reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2024

A jak się czujecie? U mnie klasycznie - delikatne bóle podbrzusza, zawroty głowy po wstaniu, biust pełniejszy (z czego się cieszę😁). Apetyt mniejszy i mam lekkie mdłości wieczorami…No i często boli głowa pod wieczór, ale wytrzymuje.
U mnie rano delikatne mdłości, kłucie w podbrzuszu, powiększony biust o 3 cm w obwodzie, co wydaje mi się sporo jak na tak wczesny etap ciąży. Poza tym straszne wahania nastroju. Może nawet nie tyle wahania, co z byle powodu potrafię się popłakać, kilka razy dziennie. Pracuje od 2 tygodni zdalnie, ale w poniedziałek już muszę iść do biura i aż się boję co to będzie 😅 Mam nadzieję, że się jakoś opanuję i nie poryczę się bo mi się zaciął komputer albo kawa za szybko wystygła 🤣🤣🤣
 
reklama
U mnie na początku bardzo plecy bolały w odcinku krzyżowym ale już jest ok. Ja to jestem strasznie śpiąca i cały czas bym spała. Mam tez wrażliwsze piersi a karmie jeszcze córeczkę wiec jest trochę hardcore 😵‍💫
 
U mnie delikatnie mdłości każdego dnia więcej i zawroty głowy wczoraj od połowy dnia tak się czułam dzisiaj już się też się zaczyna i czasami jestem wkurzony dla zasady tak poprostu😅
 
U mnie rano delikatne mdłości, kłucie w podbrzuszu, powiększony biust o 3 cm w obwodzie, co wydaje mi się sporo jak na tak wczesny etap ciąży. Poza tym straszne wahania nastroju. Może nawet nie tyle wahania, co z byle powodu potrafię się popłakać, kilka razy dziennie. Pracuje od 2 tygodni zdalnie, ale w poniedziałek już muszę iść do biura i aż się boję co to będzie 😅 Mam nadzieję, że się jakoś opanuję i nie poryczę się bo mi się zaciął komputer albo kawa za szybko wystygła 🤣🤣🤣
No tak, humorki…zapomniałam o nich. Raz płaczę albo się denerwuje o jakieś głupotki 🙂
 
Hej, u mnie 4.07 przewidywana data porodu według obliczeń.
Dziewczyny mam prace mocno wysilkowa, fizyczna, ciezary maszyny itp do tego lutowanie, wdychanie oparow. Do lekarza ide we wtorek. Dzis jestem jeszcze w pracy ale czuje sie tragicznie. Ostatnia miesiaczka 28.09 czyli to jakis 5 tydzien ciazy i ja nie wiem co mam zrobic zeby nie musiec dzwigac oraz wdychac tych oparow w pracy. Bardzo sie boje, pracodawca nie ma dla mnie innej pracy ani tez nie przeniesie mnie do biura :(
Watpie ze lekarz da l4 chociazby by na I trymestr.. i panikuje strasznie :(
 
Mam identycznie, plakalam wczoraj po pracy az do pojscia spac bo bylam zdruzgotana tym, ze wizyte mam dopiero we wtorek, a nie wiadomo i tak czy bedzie cos widac 🙈 dzisiaj sie z tego smieje
 
Cześć Dziewczyny!
Dołaczam bardzo nieśmiało, bo to moja pierwsza ciąża w życiu. Na razie mam pozytywny test a termin według kalkulatora wypada na ok. 15.07. Wizytę mam zaplanowaną na 10.11. Czytam, że Wy już przed wizytą wykonujecie badania. Będę wdzięczna za podpowiedź, od Was bardziej doświadczonych, czy faktycznie powinnam już wykonać pierwsze badania jeszcze przed wizytą u lekarza? Jeśli tak, to jakie?

Życzę wszystkim powodzenia i za wszystkie trzymam mocno kciuki! :)
 
Cześć Dziewczyny!
Dołaczam bardzo nieśmiało, bo to moja pierwsza ciąża w życiu. Na razie mam pozytywny test a termin według kalkulatora wypada na ok. 15.07. Wizytę mam zaplanowaną na 10.11. Czytam, że Wy już przed wizytą wykonujecie badania. Będę wdzięczna za podpowiedź, od Was bardziej doświadczonych, czy faktycznie powinnam już wykonać pierwsze badania jeszcze przed wizytą u lekarza? Jeśli tak, to jakie?

Życzę wszystkim powodzenia i za wszystkie trzymam mocno kciuki! :)
To nie jest tak że trzeba. Większość robi beta HCG z krwi i po to żeby potwierdzić ciąże i żeby sprawdzić czy przyrost jest prawidłowy. Prawidłowy to od 66% w górę co 48h. Ja sama robiłam tylko właśnie bete, ale duża część osób robi już na tym etapie tez progesteron. Część osób robi tez tsh, toksoplazmozę i inne, ale dostaniesz na to skierowanie od lekarza. Myślę, że to tez dużo zależy od tego kiedy masz tego lekarza. Osobiście czuję się spokojniej wiedząc że mam prawidłowe przyrosty bety, ale reszty na razie nie robię
 
reklama
Cześć Dziewczyny!
Dołaczam bardzo nieśmiało, bo to moja pierwsza ciąża w życiu. Na razie mam pozytywny test a termin według kalkulatora wypada na ok. 15.07. Wizytę mam zaplanowaną na 10.11. Czytam, że Wy już przed wizytą wykonujecie badania. Będę wdzięczna za podpowiedź, od Was bardziej doświadczonych, czy faktycznie powinnam już wykonać pierwsze badania jeszcze przed wizytą u lekarza? Jeśli tak, to jakie?

Życzę wszystkim powodzenia i za wszystkie trzymam mocno kciuki! :)
Można wykonać betę 2 badania w ciągu 48 godzin ale to nie jest konieczne
 
Do góry