reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Książka kucharska - Dieta karmiącej mamy :-)

Makaron z łososiem w sosie śmietanowym

Op. makaronu rurki
Spory kawałek łososia (nie znam się na wadze:p)
2 główki brokułów
2 duże cebule
3 ząbki czosnku
Duże op. śmietany 12-18%
Pieprz, sól, gałka muszkatołowa

Ugotować makaron (ja używam tylko kukurydzianego). Na oliwie zeszklić czosnek z cebulą, kawałkami łososia (ok. 2 godz. wcześniej lub na noc oblewam go obficie cytryną), dodać przyprawy i śmietanę - dusić chwilę. Jak zbyt gęste to dolać wody z makaronu. Brokuły gotuję osobno na parze, bo wychodzi mi sporo różyczek i nie mam problemu z mieszaniem (jak zrobiłam razem to brokuły się porozwalały i nie wyglądało atrakcyjnie:p). Sosem polać makaron:)


Ryba na szpinaku

Kilka płatów ryby (dorsz, morszczuk, mintaj, miruna)
Opakowanie mrożonego liściastego szpinaku
2 średnie cebule
małe opakowanie śmietany 12-18%
kilka ząbków czosnku
2 pomidory
2 garści oliwek bez pestek


Rybę porządnie skropić cytryną. Na oliwie zeszklić drobno posiekaną cebulę z czosnkiem, dodać szpinak i kilka łyżek wody. Dusić kilka minut, dodać śmietanę, posolić i popieprzyć. Przełożyć do naczynia żaroodpornego, na to poukładać płaty ryby. Na rybę poukładać pokrojone w plastry pomidory, rozrzucić posiekane oliwki i jeszcze raz posolić i popieprzyć. Wsadzić do piekarnika 180C na 30min. PYCHA!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Piersi kurczaka z miodem i czosnkiem

Piersi kurczaka
4 zabki czosnku
lyzeczka/poltorej miodu
lyzka maselka
sol
pieprze
(vegeta) opcjonalnie
papryka slodka/ostra
ziola prowansalskie
- przyprawy na oko :sorry2:
bulka tarta

Na rozgrzanej pateli klade maselko, dodaje przyprawy, czosnek - kiedy sie zeszkli dodaje miod. Mieszam przez chwilke, nie za dlugo zeby sie czosnej nie spalil. Zalewam ta marynata piersi wczesniej pokrojone w paseczki ale to wg gustu, i odstawaiam na kilka godzin albo przygotowuje dzien wczesniej. Opruszam w bulce tartej i smaze na patelni.
 
Sos dyniowy do makaronu (rurki najlepszy)

2 szklanki pokrojonej dyni (użyłam mrożonej pokrojonej w kostkę)
2 ząbki czosnku
0,5 szklanki wody lub wywaru warzywnego
1 duża cebula (dałam 2 średnie)
Świeża szałwia lub suszona, pieprz, sól

Na oliwie podsmażamy drobno posiekany czosnek i cebulę. Dokładamy dynię, doprawiamy pieprzem i silą - mieszamy. Po kilku minutach dodajemy wodę/bulion i dusimy pod przykryciem. Jeśli będzie nadmiar wody to odparowujemy bez pokrywki. Pod koniec duszenia dodajemy szałwię. Sosik dla dziecka miksujemy na gładką masę, aby lepiej smakował:) Polewamy makaronik.

Trochę dla BOBASÓW z gazetki przetestowane

Kotlety rybne

- 3 filet z białej ryby
- 3 średnie ziemniaki
- 2 łyż. masła
- jajo
- 0,5szkl. mleka/śmietany
- koperek lub pietruszka
- łyżka musztardy, pieprz, sól i papryka w proszku
- bułka tarta

Ziemniaki gotuję na parze po paru minutach dodaję rybę. Ugotowane rozgniatam, dodaję masło i mleko/śmietanę - mieszam. Dodaję jajko, przyprawy i jeśli masa zbyt rzadka to dodaję bułkę tartą. Mieszam, formuje kulki zgniecione i smażę na oleju.

Pulpety rybne

- 3-4 filety z białej ryby
- 3 łyż. mleka
- 0,5szkl. śmietany
- 2 łyż. mąki ziemniaczanej
- jajo
- duża marchewka (2średnie)
- gałka muszkatołowa, pieprz i sól

Miksuję rybę z mlekiem. Marchewkę ścieram na tarce. Łączę z masą rybną i dodaję roztrzepane jajo, śmietanę, mąkę oraz przyprawy - mieszam. Wstawiam do lodówki na godzinę. W garnku gotuję osoloną wodę, z masy formułuję kulki jak na pulpety i wrzucam na wrzątek na ok. 15min. Podaje z sosem koperkowym zrobionym na zasmażce:)

Papryka z kuskusem
- 4 papryki (ja używam tej słodkiej podłużnej dla P)
- 3/4szkl. kuskus
- 200g. zielonej fasolki szparagowej (czyli pół opakowania mrożonki Hortex:p)
- 1/2 puszki kukurydzy
- 2 pomidory
- 2-3 łyż. masła
- 4 plasterki żółtego sera
- 1 szkl. bulionu (dałam wodę:p)
- koperek, pieprz, sól

Kuskus zalej wrzątkiem lub bulionem, dodaj masło, przykryj i odstaw na 5 min. Fasolkę ugotuj, osącz i pokrój w malutkie kawałki. Zmieszaj kuskus, fasolkę, kukurydzę i przyprawy. Paprykę oczyść, przekrój na pół i napełnij farszem, na wierzch połóż plaster sera. Zapiekaj 25min w 180C.

Placki serowo-ziemniaczane
- 0,5kg ziemniaków (ok. 10 średnich)
- 200g półtłustego twarogu (ok 3/4 kostki)
- 2 jaja
- 2 łyż.cukru (nie koniecznie!)
- garść rodzynek

Ugotowane i wystudzone ziemniaki mielę wraz z serem. Do masy dodaję jaja, cukier, rodzynki (sparzone) i mieszam. Z masy nalewam chochelką na patelnię placki i smażę z obu stron na złoty kolor (jak zwykłe ziemniaczane) :)

Prosta i szybka rybna zapiekanka

- 3 płaty ugotowanego na parze dorsza/halibuta
- 4 ugotowane ziemniaki
- koperek
- szklanka śmietany 18%
- 2 garści startego żółtego sera
- sól, pieprz, 2 łyż. oliwy

Ziemniaki kroje w kostkę i mieszam z rybą, pełną garścią posiekanego koperku i przyprawami. Wkładam do naczynia żaroodpornego wysmarowanego oliwą. Śmietanę mieszam ze startym serem i zalewam rybę z ziemniakami. Wstawiam do piekarnika na ok. 15-20min. w temperaturze 180C. Ja osobiście to danie urozmaicam brokułami i marchewką ugotowanymi ziemniakami i rybą na parze:D

Coś jak risotto
- torebka ryżu
- 3 łyż. masła
- średnia cebula
- ząbek czosnku
- 2 garści zielonego groszku
- 3 plasterki szynki lub ugotowana pierś z kurczaka
- sól
- ser żółty starty na proszek

Ryż gotuję w osolonej wodzie. Szynkę/kurczaka kroję w kosteczkę. Pokrojoną cebulę i czosnek podsmażam na maśle, pod koniec dodaję ryż i podlewam kilkoma łyżkami z wody po gotowanym ryżu. Dodaję szynkę/kurczaka i groszek (z puszki), mieszam na małym ogniu i przyprawiam solą. Na sam koniec dodaję dużą łyżkę startego na proszek (najdrobniejsze oczka na tarce) sera. Sama to wciągam!
 
Ostatnia edycja:
BURGERY RYBNE

300 g filetów łososia bez skóry i ości (mogą być surowe lub wcześniej pieczone czy zgrillowane) Ja miałam zgrilowany
100 g (1 torebka) ryżu, trochę dłużej gotowany niż czas podany na opakowaniu
150 g szpinaku
sól i pieprz
1 duże jajko
1 łyżeczka suszonego oregano lub tymianku
2 łyżki posiekanych świeżych ziół np. tymianku lub oregano, ewentualnie natka pietruszki
szczypta gałki muszkatołowej
2 łyżki oliwy extra lub śmietany 30%




