reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

in vitro z komórką dawczyni

Jeśli nie masz wyraźnych przeciwwskazań od lekarza to można działać :)
U mnie jednak głowa tak się zablokowała i strach przezwyciężył, że od transferu zero seksu. Poza tym moje libido to "muł i glony". Wybraliśmy zatem "alternatywne" metody uciech cielesnych ;)
A jak sie czujesz? Ktorego maja masz termin?
 
reklama
A jak sie czujesz? Ktorego maja masz termin?

Czuję się super. Termin na 14 czerwca.
Dziś jesteśmy po kolejnej wizycie. Młody waży prawie 2200g. Szyjka 3.67. AFI 17. Lekarz zapewnia, że wszystko ok.
Ja natomiast się martwię, bo wymiar BPD jest 3 tygodnie i 3 dni do przodu w porównaniu do wieku ciąży. Na poprzednim USG (3 tygodnie temu) też tak było. Powinnam się nad tym jakoś skupić? Wg lekarza prowadzącego jak wspomniałam wszystko jest ok, ale wiesz jak jest...
 
Czuję się super. Termin na 14 czerwca.
Dziś jesteśmy po kolejnej wizycie. Młody waży prawie 2200g. Szyjka 3.67. AFI 17. Lekarz zapewnia, że wszystko ok.
Ja natomiast się martwię, bo wymiar BPD jest 3 tygodnie i 3 dni do przodu w porównaniu do wieku ciąży. Na poprzednim USG (3 tygodnie temu) też tak było. Powinnam się nad tym jakoś skupić? Wg lekarza prowadzącego jak wspomniałam wszystko jest ok, ale wiesz jak jest...
A jakie masz HC (obwod glowki) ? Po 20 tyg BPD(wymiar dwuciemieniowy, jakby srednica) jest juz mniej istotny i wiarygodny.
Pan Dzidziuś ma dużą glowe najwyzej, będą to jeszcze pewnie sprawdzać gdybys chciala rodzic dołem bo przy cc nie ma znaczenia.
Szyjka super! Ilosc wód - idealne.
Waga piekna, moja przy takiej sie urodzila bo tyle miala w 35 tyg 🤣
Będziesz miala kawał noworodka!
 
A jakie masz HC (obwod glowki) ? Po 20 tyg BPD(wymiar dwuciemieniowy, jakby srednica) jest juz mniej istotny i wiarygodny.
Pan Dzidziuś ma dużą glowe najwyzej, będą to jeszcze pewnie sprawdzać gdybys chciala rodzic dołem bo przy cc nie ma znaczenia.
Szyjka super! Ilosc wód - idealne.
Waga piekna, moja przy takiej sie urodzila bo tyle miala w 35 tyg 🤣
Będziesz miala kawał noworodka!
HC też mamy w górnej granicy i tu 4 tygodnie do przodu.
Dziś według OM mamy 32+5, a wymiary wyglądają tak:
BPD: 8,94 (36+1)
HC: 32,44 (36+5)
AC: 27,79 (31+6)
FL: 6,52 (33+4)
Mam nadzieję, że te pomiary co najwyżej wskazuję, że "słuszną wagę ma nasza władza", i że z Dzidziem wszystko okej.
 
HC też mamy w górnej granicy i tu 4 tygodnie do przodu.
Dziś według OM mamy 32+5, a wymiary wyglądają tak:
BPD: 8,94 (36+1)
HC: 32,44 (36+5)
AC: 27,79 (31+6)
FL: 6,52 (33+4)
Mam nadzieję, że te pomiary co najwyżej wskazuję, że "słuszną wagę ma nasza władza", i że z Dzidziem wszystko okej.
Ma wielki łeb :) ale to akurat u noworodkow norma, pytanie tylko czy chcesz go wypchnać dołem? Jesli wymiary główki są duze to lekarz w USG na pewno oglądał dokladnie mózg. Skoro się nie czepiał to znaczy ze nie ma wodoglowia tylko taka uroda kawalera, kup wieksze czapeczki 😃i sie nie martw bo to się oczywiście szybko po porodzie wyrowna. Zakladam ze teraz bedziesz miala czesciej badania? Zwykle pod koniec ciązy to co 1-2 tygodnie, trzeba monitorowac czy wzrost brzuszka (AC) jest proporcjonalny bo jesli bedzie istotnie odstawał to mozesz urodzic troche wczesniej. Tak naprawde byle do 34 tygodnia bo po nim to sie juz nawet sterydow na dojrzewanie pluc nie podaje bo nie trzeba. A Ty juz tuz tuz :) Maly jest na tyle duzy ze juz sobie poradzi!
 
