reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

15 tydzień ciąży wynik TSH

Havana1995

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Sierpień 2020
Postów
162
10 lipca mam endokrynologa
Czy te wyniki są bardzo złe? Szukać szybciej lekarza? 😐 Aktualnie biorę Euthyrox 50 około 4 tygodni wcześniej 25. Zamiast spadać to teraz patrzę że trochę urosło. Czy nie wyspanie i w nerwach jechanie na badanie mogło trochę zaburzyć ten wynik ?
 

Załączniki

  • IMG_20240705_154745.jpg
    IMG_20240705_154745.jpg
    74,5 KB · Wyświetleń: 194
reklama
Endokrynolog najpewniej przepisze wyższą dawkę Eutyroxu 🙂 Nie ma co siać paniki, ale TSH jest trochę za wysokie. Podobno dobrze jak w ciąży nie wychodzi wyżej niż 1,5-2 (to zależy od lekarza, z różnymi opiniami się spotkałam). Ja na końcówce ciąży brałam dawkę 125, tak bardzo tarczyca „zwalniała” przez ciążę. Także i u Ciebie w miarę rozwoju ciąży może się okazać, że ta dawka będzie potrzebna większa. Badałam też TSH, FT3 i FT4 co 4 tygodnie w ciąży, tak dynamicznie się to zmieniało 🙂
 
Bardzo złe nie są, ale wiadomo - trzeba dążyć do uregulowania. na tę chwilę zadbaj o to, żeby tabletka dobrze się wchłonęła. W ulotce jest info, by przyjmować nie mniej niż 30 minut przed posiłkiem. Jak masz możliwość, to wydłuż ten odstęp.
Lekarz pewnie zwiększy dawkę leku. Ja np. od początku ciąży miałam zmienianą dawkę już chyba 3 razy.
 
Ja zawsze budzik przed wstaniem godzinę wcześniej mam żeby tabletka dobrze się wchłonęła nie jem nie pije do godziny po 🙈 stresuje się po tych trzech ciążach biochemicznych.... Będę badać co te 4 tygodnie i kontrolować u endokrynologa mam nadzieję że ten wynik nie będzie miał złego wpływu na ciążę 🙈
 
Do góry