Dodalam czosnek bo mi do szpinaku pasował



  • Łososia rozdrobnić, sprawdzić czy nie ma ości, włożyć do miski. Dodać ugotowany i odcedzony ryż. Szpinak opłukać, włożyć na patelnię i podgrzewać przez około 1 minutę aż zwiędnie, co chwilę mieszając. Zdjąć z patelni i odcisnąć. Drobno posiekać i dodać do miski z łososiem.
  • Wszystko doprawić solą i pieprzem, dodać jajko, suszone i świeże zioła lub natkę, gałkę muszkatołową oraz oliwę lub śmietankę. Wymieszać, uformować 8 kotlecików i ułożyć je na tacy. Do tej samej miski wlać oliwę, dłońmi smarować kotleciki oliwą i z powrotem układać je na tacy.
  • Rozgrzać patelnię na średnim ogniu, ułożyć kotleciki i smażyć przez około 3 minuty z każdej strony (z surowego łososia) lub po około 2 minuty (z łososia wcześniej upieczonego/zgrillowanego).




Poledwiczka

A poledwiczke robię jeszcze tak: w kawałku, obtaczam w grubo mielunym pieprzu i soli. Odstawiam na 20 minut, potem na patelnie i obsmażam z każdej strony tak po 2-3 minuty. W tym czasie nagrzewam piekarnik i polędwiczke wkładam do niego na 20 minut. Potem wyciagam i przez 10 minut nie wolno jej pokroic - wszystkie "soki" inaczej wypłyna. Do polędwiczki robie sos - albo sliwkowy albo pieczarkowy dla leniwych. Pieczarki w całości małe, duze na pół kroje - wrzucam razem z pokrojona cebulka na patelnie. Podsmażam, dodaje łyzke musztardy sól, pieprz lub sos worcester. Następnie odrobine slodkiej smietanki i gotowe


Rogaliki drożdzowe brioche

Składniki, 12 rogalików:

15 g świeżych drożdży, ogrzanych do temperatury pokojowej, (lub 5 g suchych drożdży instant)
1/4 szklanki mleka (ciepłego, letniego)
250 g mąki pszennej (najlepiej tortowej lub do wypieków drożdżowych)
2 jajka (ogrzane do temperatury pokojowej)
4 stołowe łyżki cukru
szczypta soli
100 g masła (miękkiego)

1 jajko do posmarowania rogalików

Nadzienie: 12 łyżeczek dżemu z zielonych pomidorów lub innych ulubionych
Propozycje dodatków:
cukier puder, masło do posmarowania, powidła lub krem czekoladowy

Przygotowanie:

  • Drożdże skruszyć do dużej miski, dodać ciepłe (letnie) mleko i wymieszać. Dodać 1 łyżkę mąki i 1/2 łyżeczki cukru. Wymieszać, przykryć ściereczką i odstawić w ciepłe miejsce bez przeciągów na 15 minut, aż rozczyn się spieni.
  • Do wyrośniętych drożdży przesiać (z wysoka) mąkę i zamieszać drewnianą łyżką. Jajka roztrzepać z cukrem i solą i dodać do miski z mąką. Wymieszać łyżką i dodać kawałki miękkiego masła. Mieszać i wyrabiać ciasto długo i energicznie, unosząc i kilkakrotnie ugniatając je (można wyrabiać ciasto ręką w misce, na stolnicy lub też mieszadłem odpowiednim do ciasta drożdżowego). Ciasto będzie gotowe jeśli z łatwością będzie odlepiało się od rąk (a na pewno będzie! - potrzeba tylko cierpliwości). Ciasto będzie dość rzadkie i ciągnące się jak guma. Po wyrobieniu ciasto włożyć do miski, ściereczką i odstawić do wyrośnięcia na około 30 minut w ciepłe miejsce miejsce.
  • Przerwać wyrastanie wyrabiając ciasto na stolnicy lub blacie przez około 2 - 3 minuty. Włożyć je do większej miski, przykryć ściereczką i wstawić do lodówki na 12 godzin.
  • Ponownie wyrobić ciasto (około 3 minuty), rozwałkować na podsypanej mąką stolnicy na prostokąt o grubości 1 cm, (o wymiarach około 24 x 36 cm). Ciasto podzielić na 2 paski o szerokości 12 cm każdy. Paski podzielić na 3 kwadraty o boku 12 cm i przekroić je po przekątnej na 2 trójkąty. Na środku każdego trójkąta położyć po 1 łyżeczce dżemu i zwinąć ciasto w rulonik, zaczynając od dłuższego boku. Przykleić zawinięty rożek do rogala, zwinąć dwa pozostałe rożki ciasta w spiralkę (do środka rogalika), skleić je ze sobą pośrodku.
  • Rogaliki ułożyć łączeniem do dołu na dwóch blaszkach do pieczenia posmarowanych oliwą i posypanych cienko mąką lub wyłożonych papierem do pieczenia. Zachować odstępy między rogalikami. Posmarować rogaliki roztrzepanym jajkiem i odstawić na około 30 minut, aż podrosną. W trakcie wyrastania można poprawić jeszcze kształt rogalików zawijając ich końce do środka i sklejając je.
  • Nagrzać piekarnik do 180 stopni. Rogaliki z pierwszej blaszki jeszcze raz posmarować jajkiem i piec przez około 15 minut, do czau aż lekko się zrumienią na wierzchu i na spodzie. Wyjąć z piekarnika i po chwili przełożyć na metalową kratkę. Posmarować jajkiem rogaliki z drugiej blaszki i wstawić do piekarnika.
 
