reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test ciążowy zrobiony z powodu objawów ciążowych przy używaniu implantu antykoncepcyjnego.

stanleyboss

Początkująca w BB
Dołączył(a)
4 Sierpień 2022
Postów
20
Witam. Z żoną od 2 prawie lat zabezpieczamy się implantem antykoncepcyjnym. (mamy już trójkę dzieci i na tym chcemy poprzestać) Przez ostatnie 2-3 miesiące żona zaczęła mieć objawy podobne do ciążowych a dokładnie trzy:
1. Widoczne nabranie wagi (tylko wzrokowo bo pomiar na wadze stoi w miejscu tak jak pół roku wcześniej - może wahania pomiędzy 48,5kg - 49,3kg) Żona z bardzo szczupłej kobiety zaczęła mieć boczki i troszkę brzuszka, wiadomo i tyłek (fajniejszy ;-)) oczywiście mi nic z tych rzeczy nie przeszkadza. Tu dodam że zmienił jej się tryb życia jak już nasza najmłodsza pociecha skończyła 2 latka. Zaczęła doskonalić się w pieczeniu swoich tortów i ciast (przez co sam przytyłem bo zawsze coś do kawki jest dobrego). No i wizyty koleżanek u niej raczej kończą się z jakimiś procentami, więc same rzeczy które dodają jej kalorii do codzienności.
2. Powiększone piersi i bolące ostatnio - nieznacznie ale sam je wyczułem przy dotyku. Tylko tu nie wiem czy to nie wynika z tego że pewne części ciała żonie się powiększył, skoro one nabrały tłuszczyku to także i piersi chyba mogły?
3. Wczoraj żona wieczorem zaczęła się źle czuć około 22 tak jakby miała mdłości i ból nóg jak wcześniej miała przy ciążach - tylko przy ciążach mdłości były poranne zazwyczaj (tu zaznaczę że od tygodnia co drugi dzień teraz jeździmy rowerami po 25km dziennie więc ten ból nóg raczej przypisuje zwiększonemu wysiłkowi po zimowej przerwie) poza tym od wczoraj żona się mocno psychicznie nakręciła że trzeba zrobić test bo to za dużo objawów by to bagatelizować, więc nie wiem czy te wieczorne mdłości nie były obawami przed porannym teście.
Więc rano zrobiliśmy test, niestety nie zdążyłem na poranny mocz. Test zrobiony na kolejnym pół godziny później. Test wyszedł negatywny i według instrukcji poprawny. Jednak na teście było widać pewne fabryczne uszkodzenie okienka - zastanawiam się czy mogłoby to mieć wpływ na wynik - negatywny. W załączniku przesyłam zdjęcie z widocznym uszkodzeniem. Może któraś z Pań miała w użyciu podobny test? Może są tu osoby które stosują implant koncepcyjny i mogą podzielić się podobnymi skutkami używania które występują u nas. Zastanawiam się czy robić drugi test, bez zabezpieczenia pewnie bym poleciał po następny do apteki, ale stosując implant to chyba jest zbyteczne. Będę wdzięczny za wszelkie opinie i wskazówki. Pozdrawiam
 

Załączniki

  • 1714983227612_101354.jpg
    1714983227612_101354.jpg
    309,5 KB · Wyświetleń: 341
reklama
Gdyby to były objawy na ciąże to byłyby wyraźne kreski, szczególnie jeśli podał pan okres 2-3 miesięcy, wtedy to byłyby mega krechy. Na tym teście widać tylko jedna kreskę.
 
Z tego co pamiętam żona już tak od połowy marca skarżyła się dziwne bóle piersi... co ją niepokoiło. Dodam że przy tej antykoncepcji żona ma coś w rodzaju okresu który jest nieregularny ale przez 3-6 dni obfity. Czasami występuje co miesiąc czasami co 3 tyg. (dla niej jest to drażniące bo bez stosowania antykoncepcji hormonalnej jej okresy były regularne i góra trwały 3 dni). Od końcówki lutego takich okresów miała około 3 razy w tym ostatni miedzy 20-26 kwietnia.
 
Z takimi objawami najlepiej pójść do ginekologa.
Gdyby była ciąża, test wyszedłby już pozytywny.
 
Pana żona nie jest w ciąży, to nie możliwe żeby będąc w ciąży mieć okres, zdarzają się plamienia ale nigdy normalny okres. Ekspertka nie jestem bo stosowałam tabletki anty, ale być może jest to wina tej antykoncepcji, jeżeli pana zona meczy się przez to, powinna pójść do ginekologa.
 
Jak brałam tabletki anty to tez miałam takie objawy jak pana zona i nie były one związane z ciąża tylko hormonami
 
Właśnie bardziej się obawiam złych skutków zdrowotnych dla żony. Co prawda ciąża po raz 4 z całym szacunkiem do wszystkich osób starających się o dziecko nie cieszyła by nas bo nasz trójka dzieci 12l, 5l, 2l, już nam w zupełności wystarcza, czujemy się spełnionymi rodzicami.
 
Myślicie że to uszkodzenie płytki na teście widoczne na zdjęciu może mieć jakiś wpływ na wynik?
 
reklama
Jeśli żona byłaby już 2 miesiące w ciąży, to krechy by były bordowe :) Nie jest w ciąży.
Natomiast wszystkie objawy, które opisujesz, mogą być spowodowane terapia hormonalna, czyli antykoncepcją.
W dodatku bardzo często przy niej może dochodzić do problemów z żyłami, powinno być o tym w ulotce. Jeśli ból w nogach będzie się powtarzał mimo, że żona nie ćwiczyła, nie biegała, nie jeździła na rowerze itd, to zdecydowanie wskazana jak najszybsza konsultacja z lekarzem.
Ponadto tak samo od antykoncepcji hormonalnej można utyć lub spuchnąć, może też zatrzymywać się woda w organizmie. A jako, że to hormony, to oczywiście piersi też mogą boleć, być wrażliwe.
Być może tego typu antykoncepcja nie jest dla żony dobra. Jeśli kategorycznie nie planujecie już więcej dzieci, może lepszym rozwiązaniem byłaby wazektomia? Nie ma wpływu na hormony u mężczyzny ani wytrysk, a kobieta nie musi się faszerować szkodliwą antykoncepcja hormonalną.
 
Do góry