reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Oszczędzanie pieniędzy dla dziecka od urodzenia - konto oszczędnościowe?

Dołączył(a)
18 Grudzień 2023
Postów
14
Witam. Chciałem zapytać czy oszczędzacie/odkładacie jakieś pieniądze dla swoich pociech i w jaki sposób?
Sam nie mam wiedzy na temat różnych kont oszczędnościowych, finansów więc może ktoś z Was coś podpowie.
Zastanawiam się nad zwykłym kontem oszczędnościowym na mnie lub od razu na dziecko. Może założyć sobie zwykle konto i tam odkładać jakieś pieniądze?
Może tradycyjnie odkładać gotówkę w domu?
Na pewno zależy mi żeby odkładać te pieniądze według moich możliwości, a nie że muszę odłożyć miesięcznie jakaś wyznaczoną kwotę.
Czekam na Wasze propozycje 😉
Pozdrawiam 🙂
 
reklama
Witam. Chciałem zapytać czy oszczędzacie/odkładacie jakieś pieniądze dla swoich pociech i w jaki sposób?
Sam nie mam wiedzy na temat różnych kont oszczędnościowych, finansów więc może ktoś z Was coś podpowie.
Zastanawiam się nad zwykłym kontem oszczędnościowym na mnie lub od razu na dziecko. Może założyć sobie zwykle konto i tam odkładać jakieś pieniądze?
Może tradycyjnie odkładać gotówkę w domu?
Na pewno zależy mi żeby odkładać te pieniądze według moich możliwości, a nie że muszę odłożyć miesięcznie jakaś wyznaczoną kwotę.
Czekam na Wasze propozycje 😉
Pozdrawiam 🙂
Syn ma po prostu swoje konto (założone na moje nazwisko), na które wpływa świadczenie 800plus i gdzie wpłacam to co dostaje np. od babci czy wpłacam ulgę z PIT. Korzystamy z tego po prostu na jego potrzeby inne niż takie bieżące życie. Co zostaje to sobie leży. Konto ma opcję odkładania końcówek na oszczędnościowe i sama jestem zdziwiona ile konto samo odkłada z samych końcówek kwot 🙈
 
Syn ma po prostu swoje konto (założone na moje nazwisko), na które wpływa świadczenie 800plus i gdzie wpłacam to co dostaje np. od babci czy wpłacam ulgę z PIT. Korzystamy z tego po prostu na jego potrzeby inne niż takie bieżące życie. Co zostaje to sobie leży. Konto ma opcję odkładania końcówek na oszczędnościowe i sama jestem zdziwiona ile konto samo odkłada z samych końcówek kwot 🙈
A w jakim banku jest to konto?
Akurat sam osobiście mam w swoim banku 10% z transakcji ląduje na dodatkowym koncie gdzie tak na prawdę same pieniądze się odkładają i to prawda... może się tam uzbierać niezła kwota 😉
 
Zastanów się nad tym żeby co jakiś czas inwestować gotówkę w walutę, srebro, złoto lub coś co uważasz za słuszne ale w miarę nie tracące na wartości:)
 
Zastanów się nad tym żeby co jakiś czas inwestować gotówkę w walutę, srebro, złoto lub coś co uważasz za słuszne ale w miarę nie tracące na wartości:)
Kurcze, nie jest że mnie jeszcze dziadek, ale mentalnie w tym temacie to emeryt pełna parą 😁 Na prawdę nie mam pojęcia w ci warto inwestować... wiem że leżakowania pieniądza przy tym jak teraz traci na wartości nie jest dobre, ale też wychodzę z założenia, że co w złotówkach uda się odłożyć to będzie pewne.
Nie mówię nie... być może z czasem trochę uda mi się poszerzyć wiedzę 😉
Dzięki za podpowiedź 😉
 
Można kupować rodzinne obligacje skarbu państwa w wysokości wypłaconych świadczeń z programu 800+. Co prawda wydaje mi się, że kupowanie co miesiąc 8 obligacji (8 o wartości 100 zł każda) to trochę zawracanie głowy w klikanie w serwisie internetowym obligacji, ale zasadniczo jest taka możliwość. Można też np. raz w roku kupić za większą kwotę. Kupuje ten rodzic, który wnioskował i pobiera 800+.
 
Można kupować rodzinne obligacje skarbu państwa w wysokości wypłaconych świadczeń z programu 800+. Co prawda wydaje mi się, że kupowanie co miesiąc 8 obligacji (8 o wartości 100 zł każda) to trochę zawracanie głowy w klikanie w serwisie internetowym obligacji, ale zasadniczo jest taka możliwość. Można też np. raz w roku kupić za większą kwotę. Kupuje ten rodzic, który wnioskował i pobiera 800+.
Chyba zostanę przy bardziej tradycyjnych metodach. Poza tym nie koniecznie myślę żeby z każdym miesiącem odkładać tam np. 800+.
Bardziej w grę wchodzą jakieś spontaniczne kwoty raz 100zl raz 300zl... zależnie jak mi się uda 😉
 
Zależy czy chcesz tylko odkładać, czy żeby coś tam rosło choćby o inflację.
Jak chcesz tylko odkladać to i gotówka i konto jest spoko, ale za 20 lat to nie bedzie tyle warte, co dzisiaj. Więc w sumie to tracisz :p

Lokaty, obligacje, wiem, że mojemu synowi dziadek założył jakieś konto, do którego do 18tki nie będzie dostępu, w US to dosyć popularne ;) nie mogę sobie przypomnieć nazwy tego cuda.

Zawsze możma też kupowac złoto.
 
reklama
Chyba zostanę przy bardziej tradycyjnych metodach. Poza tym nie koniecznie myślę żeby z każdym miesiącem odkładać tam np. 800+.
Bardziej w grę wchodzą jakieś spontaniczne kwoty raz 100zl raz 300zl... zależnie jak mi się uda 😉
Obligacje skarbowe wydają mi się bardzo tradycyjną metodą lokowania pieniędzy. A te Rodzinne mają atrakcyjne oprocentowanie - właśnie z myślą o bezpiecznym odkladaniu nadwyżek dla dzieci na dalszą przyszłość. Ale oczywiście każdy wybiera rozwiązania finansowe, które do niego przemawiają. Tylko jeszcze wyjaśnię, że kupuje się takie obligacje DO sumarycznej kwoty wypłaconej danemu rodzicowi z programu 800 plus. Można przeznaczyć na wykup obligacji mniej pieniędzy, ale nie można wiecej. Np. nie można w ten sposób ulokować 5 mln zł ze spadku.
 
Do góry