Ostatnia edycja:
Dla chetnych :-)

Paczki

Składniki na pełny duży talerz:
300 g serka homogenizowanego waniliowego
3 jajka
1,5 szklanki mąki pszennej
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
olej do głębokiego smażenia

Dodatkowo:drobny cukier do wypieków wymieszany ze zmielonym cynamonem (na 100 g cukru 2 łyżeczki cynamonu)

Serek wymieszać z jajkami (można roztrzepać rózgą kuchenną). Dodać przesianą mąkę pszenną, proszek do pieczenia, sól. Dokładnie wymieszać widelcem. W szerokim i płaskim garnku rozgrzać olej do temperatury 175ºC. Niewielką łyżką nakładać porcje ciasta na rozgrzany olej, od czasu do czasu maczając ją w odłożonym oleju (by ciasto nie kleiło się do łyżki). Smażyć do złotego koloru.

Usmażone pączki odkładać na bibułkę do odsączenia. Jeszcze ciepłe obtoczyć w cynamonowym cukrze.
 
Ostatnia edycja:
Ziołowe burgery z soczewicy

  • 350 g czerwonej soczewicy
  • duża cebula
  • 1/2 pęczka natki pietruszki
  • kilka listków świeżej mięty
  • 1 łyżeczka słodkiej suszonej papryki
  • 2 ząbki czosnku
  • sól
  • 3 łyżki bułki tartej
  • jajko
  • kasza kukurydziana
  • olej do smażenia

Soczewicę ugotować w niewielkiej ilości wody na papkę. Cebulę drobno posiekać, zeszklić na oleju. Na patelnię dodać posiekaną natkę pietruszki i miętę, przeciśnięty przez praskę czosnek, paprykę i sól do smaku. Całość przełożyć do oddzielnej miski i dodać soczewicę. Wymieszać, wsypać bułkę, dodać jajko i wyrobić masę. Jeśli jest za rzadka, dosypać jeszcze trochę bułki. Z masy uformować kotlety, obtoczyć je w kaszy kukurydzianej i smażyć na rozgrzanym oleju z obu stron na złoty kolor. Smacznego :)

Otrębowe placuszki

  • 1 szklanka kefiru
  • 1/2 szklanki otrąb owsianych
  • 1/2 szklanki mąki
  • 1 jajko
  • 1 łyżka cukru waniliowego
  • cynamon
  • 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia lub 1/2 łyżeczki sody
  • 1 duże jabłko lub jagody

Do miski wlewamy kefir lub jogurt, wbijamy jajko, wsypujemy cukier, proszek do pieczenia, otręby, przesianą mąkę oraz cynamon i dokładnie mieszamy (ciasto powinno być gładkie i mieć konsystencję gęstej śmietany, dlatego jeśli takie nie jest dodajemy jeszcze odrobinę mąki).
Jabłko kroimy w kostkę (lub ścieramy na tarce), dorzucamy do ciasta i delikatnie mieszamy.
Na patelni rozgrzewamy łyżeczkę masła, oleju lub oliwy, wykładamy porcje ciasta formując kółeczka i smażymy z obu stron na złoto-brązowy kolor.

