reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duży wcześniak

Dołączył(a)
29 Sierpień 2020
Postów
2
Urodziłam synka w 34 tc. Ważył 2790, od początku pięknie jadł i przybierał na wadze . W wieku 5 miesięcy ważył 10 kg . Jest duży , większy od dzieci urodzonych w terminie . Absolutnie nie widzę żadnych opóźnień rozwojowych . Wszystko ksiazkowo . Czy to możliwe ??
Pozdrawiam :)
 
reklama
Urodziłam synka w 34 tc. Ważył 2790, od początku pięknie jadł i przybierał na wadze . W wieku 5 miesięcy ważył 10 kg . Jest duży , większy od dzieci urodzonych w terminie . Absolutnie nie widzę żadnych opóźnień rozwojowych . Wszystko ksiazkowo . Czy to możliwe ??
Pozdrawiam :)
Hej. A co pediatra mówi na jego wagę? Wcześniak może nadrobić wagę :), ale nie wiem czy potrojenie w tym wieku to nie za dużo. Moja sąsiadka urodziła córeczkę 2870 g, miesiąc karmiła, ale coreczka słabo przybierała przeszła na mm i teraz gdy ma 11 miesięcy malutka waży 10.5 kg. Pozdrawiam
 
@KasiaTysiąc Ale z czym masz problem? Jeśli wszystko jest ok, to tylko się cieszyć. Co do wagi - to ja nie widzę nic niezwykłego. Mój urodził się z wagą 2,5kg i w wieku 5 m-cy ważył 7,5kg. U wcześniaków jest to całkowicie normalne. To że nie widzisz opóźnień rozwojowych niestety nie oznacza, że ich nie ma lub nie wystąpią na późniejszym etapie rozwoju (często wcześniaki mają np. problem z zapamiętywaniem). Także obserwuj, ciesz się z rozwoju i nie popadaj hurraoptymizm, bo możesz przeoczyć niektóre objawy. Rozumiem, że prawidłowy rozwój oceniasz po lekturze, a nie ze względu na doświadczenie z dziećmi urodzonymi przed czasem?
 
Mój wcześniak z 31tc jest kompletnym niejadkiem, urodził się 1 czerwca z wagą 1250, a aktualnie waży 4400, a na dniach kończy 3 miesiące urodzeniowe i 1 skorygowany. Potroił wagę, lekarze są zachwyceni 🙈
 
Mój wcześniak z 31tc jest kompletnym niejadkiem, urodził się 1 czerwca z wagą 1250, a aktualnie waży 4400, a na dniach kończy 3 miesiące urodzeniowe i 1 skorygowany. Potroił wagę, lekarze są zachwyceni 🙈
Super. Widzisz to pewnie ma znaczenie, że wcześniaki z niską waga potem potrajają wagę. To cieszę się razem z Wami :). I myśle, że trzeba sie cieszyc z każdego kilograma :).
 
Możliwe a karmisz piersią czy mm
3 mies karmiłam piersią plus mm, teraz juz tylko mm. Oczywiście obiadki , deserki wg wieku
Hej. A co pediatra mówi na jego wagę? Wcześniak może nadrobić wagę :), ale nie wiem czy potrojenie w tym wieku to nie za dużo. Moja sąsiadka urodziła córeczkę 2870 g, miesiąc karmiła, ale coreczka słabo przybierała przeszła na mm i teraz gdy ma 11 miesięcy malutka waży 10.5 kg. Pozdrawiam
hej , z lekarzami widujemy się tyle co na szczepieniu . Przez covid nie ma absolutnie żadnej opieki wcześniaczej ... jak zapewniali nas przy wypisie . Tyle co mówią to to , ze gdyby nie wiedzieli ze to wcześniak ... w życiu by nie powiedzieli .
 
@KasiaTysiąc Niestety w naszym kraju jest tak, że jak sama o opiekę nie zadbasz, to nikt nie będzie Was szukał. Najważniejsze to dostać się do poradni neonatologicznej - a już oni w razie czego kierują gdzie trzeba.
 
@KasiaTysiąc Ja też mam dziecko z 34 tc masa ur. 2500, nie dostaliśmy żadnej dodatkowej opieki po wyjściu ze szpitala. Musieliśmy tylko raz przyjechać na kontrolę krwi, bo dziecko wyszło z żółtaczką i graniczymi leukocytami. Potem lekarz rodzinny zlecał badanie krwi, bo rzeczywiście żółtaczka ciągnęła się bardzo długo. Mieliśmy przez to opóźnione szczepienie. Pomimo tego dziecko b. dobrze przybierało na piersi, po 500 g na tydzień. Zrobiłam prywatnie kompleksowe USG, wyszły cechy wcześniacze w mózgu oraz podwyższone parametry w nerkach, które mieliśmy sprawdzić za pół roku. To pierwsze konsultowałam z prywatnym neurologiem. Na nerki wzięłam skierowanie do nefrologa i udało mi się na nfz umówić usg nerek i układu moczowego. Było to przed covidem (rocznik 2018) i gdyby nie żółtaczka oraz moja decyzja o zapłaceniu za usg, to opieka pediatryczna nie różniłaby się od opieki nad dzieckiem donoszonym. Aha, skierowanie do okulisty (fototerapia), lekko wymusiłam, bo lekarz mi je wręczył z pretensją w głosie, że teraz fototerapia nie jest powodem do badania wzroku.
 
reklama
To my chyba dobrze trafiliśmy. Już w szpitalu dostaliśmy garść skierowań. Syn - rocznik 2013.
Na pewno była: poradnia neonatologiczna, kardiologiczna i okulistyczna. Kolejne skierowania wystawiała już poradnia neonatologiczna (m.in. neurologiczna i alergologiczna).
Synowi w szpitalu wszystkie badania wychodziły w porządku, a skierowania dostał z racji wcześniactwa (urodził się 35t2d z wagą 2490).
 
Do góry