reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyczyny przedwczesnego porodu

u mnie okazało się że infekcja - niestety nikt do tej pory nie wie skąd i co to dokładnie było, mimo badań i wymazów - ja nie miałam żadnych objawów, w 26 tygodniu rozpoczął się poród i na świat przyszła Ola - niestety z sepsą i wieloma powikłaniami...
 
reklama
U mnie tez przedwczesne odejscie wod plodowych i zadnej akcji dalej. Dalsza czesc porodu wywolywana. Ciagle sie zastanawiam co bylo powodem tego odejscia wod plodowych... Ciaza wzorowa do tego momentu byla wzorowa...
 
u mnie podobnie- przedwczesne odejście wód płodowych.
Prawdopodobnie przyczyną było bezobjawowe zapalenie. Niestety chyba za późno zostało wdrożone leczenie.
 
U nas przyczyny nie zna chyba nikt, w poniedziałek byłam na wizycie u położnej i wszystko było w porządku, we wtorek był spacerek i wieczorem odeszły mi wody, a w nocy sr-czw urodziłam :)
Powód - wiosna?
 
U mnie przyczyna bylo lozysko przodujace, ktore od poczatku ciazy
dawalo znaki swego zlego ulokowanie sie - plamienia
ktore stopniowo przeradzaly sie w krwawienia
az wkoncu w 29 tyg trafilam do szpitala z krwotokiem i tam plackiem
udalo sie przetrzymac Nas do 32 tyg
 
A u mnie? Krótko streszczając..przyczyna nieznana.
Hipotrofia spowodowana nie wiadomo czym,nieprawidłowe przepływy w pępowinie,złe funkcjonowanie mojej lewej tętnicy macicznej,małowodzie.Cesarka z powodu zagrażającej zamartwicy i ułożenia poprzecznego miednicowego.
 
Najprawdopodobniej chwilowy skok ciśnienia, ale to nie jest potwierdzone. Oderwanie się łożyska i szybko cesarka w 26 tc. Przyczyną mogło być też to że byłam w ciąży bliźniaczej i chłopaki w chwili narodzin ważyli 1000g i 990g.

Tylko czas dzieli nas...
Dla Was Kacperku i Dawidku (*)(*)
 
u mnie też odejście wód płodowych 34 tc, oskar urodził sie z zakażeniem wiec chyba to było główną przyczyną . Ja jednak myśle że tak naprawde chciał mi zrobić prezent na DZIEŃ MATKI !!!
 
reklama
W moim wypadku była to bakteria Ureaplasma ticum. Niestety moja ginekolog, która prowadzila ciążę zasugarowała odroczenie badania bakteriologii, gdyz i tak wynik byłby nieprawidłowy ze względu na upławy, a potem zrobiła tylko cytologię. Byłam pierwszy raz w ciąży i o takim zagrozeniu jak ureaplasma nie słyszałam. Poza tym ufałam mojej lekarce że wie co robi. Jednak nie wiedziała. Poza upławami to praktycznie nic mi nie było. Wyniki czasem lepsze czasem gorsze, trochę bóli podbrzusza, ale to stwoierdziła że nic takiego, żebym wiecej odpoczywała. W skutek tego w 25 t.c. pojawiło sie krwawienie, no i po próbie podtrzymania niestety nie udanej urodziłam po niecałych 24 godzinach córeczke.
 
Do góry