reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6 miesiecy i nie ma oznak zabkowania

reklama
A ja moge oficjalnie moge ogłosić żę mamy już 7 ząbka wybił się i jest już troszkę widoczny, za to lada dzień będzie też 8, i widze że dziąsełka na trójeczki u góry spuchnięte są bardzo Kurcze idziemy jak błyskawica:szok::-D
 
xmama, a 3 nie rosną jakoś później? czy to mnie coś się przyśniło??

W jakiej kolejności wyrosną ząbki?
Jako pierwsze pojawiają się zwykle dolne jedynki (6–11. miesiąc), jako drugie górne jedynki (6–12. miesiąc). Po nich wyrzynają się dwójki górne (6–16. miesiąc) i dolne (7–16. miesiąc). Pierwsze zęby trzonowe, czyli czwórki, wyrosną między 10. a 19. miesiącem, kły, czyli trójki, w 15–24. miesiącu, ostatnie piątki w 21–31. miesiącu. Jeśli Twój malec ząbkuje później niż rówieśnicy, nie martw się. Jego ząbki będą lepiej zmineralizowane, a więc mocniejsze i zdrowsze.
 
Kurcze niewiem, niepamiętam jak to było u Sandruni:zawstydzona/y:
Niewiem ma spuchnięte troszkę te dziąsełka, zresztą jak jej piewsze eyszły dwójki górne to wiesz to wszystko możliwe:dry:
 
Oskar ma juz 7 zębów
górne 1 i 2
dolne 1 i 2prawa
teraz ida na gorze 3 i na dole 3, 4
ma biegunke i temp.
pani dr mowila ze dosc dziwnie mu wychodza ale wszystko gryzie, zgrzedzi, slini sie
boli go to, nawet nie chce jesc :(
namecza sie te nasze dzieciaczki z tymi zebami, biedne
 
reklama
U nas Elu wyszły górne dwójeczki a jedyneczek jeszcze nie ma :no: Także to tak różnie jest z tym wyrzynaniem się :confused:

Mam teraz takiego małego wampirka w domu :-D:-D:-D:-D Ale nie na dlugo bo górna lewa jedyneczka jest już widoczna, więc pewnie niedługo już się wykluje :tak::-D:-D
 
Do góry