reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌺 🌼 Wróble świergoczą, że Majowe Kreski dwie ⏸️ szybko zobaczą 🌼 🌺

Ja super wspominam komunie z dzieciństwa, zabawy na podwórku i wyżerka 😁 Teraz to się robi mini wesela... Ludzie nie bardzo wiedzą o co chodzi z sakramentami. Jak kogoś pytam po co są rodzice chrzestni to większość wzrusza rękami. Jak mówię, że po to żeby pomóc w wychowaniu w wieże to patrzą jak na wariatkę. Ale co ja tam wiem, wyrodna matka dziecka nie ochrzciłam...
Masz racje, chociaż moja komunia to tez była duża impreza, ale podczas niej ja (jako dzieciak) świetnie się bawiłam ;)

A co do chrzestnych - ja mam kilkoro chrześniaków, ale nikt z rodziców tych dzieci nie oczekiwałby ode mnie wychowania w wierze (wszyscy znają moje poglądy). Dla mnie bycie chrzestną, to bycie blisko tego dzieciaka i wspieranie jego rodziców w wychowywaniu go na dobrego człowieka - przekazanie wartości, nauczenie że warto się wspierać, pokazanie tego, że świat jest fajny i stoi przed nim otworem etc. Tak, żeby był fajnym człowiekiem w gdy dorośnie :)
 
reklama
Komunie to najnudniejsze imprezy jakie znam ;)

Jakie się teraz daje prezenty z tej okazji?
my jak zapytalismy chrzesniaczki to uslyszelismy: ciocia kase bo zbieram na iphone 15 pro max. Dramat a kiedys czlowiek sie cieszyl z zegarka .. do teraz nie wiem ile dac tej kasiory. W dupach sie przewraca jak widze czasami jakie prezenty dostaja dzieciaki. W moich okolicach byly quady juz nawet. Moze powinnismy kupic dzialke 😂😂😂
 
my jak zapytalismy chrzesniaczki to uslyszelismy: ciocia kase bo zbieram na iphone 15 pro max. Dramat a kiedys czlowiek sie cieszyl z zegarka .. do teraz nie wiem ile dac tej kasiory. W dupach sie przewraca jak widze czasami jakie prezenty dostaja dzieciaki. W moich okolicach byly quady juz nawet. Moze powinnismy kupic dzialke 😂😂😂
🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

To jedyna reakcja, jaka przychodzi mi do głowy 🤦‍♀️
 
my jak zapytalismy chrzesniaczki to uslyszelismy: ciocia kase bo zbieram na iphone 15 pro max. Dramat a kiedys czlowiek sie cieszyl z zegarka .. do teraz nie wiem ile dac tej kasiory. W dupach sie przewraca jak widze czasami jakie prezenty dostaja dzieciaki. W moich okolicach byly quady juz nawet. Moze powinnismy kupic dzialke 😂😂😂
Quqdy to były kilka lat temu modne, tak jak tablety czy laptopy.
Zdecydowanie się ludziom w dupach przywraca. Ja dostałam złoty łańcuszek, kolczyki i lalkę 😁
Mój luby miał obiecany kalkulator, dalej na niego czeka, a minęło już bardzo dużo lat.
 
Masz racje, chociaż moja komunia to tez była duża impreza, ale podczas niej ja (jako dzieciak) świetnie się bawiłam ;)

A co do chrzestnych - ja mam kilkoro chrześniaków, ale nikt z rodziców tych dzieci nie oczekiwałby ode mnie wychowania w wierze (wszyscy znają moje poglądy). Dla mnie bycie chrzestną, to bycie blisko tego dzieciaka i wspieranie jego rodziców w wychowywaniu go na dobrego człowieka - przekazanie wartości, nauczenie że warto się wspierać, pokazanie tego, że świat jest fajny i stoi przed nim otworem etc. Tak, żeby był fajnym człowiekiem w gdy dorośnie :)
Czyli jesteś super ciociami. Ale sama idea rodziców chrzestnych jest inna. Osobiście uważam, że Twoje podejście jest dużo lepsze niż wielu znanych mi wierzących chrzestnych, którzy o chrześniaku przypominają sobie jak jest jakaś okazja na której wszyscy spodziewają się prezentów.
 
Czyli jesteś super ciociami. Ale sama idea rodziców chrzestnych jest inna. Osobiście uważam, że Twoje podejście jest dużo lepsze niż wielu znanych mi wierzących chrzestnych, którzy o chrześniaku przypominają sobie jak jest jakaś okazja na której wszyscy spodziewają się prezentów.
To prawda i jest to bardzo smutne.

A co do idei, to wiem, że jest inna (chociaż jak słusznie zauważyłaś, dość mocno się zdezawuowała w ostatnich latach) dlatego zawsze, gdy ktoś mnie prosi o to, abym została matką chrzestną jakiegoś dziecka, upewniam się, że wie doskonale, że nie może liczyć na to, że „wychowam je w wierze katolickiej” - w wierze w samego siebie owszem, ale w żadnej innej.
 
reklama
Hej, ja już nie mogę spać:/ w ogóle ciężka noc, jak zasnęłam to obudził mnie dość mocny ból jajnika z którego była owu, bolało dobrych parę minut później bolała mnie jakby prawa strona macicy :/ jak przeszlo to wjechały myśli "czy to dobrze czy źle że bolało " 🙈 było to z 5 na 6 dpo.

Co do AMH to chyba jestem tu najstarsza ? -38 skończone, też mam ten bon tylko u nas w mieście nie ma tego laboratorium i na badanie jadę w przyszłym tygodniu, sama jestem ciekawa wyniku. Ale czytałam na fb jak babki pisały ze zaszły naturalnie przy 0,4 to Wasze wyniki są super 🥰.

Miłej niedzieli wszystkim 🌷
 
Do góry