reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kosmetyki ekologiczne

Co do peelingu i domowej mikredermabrazji to moge polecic zrobienie takowej z sody oczyszczonej i awokado albo samej sody zmieszanej z woda na papke. Dziala swietnie, tylko nie nalezy za mocno trzec - lepiej w ogole nie stosowac ucisku.= masujac twarz.

Ja oliwy z oliwek uzywalam do ciala, rewelacja.
 
reklama
Do ciała fajny jest też olej kokosowy, najlepiej zimnotłoczony. Można go kupic w sklepach ekologicznych, albo zamówić przez internet. a co do ekologicznych kosmetyków, to ostatnio przerzucam się na wersje naturalne, np. minerały. tutaj trochę piszą o ich zaletach Korzyści nie do przecenienia | Ekoszyk. Któraś ma może jakieś doświadczenie w takiej pielęgnacji?
 
Ja stosuje wylacznie naturalne i organiczne/ekologiczne produkty. Jedyne, czego nie zmienie, to antyperspirant poki co - bo te naturalne nie dzialaja dobrze...

Aha, i jak nie chcecie parabenow, to tez trzeba uwazac na niektore naturalne skladniki - bo wystepuja naturalnie. Ja sie juz nacielam - Lonicera Japonica.
 
Hehe, tak a propos Nivea Pure Action, to radze poczytac sklad uwaznie, bo jest to potworne gowno - sama sie nacielam na samym poczatku przygody z naturalnymi kosmetykami i nawet z tego wku*wa maila im wysmarowalam, ze sa klamczuchy. Odpisali nawet :)
 
To w takim razie gdzie najlepiej kupowac Waszym zdaniem ekologiczne kosmetyki? Da się coś przydatnego znaleźc w zwykłej drogerii czy zostaje tylko internet?
 
Nie jestem pewna, jak to wyglada w PL, ale w UK to glownie internet, chociaz sa sklepy z naturalnymi suplementami itd gdzie mozna bez problemu dostac kosmetyki naturalne, wiec moze w polskich "ze zdrowa zywnoscia" tez cos bedzie.
 
Powiem wam, że jeśli chodzi o firmy kosmetyczne to trzeba im bardzo patrzeć na ręce, bo większość to tylko ładne opakowania a skład już nie taki naturalny. To już zwykły krem była bardziej przyjazny niż te za kilkadziesiąt złotych. A gdzie kupować chyba najwygodniej w sieci, tylko też trzeba uważać.
 
reklama
Czy można połączyć przyjemne z pożytecznym?
Wydaje się to trudne, a jednak... Kupując produkty ekologiczne w tym sklepie wspieramy Kocie Hospicjum, a że ja jestem wstrętna kociara i kota mam w głowie :D to uwielbiam ten sklep. Dla mnie jest to jak muśnięcie luksusu. Kto jeszcze nie spróbował mydła z tego sklepu ciętego, pomarańczowego, z trawy cytrynowej... hmmmmmmmmmm
Sam zapach przypomina mi wspaniałe wakacje w ciepłych krajach. Kosmetyki wypróbowane - polecam dla siebie, dla Ciebie, na prezent. Wspaniały sklep. Takim sklepom mówimy TAK!

 
Do góry