reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3 trymestr- jak się czujecie?

Ja na razie zatrzymałam sie na 11 kg i mam tyle od ok miesiąca. Lekarz mówi ze nie mam się co martwic bo dziecko zdrowo rośnie a to co przytyłam do tej pory jest wystarczające. Martwić się będziemy jak nie przytyje przez ten miesiąc ani grama.
Krwotoki z nosa to ja miałam w pierwszej ciąży- teraz pomaga witamina C. Krwotoków brak.
Co do ciąży to każda jest inna. Tak jak każdy człowiek jest inny-a dziecko w brzuchu to też człowiek. Wiec jedna może przebiegać bez komplikacji inna z różnymi objawami.
 
reklama
ja tez w dwupaku.... i calkiem dobrze znosze ciaze poza nudnosciami i zgaga bo maluszki najwidoczniej cos tam sobie uciskaja na zoladek czy przepone a poza tym to krocze mnie troszke boli ale to tak jak mowicie od ciezaru...... ogolnie narazie to jest ok:-):-):-):-) oby tak dalej
 
ja też dobrze się czuję jeszcze chodzę do pracy narazie nie narzekam wiadomo już wszystko przychodzi wolniej i ciężej ale będzie dobrze trzeba mysleć pozytywnie to wszystko się uda
 
No tak kasiona i karolinkare wy to z pewnością szybciej urodzicie przez wzgląd na 2 łobuzów, a nie jednego ;))
kasiona niby też węglowodany, ale mają mniejszy indeks glikemiczny, więc mniej tuczące są... Ty przytyłaś tyle, ale masz bliźniaki, a ja mam tylko jedno maleństwo. Lekarka na mnie krzyczy, że za dużo, a ja już naprawdę nie wiem od czego... Boję się jeść już cokolwiek, bo wiem, że jak stanę na wagę to znów będzie sporo więcej pewnie... ;(
 
Kinia mnie lekarka tez opieprzyla ze za duzo jem a jem normalnie..stresowalam sie pozniej przez tydzien a teraz mam to w dupie :) pozniej bedzie czas na powrot do formy :)
 
Ja jak do tej pory przytyłam 3,5 kilo więc nie jest źle, do końca może do 7 dobiję tak jak z 1 synkiem.
Jakoś tak pierwsze miesiące nie tyłam wręcz chudłam a od maja do czerwca 3,5 mi wyjechało od razu.
 
To moja pierwsza ciąża, więc nie mam porównania. Ale wydaje mi się, że nie najgorzej to znoszę. Stopy mi trochę puchną, ale można przeżyć ;-)Zwłaszcza, że przytyłam na razie 3 kg:-)
 
ogolnie ta ciaze znosze wspaniale zadnych rozzstepow,puchniecia nog ,normalnie jak bym nie byla w ciazy no i tylko 4kg na plusie ,za to z poprzednia koszmar ,bole kregoslupa waga masakryczna bo prawie 30 kg na plusie no i maluch pchal sie na swiat wczesniej.
jest jedna wada ze teraz lekarz wykryl u mnie ciazowa niedoczynnosc tarczycy ,ale po za tym poprostu super i mi juz sie zaczely wizyty co tydzien ze wzgledu na ta tarczyce
 
Ja czuję się wiecznie słaba, niewyspana i w ogóle blee. Właśnie wróciłam od lekarza: ciśnienie niskie, i pół kilo w dół (czyli od początku ciąży tylko 0,5 na plusie). Mam zalecone siedzenie w domu (koniec z pracą) i wyeliminowanie stresu.
 
reklama
Ja w porównaniu z pierwszym trymestrem czuję się znakomicie. Wiadomo bóle pleców, ale jakoś rwa kulszowa ostatnio mi nie dokucza, a miałam okropne problemy już pod koniec pierwszego trymestru, no i przede wszystkim nie chce mi się spać. W pierwszej ciąży to o godz. 22.00 już zazwyczaj spałam, wieczorami byłam tak zmęczona, że myślałam tylko o spaniu, a teraz nie czuję wieczorem zmęczenia. Zobaczymy jak będzie później.
 
Do góry