reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wierzganie

Od małego w łóżeczku u syna nie ma nic poza synem. Wierzga w śpiworku. Ja sobie nie wyobrażam spać obstawiona poduszkami. Dla mnie to utrudniona wymiana powietrza, kurz i ryzyko przytulenia się twarzą do poduchy.
 
reklama
Moja potrafi wsadzić obie nogi w spiworku między szczebelki, ale jest już starsza, turla się itp. Musimy mieć z racji krtani poduszkę klin i tylko to jej ułatwia te akrobacje. Spanie w poprzek non stop... A mamy łóżeczko z naprawdę małymi przerwami porównując do innych jakie widywałam w sklepach.
 
Moja potrafi wsadzić obie nogi w spiworku między szczebelki, ale jest już starsza, turla się itp. Musimy mieć z racji krtani poduszkę klin i tylko to jej ułatwia te akrobacje. Spanie w poprzek non stop... A mamy łóżeczko z naprawdę małymi przerwami porównując do innych jakie widywałam w sklepach.
Olgus (8 miesięcy) nauczył się spać na brzuszku i pełzać przez sen 🤣
 
reklama
Piszesz jakąś Bzdurę te poduszeczki są stworzone specjalnie w tym celu,aby chronić dziecko przed uderzeniem, uduszenie jest niemożliwe. Wiele rodziców stosuje takie ochraniacze i jeszcze nie słyszałam żeby czyjeś dziecko się udusiło.
Niestety lekarze proszą, żeby rodzice nie używali ochraniaczy, zwłaszcza dotyczy to maluszków, które nie potrafią się przekręcić, bo grozi to śmiercią maluszka. Badanie, nie najnowsze bo z 2012 roku, udowodniło co najmniej 48 zgonów w latach 1985-2012, które można przypisać bezpośrednio ochraniaczom łóżeczkowym, i kolejne 146 incydentów, w których dzieci prawie udusiły lub zostały podduszone, źródło The Journal of Pediatrics. To samo dotyczy kocyków, poduszek, zabawek pluszowych, troczków, itp.

MamaMisia88, tak jak piszą dziewczyny - dobrze się sprawdza śpiworek.
 
Do góry