reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Psychoza poporodowa

reklama
Moze po prostu napisz, co Cię martwi?:)
Nic mnie nie martwi. Koleżanka mi opowiadała że jest coś takiego, i w sumie zastanawiam się jak to wygląda. Mam nerwicę lękową i strach że 'coś' takiego może wystąpić jest :) Jestem 3 tygodnie po porodzie i nie leczyłam się w przeszłości na żadne halucynacje i tego typu rzeczy.
 
Nic mnie nie martwi. Koleżanka mi opowiadała że jest coś takiego, i w sumie zastanawiam się jak to wygląda. Mam nerwicę lękową i strach że 'coś' takiego może wystąpić jest :) Jestem 3 tygodnie po porodzie i nie leczyłam się w przeszłości na żadne halucynacje i tego typu rzeczy.
na szkole rodzenia mówiono nam, że po porodzie może wystąpić babyblues, depresja poporodowa lub w cholernie skrajnych przypadkach właśnie psychoza. Nie nakręcaj się, myślę że już by coś z tobą było nie tak gdyby miało cie to dotknąć. U nas w mieście był jeden przypadek i w sumie dziewczyna trafiła na oddział dla chorych psychicznie jeszcze z oddziału poporodowego. Jakiś czas się leczyła na oddziale i wróciła do swojego dziecka.
 
na szkole rodzenia mówiono nam, że po porodzie może wystąpić babyblues, depresja poporodowa lub w cholernie skrajnych przypadkach właśnie psychoza. Nie nakręcaj się, myślę że już by coś z tobą było nie tak gdyby miało cie to dotknąć. U nas w mieście był jeden przypadek i w sumie dziewczyna trafiła na oddział dla chorych psychicznie jeszcze z oddziału poporodowego. Jakiś czas się leczyła na oddziale i wróciła do swojego dziecka.
Tak też właśnie czytałam że zazwyczaj występuje w pierwszych 2 tygodniach + zazwyczaj u kobiet z dwubiegunówka lub schizofrenią których nie mam :)
 
Moja koleżanka miała rok po porodzie. Miała urojenia. Musiała iść na krótki czas do szpitala psychiatrycznego. Lekarz dobral jej leki, obecnie jest ok ale leki nadal przyjmuje. Pierwsza diagnoza to była psychoza poporodowa ale lekarz stwierdził że raczej miała niezdiagnozowana dwubiegunowke już jakiś czas i ciąża a potem czas po narodzinach dziecka dołożył cegiełkę i doszło do załamania.
 
Moja koleżanka miała rok po porodzie. Miała urojenia. Musiała iść na krótki czas do szpitala psychiatrycznego. Lekarz dobral jej leki, obecnie jest ok ale leki nadal przyjmuje. Pierwsza diagnoza to była psychoza poporodowa ale lekarz stwierdził że raczej miała niezdiagnozowana dwubiegunowke już jakiś czas i ciąża a potem czas po narodzinach dziecka dołożył cegiełkę i doszło do załamania.
Czyli miała już przed ciążą chorobę dwubiegunową? Bo jeśli tak, to nie dziwię się że pojawiło się po porodzie. Niewyspanie, hormony, przemęczenie, a tego typu choroby bez leczenia się tylko pogarszają.
 
Czyli miała już przed ciążą chorobę dwubiegunową? Bo jeśli tak, to nie dziwię się że pojawiło się po porodzie. Niewyspanie, hormony, przemęczenie, a tego typu choroby bez leczenia się tylko pogarszają.
Przecież napisała, że nie miała. Lekarz po prostu podejrzewa, że mogła mieć, ale nikt nie zauważył i była niezdiagnozowana. Ale oficjalnie nie miała.
 
Czyli miała już przed ciążą chorobę dwubiegunową? Bo jeśli tak, to nie dziwię się że pojawiło się po porodzie. Niewyspanie, hormony, przemęczenie, a tego typu choroby bez leczenia się tylko pogarszają.
Tak, ale nie wiedziała o tym niestety. O dwubiegunowce dowiedziała się dopiero od psychiatry po pobycie w szpitalu.
 
reklama
Moja koleżanka miała rok po porodzie. Miała urojenia. Musiała iść na krótki czas do szpitala psychiatrycznego. Lekarz dobral jej leki, obecnie jest ok ale leki nadal przyjmuje. Pierwsza diagnoza to była psychoza poporodowa ale lekarz stwierdził że raczej miała niezdiagnozowana dwubiegunowke już jakiś czas i ciąża a potem czas po narodzinach dziecka dołożył cegiełkę i doszło do załamania.
To mogła być psychoza, ale nie poporodowa, w ICD-11 6E21 psychoza poporodowa - zespół związany z ciążą lub połogiem (rozpoczynający się w ciągu około 6 tygodni po porodzie), który obejmuje istotne zmiany psychiczne i behawioralne, w tym urojenia, halucynacje lub inne objawy psychotyczne. Typowo występują również objawy depresyjne i/lub maniakalne.
 
Do góry