reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dylemat samotnej matki 4-letniego synka

Dołączył(a)
19 Lipiec 2012
Postów
8
Mam problem i mam nadzieję, że użytkownicy forum go rozwiążą. Jak już wspomniałam jestem samotną matką, z 4- letnim synem. Jest on już wystarczająco wysoki, aby nauczyć się sikania do toalety na stojąco. Problem jest jedynie (lub aż) taki:

Czy chłopcy przed sikaniem ściągają napletek? Czy trzeba lub można to robić? Naprawdę nie wiem i bardzo proszę o szczerą odpowiedź.

ps.:podczas kąpieli napletek bez problemu schodzi, także tu nie ma kłopotów.
 
reklama
Z tego, co ja pamietam, z czasów, gdy moi chlopcy byli mali, to nic takiego nie robili:-).Zwyczajnie sikali i juz:tak:

Zresztą sama "weź to na logikę";-)- do tej pory, jak sikal w pieluszke czy do nocniczka, nie bylo "problemu napletka".No i nadal nie ma:tak:
 
Ostatnia edycja:
Też mi się tak wydawało. Ale niepewność nadała mi jedna rzecz: Miesiące temu gdzieś (niestety nie pamiętam), znalazł się artykuł, gdzie autor ostrzegał, że resztki moczu (pod napletkiem) mogą być wyśmienite dla rozwoju bakterii. Ale teraz jak się zastanawiam... bakterie i tak wszędzie mamy, a można się codziennie myć. (Może autor pisał o tych, co się nie myją i było niejasne?)
 
Np. publiczne toalety są brudne, a co jak nie ma toalety, wtedy lepiej stać. Poza tym nauczy się normalnego celowania, i będzie dobrze.
 
reklama
wiesz faceci dorośli nie zawsze celują normalnie, odkąd mojemu kazałam wyszorować kibel i pralkę ( bo były nieźle osiurane) od tej pory w domu sika na siedząco. Może to zabawne ale mam to gdzieś, nie będę szorować wszystkiego dookoła. Wiadomo w miejscach publicznych sikanie na siedząco nie wchodzi w grę za żadne skarby.
 
Do góry