reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Histeria i wyrywanie się przy zasypianiu

Dołączył(a)
15 Kwiecień 2023
Postów
12
Dziewczyny, mój prawie 11 miesięczny synek jakoś od tygodnia reaguje histeria na próby usypiania go. Zawsze zasypiał bez problemu przy piersi. Teraz jak tylko widzi że chce go uśpić reaguje histerycznie. Wygina się do tyłu, wyrywa, krzyczy, nawet kiedy jest bardzo zmęczony. Czasem trwa to krótko i w końcu łapie piers, czasem jeszcze kilka razy wypuści cycka, pokrzyczy, weźmie znowu i w końcu zaśnie. Ale czasem już prawie śpi, oczy zamknięte i nagle wypuszcza cyca, wyrywa się jak szalony aż w końcu się poddaje i go wypuszczam, wtedy idzie się bawić i chociaż ciągle trze oczy że zmęczenia i marudzi to przez to zdarza się że opuszczamy jedna drzemkę i mały śpi tylko raz w ciągu dnia. Przy usypianiu wieczornym jest podobnie. Czasami muszę podejmować kilka prób rozłożonych w czasie. Strasznie to męczące i niepokojące. Nie pomaga szum, muzyka relaksacyjna, bujanie na rękach. Czasem mój partner siada z nim na huśtawce w domu i hustajac się z nim zasypia bez płaczu. Ale jak ja próbuje to zrobić to od razu się wyrywa, a niestety nie zawsze jest mój partner no i wieczorem takie usypianie odpada, bo wieczorem tata jest be. Czy któraś z Was miała podobnie?
 
reklama
A jak z higiena snu? Moze potrzebuje wyciszenia sie przed spaniem, np. godzine przed zgasic telewizor, radio, wylaczyc grajace zabawki. Moze samo wyciszanie juz przed samym zasnieciem to za malo po calodniowych wrazeniach.
 
Do góry