reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki kolor oczu?

Kasia3257

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Wrzesień 2023
Postów
60
Witam moje dzieciątko ma dwa miesiące i zauważyłam, że zmienia jej się barwa oczu ale nie potrafię jej określić czy może ktoś mi pomoże określić czy zmienia jej się bardziej ku kolorowi brązowemu czy zielonemu? Ja mam oczy brązowe a mąż zielone.
 

Załączniki

  • IMG_1653.jpeg
    IMG_1653.jpeg
    917,2 KB · Wyświetleń: 424
  • IMG_1665.jpeg
    IMG_1665.jpeg
    947,8 KB · Wyświetleń: 105
  • IMG_1654.jpeg
    IMG_1654.jpeg
    1 MB · Wyświetleń: 108
reklama
Witam moje dzieciątko ma dwa miesiące i zauważyłam, że zmienia jej się barwa oczu ale nie potrafię jej określić czy może ktoś mi pomoże określić czy zmienia jej się bardziej ku kolorowi brązowemu czy zielonemu? Ja mam oczy brązowe a mąż zielone.
To na razie nie jest docelowy kolor oczu. Syn miał szare tak jak ja i zaczęły mu się zmieniać na piwne po tacie, teraz ma od środka piwne a na brzegach nadal szarawe, a ma już 3,5 roku. To się jeszcze będzie zmieniać :) U nas z podobnego odcienia zrobiły się właśnie piwne (bursztynowe).
 
Witam moje dzieciątko ma dwa miesiące i zauważyłam, że zmienia jej się barwa oczu ale nie potrafię jej określić czy może ktoś mi pomoże określić czy zmienia jej się bardziej ku kolorowi brązowemu czy zielonemu? Ja mam oczy brązowe a mąż zielone.
Fajne :)
Chyba idą bardziej w brąz. Ogólnie chyba trudniej o zielone oczy.
Moje urodziły się z czarnymi jak węgle i zajaśniały im do ciemnego brązu na razie.
 
Moja urodziła się z granatowymi ale fajnie jakby jednak miała brązowe 🥰 tylko zjasnialy jej trochę od porodu i były nawet takie pod szary.. czy zmiana koloru gdy już zaczyna się zmieniać długo trwa?
 
Starsza ma zielone oczy po mezu. Dlugo miala niebieskie i pozniej jej sie zmienily na zielone.
Mlodsza ma brazowe po mnie. I bardzo krotko po urodzeniu zaczely jej ciemniec. Na poczatku mialy wlasnie taki kolor jak na zdjeciu.
 
W sumie to ja mam można powiedzieć bardziej piwne oczy niż te faktycznie brązowe 😊 więc może pójdą w tym kierunku i trochę pociemnieją 😊
 
A czy któraś z Was spotkała się z taką sytuacją zeby kolor zielony mógł zmienić się na bardziej brązowy? Czy jeżeli oczy zmieniają się na kolor brązowy to przechodzą przez różne kolory? Jak wyglada zmiana koloru oczu z szarych do brązowych?
 
Ja bym bardziej uderzyła w brąz lub piwne. Kolor oczu może się zmienić do 5 roku życia. Nie mam doświadczenia bo moja córka od urodzenia ma niebieskie i takie jej zostały po tacie a ma już 6 lat. Synkowi koleżanki zaczął się zmieniać kolor na brązowy jak miał kilka miesięcy i jak na razie takie zostają a też ma 6 lat. Myślę, że już się nie zmienią.
 
reklama
To na razie nie jest docelowy kolor oczu. Syn miał szare tak jak ja i zaczęły mu się zmieniać na piwne po tacie, teraz ma od środka piwne a na brzegach nadal szarawe, a ma już 3,5 roku. To się jeszcze będzie zmieniać :) U nas z podobnego odcienia zrobiły się właśnie piwne (bursztynowe).
Myślę, że to się już nie zmieni. Dwa kolory tęczówki się zdarzają jest to tzw. heterochromia.
 
Do góry