reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowo i dietetycznie dla Fasolek!

porcelana

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Kwiecień 2018
Postów
788
Tak jak obiecałam, zaczynam dziś wątek dietetyczny. Postanowiłam go rozpocząć, bo może ktoś też będzie chciał w tej podróży uczestniczyć razem ze mną, a wtedy będzie łatwiej.
Nie chodzi o to żeby się głodzić i gubić kilogramy, a zdrowo się odżywiać i gubić przy okazji kilogramy [emoji6]
Spadek wagi będzie tylko efektem ubocznym, a takie zdrowe jedzenie na pewno nie zaszkodzi ani nam, ani fasolkom.
Nie mam żadnego wykształcenia w kierunku dietetyki itp, ale bardzo lubię zdrowo jeść. Niestety w ciągu ostatnich dwóch lat z różnych przyczyn nie miałam na to czasu, co zaskutkowało 10 kg więcej [emoji33]
Pewnie nie raz zgrzeszę... Ale wiadomo, te hormony [emoji6][emoji23]

Dobra, zaczynam od dzisiejszego śniadania:
- 2 wafle ryżowe
- pasta z awokado z solą, pieprzem i sokiem z 1/4 wycisniętej cytryny
- jedno jajko sadzone
- plasterek pomidora na to i natka pietruszki
- do picia kawa z mlekiem i szklanka soku pomarańczowego

Właśnie jadę na budowę i zabrałam ze sobą jogurt naturalny, jabłko i nektarynke. Na obiad coś wymyślę jeszcze [emoji6]
 
reklama
Super, przyłączam się bo ostatnio i u mnie ze zdrowym jedzeniem słabo, a na pewno przyda się to nie tylko mi ale i moim domownikom :)
Ja po pierwsze ciąży miałam sporo kg do zrzucenia i w ponad pół roku zdrowe jedzonko plus ćwiczenia spadło 12 kg, ale odkąd wróciłam do pracy po macierzyńskim nie było już ani czasu ani chęci i trochę kg wróciło spowrotem. Po tej ciąży wezmę się już tak porządnie za siebie a teraz będę starała się jeść zdrowiej :)
 
Tak jak obiecałam, zaczynam dziś wątek dietetyczny. Postanowiłam go rozpocząć, bo może ktoś też będzie chciał w tej podróży uczestniczyć razem ze mną, a wtedy będzie łatwiej.
Nie chodzi o to żeby się głodzić i gubić kilogramy, a zdrowo się odżywiać i gubić przy okazji kilogramy [emoji6]
Spadek wagi będzie tylko efektem ubocznym, a takie zdrowe jedzenie na pewno nie zaszkodzi ani nam, ani fasolkom.
Nie mam żadnego wykształcenia w kierunku dietetyki itp, ale bardzo lubię zdrowo jeść. Niestety w ciągu ostatnich dwóch lat z różnych przyczyn nie miałam na to czasu, co zaskutkowało 10 kg więcej [emoji33]
Pewnie nie raz zgrzeszę... Ale wiadomo, te hormony [emoji6][emoji23]

Dobra, zaczynam od dzisiejszego śniadania:
- 2 wafle ryżowe
- pasta z awokado z solą, pieprzem i sokiem z 1/4 wycisniętej cytryny
- jedno jajko sadzone
- plasterek pomidora na to i natka pietruszki
- do picia kawa z mlekiem i szklanka soku pomarańczowego