Biszkoptowy omlet

  • 2 jajka
  • 2 łyżki mąki
  • 2 łyżki płatków owsianych
  • 1 łyżeczka cukru
  • dużo malin

Oddzielamy białka od żółtek i ubijamy ze szczyptą soli na sztywną pianę. Zmniejszamy obroty blendera i cały czas ubijając dodajemy cukier i po jednym żółtku. Na końcu stopniowo dodajemy przesianą mąkę oraz płatki owsiane i delikatnie mieszamy (najpierw dodajemy łyżkę mąki - mieszamy a potem płatki owsiane i ponownie mieszamy).
Na patelni rozgrzewamy odrobinę masła, wylewamy masę jajeczną i na małym ogniu smażymy omlet z obu stron na złoto-brązowy kolor.
Usmażony omlet delikatnie przekładamy na talerz, wykładamy na niego maliny i delikatnie składamy na pół.

Placuszki z niespodzianką

  • 1 szklanka mąki (może też być orkiszowa)
  • 3/4szklanki mleka
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 2 łyżki mąki ziemniaczanej
  • 1 łyżeczka cynamonu
  • ananas z puszki (pierścienie)
  • 2 łyżki wiórek kokosowych
  • 1/2 banana pokrojonego w cienkie plasterki

Wszystkie składniki na ciasto wsypujemy do miski i dokładnie mieszamy na gładkie ciasto o konsystencji gęstej śmietany (jeśli trzeba dosypujemy mąki lub dolewamy mleka). Rozgrzewamy olej na patelni. Każdy plaster ananasa zanurzamy w cieście i smażymy na oleju przez ok. 2-3 minuty z obydwu stron. Gotowe placuszki podajemy z plasterkami banana i posypane wiórkami kokosa (ja wiórki kokosa dodałam do ciasta:p).

Placki bananowe

  • 1 duży banan
  • 1 łyżeczka miodu
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 0,5 szklanki mąki (najlepiej orkiszowej)
  • 2 łyżki płatków owsianych
  • nieco ponad 0,5 szklanki mleka
  • szczypta soli

Banana rozgniatamy na gładką masę po czym dodajemy pozostałe składniki i dokładnie mieszamy. Ciasto powinno mieć konsystencję gęstej śmietany, dlatego w razie potrzeby dodajemy mąki lub mleka/wody. Odstawiamy na 5-10 minut (placuszki wychodzą smaczniejsze) i smażymy na dobrze rozgrzanej, suchej patelni teflonowej lub na oleju z obydwu stron. Placuszki odwracamy dopiero wtedy kiedy z jednej strony pojawią się na nich pęcherzyki powietrza. Podajemy z ulubionymi dodatkami.
 
Ostatnia edycja:
Placek drożdżowy (a w sumie dwa placki)

Składniki i tym samym warstwy dodawane w takiej kolejności jak poniżej (ja robię to w większym garnku)


0,5 szkl. cukru
cukier wanilinowy
50g drożdży (rozkruszyć)
3 jajka + jedno żółtko + pół płaskiej łyżeczki soli (roztrzepać)
¾ szkl. ciepłego mleka
½ szkl. oleju (nie z lodówki)
rodzynki (ilość dowolna)
0,5 kg mąki tortowej

Potrzebne:

dwie formy keksówki
kruszonka

Przykryć ścierką i odstawić na 1,5 godziny w ciepłe miejsce.
Po tym czasie całość wymieszać do uzyskania gęstej konsystencji.
Wyłożyć do dwóch keksówek, posypać kruszonką.

Piec ok. 30 minut (sprawdzić, czy upieczone) w 180st.

SMACZNEGO!!
 
