reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Kajtka najdłuższe zdanie: dzidzia ała, pani nu nu dzidzia - dal mnie szału nie ma ale logopedka powiedziała żeby nawet jak dziecko niepoprawnie wymawia jakieś słowo, znaczy po swojemu, to mamy traktować to jako normalne słowo i nie poprawić na siłę. Nie wiem jak inni logopedzi się do tego odnoszą bo w mojej okolicy jest ich bardzo mało
wg mnie jest super jak na ten wiek :)
 
reklama
Tak? Moze faktycznie ja za wiele wymagam🙆‍♀️. Niby nie naciskam ale jak czytam na fejsie jak mamuśki piszą, że ich dzieci w tym wieku opowiadają calymi zdaniami co się dzieje w zlobku to się zastanawiam czy Kajtek nie za mało mówi 🙆‍♀️
Mam tp samo.Jest w zlobku dziewczynka starsza od Moski jakoes 7 moesiecy.Gada jak stara i ja ciagle sie zastanawiam czemu moja tak nie gada😪Ale i tak widze postepy w jej gadaniu moze zdania nie sa jakoes Bog wie jak dlugie cos woecej wtraxa swoich slow ale naprawde jak dla mnoe to duzo gada.
 
Tak? Moze faktycznie ja za wiele wymagam🙆‍♀️. Niby nie naciskam ale jak czytam na fejsie jak mamuśki piszą, że ich dzieci w tym wieku opowiadają calymi zdaniami co się dzieje w zlobku to się zastanawiam czy Kajtek nie za mało mówi 🙆‍♀️
zawsze beda dzieci, ktore beda robic cos szybciej czy lepiej. Tu chodzi o to, zeby robil to, co w tym wieku jest przypisane jako minimum, wtedy jest luz. No i chlopcy najczesciej mniej gadatliwi sa :D
Moja np zaraz bedzie miec 4 lata i ma za duzy zasob slow. Bo powtarza po siostrze i mowi slowa, ktorych jeszcze nie powinna i w zwiazku z tym ma
Problem z ich wymowa, tak mi w szkole mowia🤦🏻‍♀️😬 I tak zle i tak niedobrze :D
No i mi troche ciezko bylo oceniac bo moje obie mniej wiecej w wieku 3-3,5 lat to juz w 3 jezykach sie porozumiewaja wiec tych skow jest naprawde masa.
 
Ja też dołożę trochę, mój mały zaczął mówić miesiąc przed 3 urodzinami. Dokładnie miesiąc bo byliśmy na wakacjach a on z dnia na dzień zaczął układać zdania ze słów których nigdy nie mówił. Też byliśmy u logopedy, nie widziała problemów. Teraz buzia mu się nie zamyka a martwiłam się ogromnie. Dodatkowo opiekunka mówi że holenderski idzie mu taśmowo i jak tylko przekracza jej próg domu od razu przemienia język. W domu używa w większości polskiego. Z perspektywy czasu widzę że coś mu się musiało przestawić w głowie jakaś zapadka i od razu zaczął z grubej rury. Wymowa często szwankuje ale no można się dogadać.
 
Dziewczyny poradzcie mi co mam zrobic a wlascowie jak mam odpoeluchowac swojego szatanka🤷‍♀️Na karku prawie 3 lata,wie ze trzeba roboc siku w nocnik ale uparcie mowi nie.Raz soe zdarzylo ze zrobila male siku reszte w sofe🥴Wszystko ja piecze wyskakuja pryszcze.Ale ona nie chce i juz.Mowi nie i w domu i w zlobku.Sama sadza na nocnik swoje pluszaki ale jak mowie zeby sama zrobila siusiu to nerwy ja dopadaja no a mi juz rece.
 
Dziewczyny poradzcie mi co mam zrobic a wlascowie jak mam odpoeluchowac swojego szatanka🤷‍♀️Na karku prawie 3 lata,wie ze trzeba roboc siku w nocnik ale uparcie mowi nie.Raz soe zdarzylo ze zrobila male siku reszte w sofe🥴Wszystko ja piecze wyskakuja pryszcze.Ale ona nie chce i juz.Mowi nie i w domu i w zlobku.Sama sadza na nocnik swoje pluszaki ale jak mowie zeby sama zrobila siusiu to nerwy ja dopadaja no a mi juz rece.
Wg tego co do tej pory wyczytałam, to że jak Miska nie chce na nocnik to nie masz co próbować żadnych czarów maròw 🤷‍♀️. Moja siostra miała trochę podobną sytuację z synem i po prostu czekała aż będzie gotowy. Mały skonczyl 3 lata w marcu a w wakacje go odpieluchowywała i udało się w końcu
 
Wg tego co do tej pory wyczytałam, to że jak Miska nie chce na nocnik to nie masz co próbować żadnych czarów maròw 🤷‍♀️. Moja siostra miała trochę podobną sytuację z synem i po prostu czekała aż będzie gotowy. Mały skonczyl 3 lata w marcu a w wakacje go odpieluchowywała i udało się w końcu
Oj tak moja Miska ma charakterek i uparta oczywiscie po tatusiu😉
 
Dziewczyny poradzcie mi co mam zrobic a wlascowie jak mam odpoeluchowac swojego szatanka🤷‍♀️Na karku prawie 3 lata,wie ze trzeba roboc siku w nocnik ale uparcie mowi nie.Raz soe zdarzylo ze zrobila male siku reszte w sofe🥴Wszystko ja piecze wyskakuja pryszcze.Ale ona nie chce i juz.Mowi nie i w domu i w zlobku.Sama sadza na nocnik swoje pluszaki ale jak mowie zeby sama zrobila siusiu to nerwy ja dopadaja no a mi juz rece.
ja juz tu kilkakrotnie pisalam jak to bylo u nas. U mnie zadna nie chciala sie pieluchy pozbyc, obie odmawialy wspopracy. Po proatu ktorejs soboty rano zapadla decyzja, zdjelam pieluche i tyle. Piecset razy siku na siebie, pralka bez przerwy w ruchu, drugiego dnia, juz kazalam sie samej przebierac jak sikala na siebie, zeby nie bylo tak latwo. U starszej 3 dnia juz bylo po sprawie i zaczela wolac. Mlodsza szogun i uparciuch, trzeciego dnia tez zaczela robic na nocnik, ale trzeba bylo ja wysadzac co godzine. Wolac zaczela po 10 dniach.
Masa cierpliwosci i duzo ubran na zmiane i w droge.
 
reklama
Wg tego co do tej pory wyczytałam, to że jak Miska nie chce na nocnik to nie masz co próbować żadnych czarów maròw 🤷‍♀️. Moja siostra miała trochę podobną sytuację z synem i po prostu czekała aż będzie gotowy. Mały skonczyl 3 lata w marcu a w wakacje go odpieluchowywała i udało się w końcu
no nie do konca 😄 Czarow marow nie ma na nocne sikanie, tu to jest czysta fijologia i trzeba czekac. Odpieluchowac w dzien mozna kazde dziecko w okolicy 3 roku zycia. Jedne latwiej, drugie trudniej, ale kazde. To taki wiek, ze one juz kumaja o co chodzi, tylko ewentualnie nie pala sie do wapolpracy 😂
 
Do góry