Ma wielki łeb :) ale to akurat u noworodkow norma, pytanie tylko czy chcesz go wypchnać dołem? Jesli wymiary główki są duze to lekarz w USG na pewno oglądał dokladnie mózg. Skoro się nie czepiał to znaczy ze nie ma wodoglowia tylko taka uroda kawalera, kup wieksze czapeczki 😃i sie nie martw bo to się oczywiście szybko po porodzie wyrowna. Zakladam ze teraz bedziesz miala czesciej badania? Zwykle pod koniec ciązy to co 1-2 tygodnie, trzeba monitorowac czy wzrost brzuszka (AC) jest proporcjonalny bo jesli bedzie istotnie odstawał to mozesz urodzic troche wczesniej. Tak naprawde byle do 34 tygodnia bo po nim to sie juz nawet sterydow na dojrzewanie pluc nie podaje bo nie trzeba. A Ty juz tuz tuz :) Maly jest na tyle duzy ze juz sobie poradzi!
Dzięki 😘
Tak, zaczynamy wizyty częściej, kolejna za 2 tygodnie. Planujemy CC.
A jak Ania się miewa?
 
Czuję się super. Termin na 14 czerwca.
Dziś jesteśmy po kolejnej wizycie. Młody waży prawie 2200g. Szyjka 3.67. AFI 17. Lekarz zapewnia, że wszystko ok.
Ja natomiast się martwię, bo wymiar BPD jest 3 tygodnie i 3 dni do przodu w porównaniu do wieku ciąży. Na poprzednim USG (3 tygodnie temu) też tak było. Powinnam się nad tym jakoś skupić? Wg lekarza prowadzącego jak wspomniałam wszystko jest ok, ale wiesz jak jest...
Będziesz rodziła naturalnie? Właśnie doczytałam że cc. Śmieję się bo mi zaproponowano cc na 14 czerwca. Ja dotarłam na razie do 30 tygodnia i wagi 1.5 kg.
 
Będziesz rodziła naturalnie? Właśnie doczytałam że cc. Śmieję się bo mi zaproponowano cc na 14 czerwca. Ja dotarłam na razie do 30 tygodnia i wagi 1.5 kg.

Tak, u nas planowane CC.
14 czerwca to termin wyliczony z OM. Finalnie jak wszystko będzie okej, to planowane CC odbędzie się jakiś tydzień wcześniej, czyli około 7 czerwca pewnie.
Jak się czujesz? Wszystko u Was ok?
 
reklama
Tak, u nas planowane CC.
14 czerwca to termin wyliczony z OM. Finalnie jak wszystko będzie okej, to planowane CC odbędzie się jakiś tydzień wcześniej, czyli około 7 czerwca pewnie.
Jak się czujesz? Wszystko u Was ok?
Na razie czuję sie dobrze, ciśnienie cały czas niskie co mnie zaskakuje bo najbardziej chyba bałam się (i boję) ewentualnej preeklampsji. Dziecko ok. Trzyma się rozmiarowo 50 centyla. Obróciło się z powrotem głową na dół. Moje przypadłości kontroluję insuliną i suplementując żelazo. Moja lekarka na razie nie zakłada, że będzie wcześniak, ale jak będzie to czas pokaże. Byleby jeszcze miesiąc pociągnąć chociaż.

Jak Ty się czujesz?
 
Do góry