reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

reklama
Mieliśmy tylko te wybrane dość popularne, wiadomo teraz każdy ma swoje typy nowoczesne imiona , ale pomimo naszego wieku szukaliśmy coś popularnego i prostego

Oliwia, Alicja, Gabrysia, Julia :))

Moja pierworodna ma na imię Gabrysia.😊

Mi dla dziewczynki się zmienia, bo podobały mi się imiona Aurelia, Aniela, Rozalia, Wanda ale teraz jakoś stawiałabym na Łucję.😅
Maż chce dla syna Edmund, albo Fabian.
Jakoś do końca też mi nie odpowiadają jego wybory, ale zobaczymy. 😅
 
Moja pierworodna ma na imię Gabrysia.😊

Mi dla dziewczynki się zmienia, bo podobały mi się imiona Aurelia, Aniela, Rozalia, Wanda ale teraz jakoś stawiałabym na Łucję.😅
Maż chce dla syna Edmund, albo Fabian.
Jakoś do końca też mi nie odpowiadają jego wybory, ale zobaczymy. 😅
Rozważałam Anielę, piękne imię. ❤️
 
Mieliśmy tylko te wybrane dość popularne, wiadomo teraz każdy ma swoje typy nowoczesne imiona , ale pomimo naszego wieku szukaliśmy coś popularnego i prostego

Oliwia, Alicja, Gabrysia, Julia :))
Gabrysia też mi się bardzo podoba i myślałam o tym imieniu gdyby była córka. Pierwsza córka to Liliana, ale te 11 lat temu nie było to tak popularne imię, a teraz wysyp.
 
Moja pierworodna ma na imię Gabrysia.😊

Mi dla dziewczynki się zmienia, bo podobały mi się imiona Aurelia, Aniela, Rozalia, Wanda ale teraz jakoś stawiałabym na Łucję.😅
Maż chce dla syna Edmund, albo Fabian.
Jakoś do końca też mi nie odpowiadają jego wybory, ale zobaczymy. 😅
Edmund piękne imię. Ja przeglądam Listy imion i zaznaczam co mi się podoba.🤣 Wczoraj patrzyłam też na statystyki nadawanych imion. Chce wybrać coś, co nie jest teraz wśród najpopularniejszych.
 
Moja pierworodna ma na imię Gabrysia.😊

Mi dla dziewczynki się zmienia, bo podobały mi się imiona Aurelia, Aniela, Rozalia, Wanda ale teraz jakoś stawiałabym na Łucję.😅
Maż chce dla syna Edmund, albo Fabian.
Jakoś do końca też mi nie odpowiadają jego wybory, ale zobaczymy. 😅
U nas ma być Celina albo Tymon, najgorzej, bo to jest jedyne imię męskie jakie mi się podoba, bo większość to zaraz mam przed oczami moich kolegów ze szkół na przykład haha 🤣 a za to dla dziewczynki bardzo mi się podoba jeszcze Wanda, Lidia i Lena ale mąż powiedział, żebym zapomniała o tych imionach🤣
U mnie w rodzinie np bardzo patrzą zawsze na to, żeby imiona się nie powtarzały i jedyne które się powtarzają to tych członków rodziny, którzy „doszli” do nas😜 a z takich śmiesznych rzeczy, to przez wiele wiele lat zakazane imię u nas w rodzinie do dania dziecku to była Paulina 😜
 
reklama
Mam wyniki ferrytyny, jest bardzo duży niedobór 12,94 ng/ml mam lekarza we wtorek,ale czy te omdlenia i zawroty głowy mogą być tym niedoborem spowodowane? Strasznie się boję że może to zaszkodzić... Dobrze że wizyta blisko 😔
A jak u Ciebie hemoglobina ? Ja mam poziom ferrytyny 9.6, hemoglobina była 13, teraz spadła na 12.7 ale to normalne, dzidzia wyciąga. Do 14 tyg nie mogłam brać zelaza i żadnych suplementów z żelazem. W zeszłym roku leczyłam anemie i hematolog powiedział że jak by się okazało że jestem w ciąży to mam natychmiast odstawić żelazo bo na początku ciąży nie można brać, także na własną rękę nic nie bierz, poczekaj spokojnie na wizytę. Teraz od 14 tyg zaczynam suplementowac pregne plus z żelazem, oczywiście po konsultacji z lekarzem. A do tego czasu dietka , która staram się dalej kontynuować - duuuzo zielonego, koktajle z natki pietruszki, zakwas z buraka (mieszam z sokiem jabłkowym bo inaczej 🤮), migdały. Witamina C pomaga w wchłanianiu zelaza więc najlepiej do posiłku np sok pomarańczowy. Herbata hamuje wchłanianie zelaza więc nie powinno się popijać nią posiłków , najlepiej odczekać z godz np . Jak masz hemoglobine w miarę ok to nie jest źle 😊 mi ferrytyne zlecił lekarz do którego chodzę prywatnie, na nfz w ogóle pani dr stwierdziła że jak hemoglobina ok to na ferrytyne się nie patrzy ale tu akurat bym polemizowała
 
Do góry