Właśnie jadę na budowę i zabrałam ze sobą jogurt naturalny, jabłko i nektarynke. Na obiad coś wymyślę jeszcze [emoji6]
A no tak... Zapomniałam o najważniejszym - o zdjęciu [emoji6]
IMG_20180827_085506_731.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20180827_085506_731.jpg
    IMG_20180827_085506_731.jpg
    42,8 KB · Wyświetleń: 3 234
FIT PIZZA NA TWAROGOWYM SPODZIE
✔125g twarogu
✔1 jajko
✔1 płaska łyżka mąki kokosowej (u mnie łyżka płatków owsianych)
✔2 duże łyżki mąki np. owsianej (u mnie razowa)
✔2 łyżki otrębów owsianych (nie dałam bo nie miałam)
Połącz twaróg z jajkiem. Dodaj pozostałe składniki,sól, pieprz i trochę wody. Masę rozłóż za pomocą widelca na suchej patelni. Smaż spód do zarumienienia brzegów, około 3-4 minut. Przełóż na drugą stronę. Smaż przez chwilę.
Ułóż ulubione dodatki. U mnie pasta ze szpinaku (szpinak + ricotta), 2 plasterki szynki z indyka + 20 gr rozdrobnionej mozarelli:)
Smacznego:)
 

Załączniki

  • image1.jpeg
    image1.jpeg
    487,8 KB · Wyświetleń: 254
Ale macie super fit dania:)
Ja będę miała ciezko z takimi posiłkami bo trochę wybredna jestem:p nie jem jogurtów, białego sera itp nie mogę tez robić za każdym razem 2 obiadów bo moi chłopcy to lubią treściwsze dania wiec staram sie narazie zmniejszać porcje, zamiast opanować wielki talerz to zjadam w malej salaterce a po 2 godzinach jak znowu przychodzi głód to poprostu jakis owoc, warzywko. Śniadanie i kolacja to juz lepiej bo można jeść każdy cos innego. Dzisiaj na sniadanie zrobilam owsianke z migdałami i odrobiną kakao, za to po pracy na szybko przegryzlam dwie mini kanapki z szynką bo musialam biec z małym do lekarza wiec tylko chciałam uciszyć żołądek, za niedługo obiad a kolacja juz leciutka, jakaś sałatka z pomidorem czy cos
 
FIT PIZZA NA TWAROGOWYM SPODZIE
[emoji818]125g twarogu
[emoji818]1 jajko
[emoji818]1 płaska łyżka mąki kokosowej (u mnie łyżka płatków owsianych)
[emoji818]2 duże łyżki mąki np. owsianej (u mnie razowa)
[emoji818]2 łyżki otrębów owsianych (nie dałam bo nie miałam)
Połącz twaróg z jajkiem. Dodaj pozostałe składniki,sól, pieprz i trochę wody. Masę rozłóż za pomocą widelca na suchej patelni. Smaż spód do zarumienienia brzegów, około 3-4 minut. Przełóż na drugą stronę. Smaż przez chwilę.
Ułóż ulubione dodatki. U mnie pasta ze szpinaku (szpinak + ricotta), 2 plasterki szynki z indyka + 20 gr rozdrobnionej mozarelli:)
Smacznego:)
Mmm, aż mi się ślinka zebrała chociaż pół godziny temu zjadłam obiad [emoji23]
 
reklama
Ale macie super fit dania:)
Ja będę miała ciezko z takimi posiłkami bo trochę wybredna jestem:p nie jem jogurtów, białego sera itp nie mogę tez robić za każdym razem 2 obiadów bo moi chłopcy to lubią treściwsze dania wiec staram sie narazie zmniejszać porcje, zamiast opanować wielki talerz to zjadam w malej salaterce a po 2 godzinach jak znowu przychodzi głód to poprostu jakis owoc, warzywko. Śniadanie i kolacja to juz lepiej bo można jeść każdy cos innego. Dzisiaj na sniadanie zrobilam owsianke z migdałami i odrobiną kakao, za to po pracy na szybko przegryzlam dwie mini kanapki z szynką bo musialam biec z małym do lekarza wiec tylko chciałam uciszyć żołądek, za niedługo obiad a kolacja juz leciutka, jakaś sałatka z pomidorem czy cos
No to masz wyzwanie. Ja dzieci nie mam jeszcze, ale za to mam Narzeczonego, który też chcę trochę schudnąć i zmienić odżywianie, ale jest tak wybredny, że stwierdziłam, że każdy sobie będzie robił, bo ja nie mam tylu nerwów [emoji23]
 
Do góry