reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pościel dla alergika?

Dołączył(a)
15 Wrzesień 2010
Postów
1
Witam wszystkie mamy i liczę, że tu znajdę odpowiedź na nurtujące mnie pytanie. Jestem mamą małego alergika. Czy takie dziecko mogę kłaść spać w zwykłej pościeli, czy potrzebna jest jakaś pościel ze specjalnymi wymogami? A może tu chodzi tylko o wkład, albo materiał, z którego jest uszyta? Tak, żeby byłą przewiewna, żeby można ją było łatwo odświeżyć, żeby pozbyć się pyłków i roztoczy...?
 
reklama
Witam. Mam podobny problem ze swoim dzieckiem, też niestety ma alergię. Z tego, co czytałam w Internecie jest wiele rodzajów pościeli antyalergicznych dla dzieci, najważniejsze jest to, żeby pościel była wykonana ze 100% bawełny. Łatwiej jest ją odświeżyć, łatwo przepuszcza powietrze. Niedawno kupiliśmy dla naszego maluszka antyalergiczną pościel i jego alergia prawie nie daje mu się we znaki...
 
Zgadzam się z Pauliną, że taka pościel powinna być bawełniana. Dobrze by było, żeby miała wymienny wkład naturalny, nie uczulający. Trudno mi w tej chwili wskazać pościel konkretnej marki. Prawdopodobnie powinna być także antybakteryjna.
 
Co do przewiewnej bawełny, to się zgodzę. Sama nie śpię pod kołdrą uszytą z materiału z domieszką syntetyków, więc tym bardziej nie położyłabym pod taką dziecka. Wymienny wkład, nieuczulający? To znaczy jaki? Myślałam, że w każdego rodzaju pościeli jest uniwersalny rodzaj wkładu.
 
Pościel może być z różnego rodzaju wkładem, niekoniecznie musi być taki wypełniony poliestrowo - silikonowym granulatem, najlepiej żeby ten wkład był naturalny. My używamy dla Małego pościeli z wkładem kukurydzianym i u nas się sprawdza. Podsyłam linka na temat urządzania pokoju alergicznego dziecka, może się przyda: Pokój dziecka chorego na alergię - JaAlergik.pl
 
Paulina, w tym artykule, który podesłałaś, wyczytałam, że pościel dla małego alergika może być wypełniona albo poliestrowo - silikonowym granulatem (czyli taki rodzaj wkładu jest dopuszczalny), albo w wkładem naturalnym, czyli tak, jak piszesz np. wkładem kukurydzianym. Dla mnie osobiście poliester i silikon kojarzą się sztucznie i wolałabym kłaść małego pod naturalnymi tworzywami. A powiedz, gdzie można kupić taką pościel z wypełnieniem kukurydzianym?
 
Trochę sobie poczytałam o tej pościeli Feretti, do której podesłałaś linka. Fajnie, że można wyjąć wkład z ochraniaczy i też je uprać. Wiadomo, że przy małym dziecku wszystko się brudzi, ochraniacze też. Zresztą poza ingerencją dziecka, też łapią kurz. W pościeli, którą teraz mamy nie ma takiej możliwości. Wyprałam ochraniacze razem z wkładem i strasznie się odkształciły i zmechaciły i bardzo nieestetycznie to teraz wygląda.
 
reklama
Z tego co wyczytałam, to ta pościel ma nie tylko hipoalergiczne wypełnienie, ale też powłoczka zapobiega powstawaniu i nie ''łapie" bakterii i drobnoustrojów? Jest więcej firm produkujących takie pościele dla małych alergików?
 
Do góry