reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Od kiedy poduszka i kołderka u dziecka?

dla malucha najlepszy jest śpiworek, sama stosowałam i stosowałabym do tej pory gdyby nie ostry bunt mojego synka ... kołderkę niestety rozkopuje niemal co noc, a coraz chłodniej się robi :-( co do poduszki to dopiero od niedawna daję synkowi ale bardzo płaską, małym dzieciom poduszka do niczego nie jest potrzebna, wręcz niewskazana - co do odkształceń główki to nie jest to spowodowane płaskim podłożem (materac też jest elastyczny) a niestety nieodpowiednim kładzeniem dziecka, ja tego bardzo pilnowałam i nie ma problemów, natomiast chrześniak zawsze spał na jednej stronie i ma spłaszczoną lekko czaszkę z jednej strony (na szczęście lekarz zwrócił im na to uwagę i zaczęli pilnować ale i tak trochę to widać, natomiast główka mojego synka jest okrąglutka)
 
Ostatnia edycja:
reklama
tak o główkę dziecka trzeba dbać, to matka/rodzice kształtują główkę dziecku, jeśłi dziecko leży dużo na pleckach będzie miało płaską z tyłu, jeśli na boku to z boku najlepiej zmieniać wtedy będzie okrąglutka i zgrabna, płaska podusia tutaj nie zaszkodzi na pewno, w śpiworku dziecko nie odkopie się to racja a jakiej firmy masz śpiworek?
 
ja swoje śpiworki kupowałam w lumpeksach (podobnie jak wszystko inne) i nie patrzyłam konkretnie na firmę, tylko żeby był z dobrego materiału i zależnie od pory roku cieplejszy lub cieńszy, odpowiedni do wzrostu itd.
 
ja nie jestem przekonana do lumpeksów,zwłaszcza dla maluszków więc kupowałam nowe rzeczy lub dostałam od siostry

a dlaczego nie jesteś przekonana do lumpeksów? ja pod wieloma względami uważam że jest to korzystniejsze ...
1. od razu widać który ciuszek jest dobrej jakości bo się nie zmechacił i nie rozciągnął pomimo wielu prań
2. zapobiegamy marnotrawstwu i tworzeniu się gromad śmieci wykorzystując ciuszki powtórnie aż do ich zużycia a nie aż dziecko z nich wyrośnie
3. w sumie to to samo co ciuszki od siostry itp.
4. są już pozbawione szkodliwych substancji i barwników które zawierają nowe ubranka a które wypłukują się dopiero około 8 prania!
5. koszta są o niebo mniejsze co przy dzieciach jednak ma znaczenie niemałe

co do spraw higienicznych to każdy ciuszek i tak trzeba wyprać, nawet (a może i przede wszystkim) ten kupiony w sklepie bo jest na nim całe mnóstwo szkodliwych substancji, barwników itp. już nie mówiąc o tym jak te ubranka były traktowane w hurtowniach itd (czyli deptana, leżały na podłodze itp.)

zarówno ja jak i mój synek nosi ubrania z lumpeksu i jestem zadowolona, chociażby dlatego że na ubranie ze sklepu zwyczajnie mnie nie stać a mój synek w wyglądzie niczym nie odbiega od dzieci ubieranych w drogich sklepach bo zawsze wybieram dla niego jakieś fajne ubranka (za 1zł lub 2)
 
Moja córa nie śpi ani na podusi, ani jej nie przykrywam. Robiłam tak na samym początku to dostałam taki ochrzan od dziewczyn na bb i tak mnie nastraszyły że mala spi na samym materacu. Ale śpi ze mną. Więc jak widzę że jest chłodniej to nakrywam kawałkiem mojego koca. Co nie jest łatwe, bo mała wędruje po całym łóżku Jak w końcu zaśnie twardo to śpi ładnie. Ale wcześniej potrafi się obrócić razy w koło zanim zaśnie. Zastanawiałm się właśnie nad kupnem śpiworka. Chyba się skuszę. W tesco były ostatnio na promocji Ale M powiedział że jego córka w czymś takim spac nie będzie:nerd::blink:
Co do lumpeksów... Uwielbiam:-D Im większe dziecko tym trudniej coś upolować, ale moja Oliwka ma głównie rzeczy z lumpkow. Przynajmniej mam pewność że jak je włożę do pralki to z powrotem wyciągnę:happy2::tak::-) A najbardziej jestem dumna jak kupię mnóstwo rzeczy i jeszcze jest obniżka:-D aż obrastam w piórka:-D:-D:-D
 
reklama
Do góry