendarz ciąży i tam ktoś mądry napisał, że takie mogą być objawy ale nie muszą. A co do UST jeśli trafisz na fajnego lekarza opowie Ci o każdym narzadzie i części ciała A inny Ci powie,że ma ręce i nogi A resztę Pani zobaczy po porodzie. Więc jeśli masz dobrego lekarza to wytrzymaj do 12 tyg. Chyba,że będziesz mieć jakieś upławy z krwią i byle brzucha. To wtedy zgłoś się do swojego lekarza.
 
Do góry