Sos sliwkowy w 2 wersjach:
Cynamonowy sos śliwkowy:

350 g śliwek (użyłam dojrzałych i miękkich bordowych, okrągłych, większych śliwek z żółtym miąższem, tzw. japońskie)
1 łyżka soku z cytryny
2 łyżki sosu sojowego
1 łyżka miodu
1/2 łyżeczki mielonego cynamonu
1/3 łyżeczki mielonego kardamonu
1/3 łyżeczki pieprzu cayenne lub ostrej chili
1 łyżeczka mąki ziemniaczanej (cornstarch, maizena), lub 1 - 2 łyżki powideł śliwkowych
po szczypcie soli i świeżo zmielonego pieprzu

pokroić śliwki i usunąć pestki. Resztę składników sosu umieścić w miseczce i wymieszać. Na patelnię włożyć śliwki i na większym ogniu smażyć co jakiś czas mieszając, przez około 2 minuty (czas smażenia zależy od dojrzałości śliwek). Wlać sos i zagotować. Gotowe


Szybki sos śliwkowy z czerwonego wina:
1 szklanka (250 ml) czerwonego wytrawnego wina
4 łyżki powideł śliwkowych + 12 suszonych sliwek
2,5 łyżeczki przyprawy korzennej
skórka starta z 1/2 mandarynki
szczypta świeżo zmielonego pieprzu

Przygotować sos: wszystkie składniki umieścić w szerokim garnku i zagotować. Gotować przez około 5 minut, lub do czasu aż sos zgęstnieje.
 
Tarte robię z tego przepisu. Zamiast ricotty daję zwykły serek śmietankowy np President delikatny. No i w zależności od tego na co mam ochotę zmieniam rybę na łososia a szpinak na brokuły.
Robota przy tym żadna a smak super.
Tarta z ciasta francuskiego z tuńczykiem, szpinakiem i ricottą | Ulubione Przepisy

Rolada

1,5kg piersi z indyka, paczka mrozonego szpinaku, 10 suszonych pomidorów w zalewie, 3 ząbki czosnku, feta, 10-15 plastrow szynki dlugodojrzewajacej. Sznurek, masło ok 1 łyżki

Pierś rozkroic tak aby powstał szeroki płat, trochę tak jakby otwierało się książkę. Rozbijamy tluczkiem dokładnie. Solimy lekko i polewamy roztopionym masłem. Na 2/3 mięsa wykladamy szpinak usmazony z czosnkiem. Posypujemy fetą drobno pokrojona. Na brzegu od którego zaczynamy zwijac rolade układamy pomidory. Zwijamy rolade, obkladamy szynką i zawiązujemy sznurkiem.
Pieczemy przez 30 minut w temp. 200 stopni potem zmniejszyć temperaturę do 170 i pieczemy jeszcze 40-50 minut. Jak widelec lekko wchodzi to już jest gotowa :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Tarta z owocami (truskawki, maliny, borówki etc.)

Ciasto:

150g mąki pszennej
120g margaryny
30g cukru pudru
łyżka wody (opcjonalnie)

Krem:

szklanka mleka
1 łyżka mąki ziemniaczanej
2 łyżki mąki pszennej
ok.pół szklanki cukru (ilość też w zależności jaką słodycz chce się uzyskać)
cukier wanilinowy
pół kostki masła zwykłego i pół roślinnego (ja dałam pół zwykłego i niecałe pół Kasi)

Do szerokiej miski (albo na stolnicę) przesiewamy mąkę, dodajemy margarynę, cukier i skrapiamy łyżką wody (opcjonalnie). Zdecydowanym ruchem zagniatamy ciasto i odkładamy na 30 minut do zamrażalnika. Rozgrzewamy piekarnik do 180 stopni C.

Ciasto wyjmujemy z zamrażalnika i wykładamy nim natłuszczoną formę. Wierzch ciasta nakłuwamy widelcem. Pieczemy ok. 25 minut, aż ciasto uzyska złoty kolor.
Ze szklanki mleka odlewamy 1/4 i w tym mieszamy mąki, resztę mleka zagotowć dodając cukry. Po zaagotowaniu wlać rozrobione mąki z mlekiem (powoli, najlepiej odstawić na chwikę garnek, żeby nie powstały grudy). Powstały budyń zmiksować z masłem.

Ciasto wysmarować masą, poukładać owoce i zalać galaretką.
 
Do góry