reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluchy wielorazowe

Reniuszek a ile tych pieluszek w sumie masz? Na tej aukcji napisane jest, że pieluszki AIO są mniej chłonne od kieszonek - prawda to? Myślałam, że właśnie AIO najlepiej chłoną...I czy one długo schną? W sumie czym się różnią te wszystkie pieluszki to wielki znak zapytania dla mnie - tzn. oczywiście różnice techniczne są oczywiste - ale która najlepsza i dlaczego OTO JEST PYTANIE!
 
reklama
maja nie mam zadnej aio teraz( idzie do mnie jedna cushie tushies na sprobowanie) .... podejrzewam ze dlugo schna jak z chlonnoscia nie wiem,zobacze... do kieszonki mozesz napakowac ile chcesz:) do aio juz nie:) najbardziej chlonny zestaw jak dla mnie to formowanka tetro i na to otulacz...czasem formowanke wzbogacam o wklad bambusowy z sio close parent bo jest ultracienki i fajny.

a moj zestaw to :

5xkieszonki coolababy ( monokolor w ilosci 3 nadaje sie do wyrzucenia jak dla mnie bo ciekna.. kolorowe jeszcze sa wzgledne)

6x kieszonki happy flute
6x kieszonki baby land
1x kieszonka z coolmaxem małe me
1xkieszonka nappie me
2x sio close parent
5x sio itti bitti
2x otulacz małe me
1xx otulacz flip bumgenius
2x formowanka tetro
1xaio cushie tushies - idzie do mnie

przydaloby mi siejszcze kilka formowanek... no i kilka kieszonek lepszej jakosci bo coolababy mam zamiar wywalic....

a ty jaki masz zestaw? co ci sie sprawdza najlepiej ?np na noc?
 
Reniuszek to masz super pokaźny zestaw!!!!!!!!! WOW! Masz jakąś ulubioną pieluszkę?

Ja na razie mam tylko 2x COOLABABY monokolor (niestety....) i 1xBAMBAS PUL MINKEE (ze ŚWIATA PIELUCH). Czekam na 1x BABYLAND. Do tego będę miała z BABYLANDU wkłady bambusowe 5 warstwowe - zobaczymy jak one dadzą radę.

Na noc używam pampersów - ponieważ przygodę z wielorazówkami zaczęłam właśnie od COOLABABY i tak mnie to zniechęciło, że nie odważyłabym sobie psuć nocki ciągłym przebieraniem mokrych ciuszków.

Jeśli będę jednak zadowolona po otrzymaniu BABYLANDU to może coś dokupię, żeby prać co 3 dni. Na razie do pralki idą od razu wkłady, a kieszonki suszę i używam do 3 razy. Kieszonkę łatwiej też przeprać ręcznie, bo szybko schnie.

Mam w domu mnóstwo pieluszek tetrowych i myślałam, żeby dokupić do nich po prostu otulacz - ale ja mam chyba te mniej chłonne tetry (bo pewnie wybielane) i nie wiem czy to się sprawdzi. No i dzidzia będzie czuła mokro :eek:

Mam jeszcze pytanie - czy używasz jakiś środków antybakteryjnych do prania? Ja po prostu piorę w małej ilości zwykłego proszku do prania (dziecięcego proszku już nie używam) - mam też w pralce ekologiczne kule do prania (ale one bardzo słabo piorą). Nie wiem czy zwykły proszek w niewielkiej ilości wystarczy...
 
maja ja uzywam nappy fresh jest swietny! do bebna wrzucam orzechy piorace a do pulkania tkanin ... dodaje 2 krople olejku herbacianego - sprawdza mi sie ten zestaw pioracy - wklady ladnie pachna to najwazniejsze :)

co do tetry to mozesz sprobowac polozyc na tetre kawelek polarku - pupa bedzie sucha. fakt ze tetra szybko jest zmoczona - my sie z tym samym zmagamy, ale nie jest najgorzej :)
a otulacz to wspaniala sprawa - warto zainwestowac i dokupic do tego 2-3 formowanki- sa niedrogie a swietnie chlona :) uzywam tego zestawu na noc i zwykle 6 godzin i nic nie przemaka , tymbardziej jak bedziesz miala dobry otulacz. mi sie sprawdzaja te co mam dodatkowo wyczytalam ze otulacz close parent jest przeswietny ! bodajze w sklepie ekomaluch sa po 30 zl :) na bazarku pieluszkowym na chusty.info mozna kupic tanio rozne akcesoria np wklady do otulaczy ! ja mam kilka z male me . sa to wklady mikrofibrowe z jednej strony od pupy obleczone mikropolarkiem - bardzo chlonne !! i niezawodne - pupa sucha :)
 
Reniuszek dużo tego....można się pogubić....My na razie popróbujemy z tymi kieszonkami, które mamy - może dokupię właśnie jakiś otulacz...A na noc to już raczej do końca będę używać pampersy, bo jak założę jeden o 19 to zmieniam o 7-8 rano. I spokojnie daje radę.
 
do_ti piekne ! podpaski wielorazowe jak Ci sie sprawdzaja ??
maja moja ulubiona pieluszka z kieszonka to małe me tak wyglada :):

pieluszka-wielorazowa-kieszonka-z-coolmaxem-folkowe-paski.jpg
i jeszcze z babylandu ta wzorkowa :
images.jpeg
mam jeszcze blekitna w biale kropki chinke minkee i tez ja uwielbiam :D

co wy na to zeby powrzucac zdjecia swoich pieluszek ?
 
Ostatnia edycja:
lil_maja - jeśli mogę się wtrącić, to ja mam dokładnie te dwa rodzaje, których wrzuciłaś linki. Generalnie jestem zadowolona, jak na razie tylko jedna wpadka z przemoczonym ubrankiem. Oba rodzaje są wg mnie dobrej jakości. Właśnie domówiłam sobie kolejne minkee z tej właśnie aukcji.

Ja na razie nie myślę o otulaczach bo to jednak wyższa szkołą jazdy, zwłaszcza jeśli eMek miałby przewijać. A na noc już dwa razy miałam zwykłą kieszonke z jednym wkładem i jest ok, a rzadko przewijam w nocy, najczęściej dopiero nad ranem przy karmieniu.

reniuszek - kolekcję masz niezłą, pozazdrościć, no ale też dłuższy staż:)

a powiedzcie czy używacie bibułek na wierzch w celu ochrony przed kupskami? Ja jakoś nie jestem przekonana, bo to się przykleja do pupy i kiepsko przewodzi wilgoć i chyba z tego zrezygnuję. No i czym dopieracie ewentualne zabrudzenia, bo Mała już mi dwa razy zrobiła niespodziankę.
 
Cześć, myśmy zakończyli pieluchowanie, a ponieważ zostały mi ostatnie dwie sztuki, to sobie myślę, że dział kupię-sprzedam-wymienię by się przydał...
Pozdrawiam
 
reklama
ja nie uzywam papierkow bo maksio juz nie robi kupy w pieluche .... jak jest kupa to wylapuje na papierowy reczniczek i do kibelka :-)

a z dopieraniem niespodzianek to wiem ze trzeba namoczyc to co zabrudzone w zimnej wodzie po takim namoczeniu do praleczki z reszta :) cos antybakteryjnego do prania i super jest :)
co do zachowania bialosci fajna jest soda :)

pochwale sie z czesci tego co mamy :)

IMG_0157.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry