reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

4 ciąża...

reklama
Hej.
A jak zapatruje się na to narzeczony?
Jezeli przemyslicie sprawę, są organizacje, które mogą pomóc w przerwaniu ciązy. Tu za wiele nikt nie powie, bo pomoc w aborcji dalej chyba u nas jest karalna (chyba, ze coś się już zmieniło?).

Ja Ci zycze decyzji w zgodzie ze sobą, jakakolwiek ona będzie.
Trzymaj się!
 
W kraju gdzie mieszkam to tylko i wyłącznie kobieta podejmuje decyzję o przerwaniu ciąży. Partner nie musi o tym wiedzieć. Ale warto jednak zdobyć się na rozmowę i przeanalizować wszystkie za i przeciw. I razem podjąć decyzję. Tak jak Loka napisała. Są organizacje, które pomagają w takich przypadkach.
 
Też jeszcze dwa miesiące temu byłam w takiej sytuacji, że wpadliśmy, nawet nie wiem jakim cudem. Też odchowane w miarę dzieci. Zupełnie inne plany w mojej głowie. Początek to był dramat, bałam się jak wszystko pogodzę, jak będzie z ciążą w moim wieku. Ale nie dałabym rady psychicznie unieść ciężaru aborcji. Więc zdecydowaliśmy, że jakoś damy radę. Zupełnie już się otrząsnełam z pierwszego szoku, mąż też, chociaż więcej czasu potrzebował. Ta ciąża dla mnie to jakiś rollercoaster, bo ciągle coś nie tak, ale zupełnie zmieniła mi się już perspektywa.
 
On nie popiera mojej decyzji. Chce, zebym ciążę zachowała, ale to na mojej głowie jest większość obowiązków. Cieszy się bardzo i mówi, że może w końcu doczekamy się upragnionej córeczki. Kolejną noc nie mogłam spać budzę się i ciągle o tym myślę.
 
Dziękuję wam bardzo za tak ciepłe podejście do tematu. Bałam się, że zaczną się komentarze typu, trzeba było bardziej uważać i takie tam. Jestem mile zaskoczona❤️
 
Dziękuję wam bardzo za tak ciepłe podejście do tematu. Bałam się, że zaczną się komentarze typu, trzeba było bardziej uważać i takie tam. Jestem mile zaskoczona❤️
Jak wszyscy wiemy, antykoncepcja nie działa w 100%, takie rzeczy się zdarzają ;)

Życzę Ci przede wszystkim bardzo dużo siły, bo tego teraz będziesz potrzebować niezależnie od decyzji którą podejmiesz. Z czwórką jest bardzo trudno owszem, ale też da się wszystko ogarnąć.

W przerwaniu ciąży na pewno też znajdziesz pomoc, są różne organizacje.

W każdym razie poczekaj, nie rób nic w emocjach, przemyśl porządnie i przegadaj z partnerem swoją decyzję żebyś później nie żałowała 😘

Trzymam kciuki 🤞🤞🤞
 
A ja zacznę z innej strony... Ja jestem właśnie takim dzieckiem. Różnice wieku były jeszcze większe. Moja mama też była przerażona. Ja tam się cieszę, że jestem na świecie. Moi rodzice raczej też. Wiem, że jestem dla rodziców wsparciem, oni dla mnie też i jestem z nimi bardzo związana. Trochę jestem ich taką opiekunką.

Zrobisz co zechcesz, ale czasem warto spojrzeć w szerszej perspektywie.
 
reklama
Jak wszyscy wiemy, antykoncepcja nie działa w 100%, takie rzeczy się zdarzają ;)

Życzę Ci przede wszystkim bardzo dużo siły, bo tego teraz będziesz potrzebować niezależnie od decyzji którą podejmiesz. Z czwórką jest bardzo trudno owszem, ale też da się wszystko ogarnąć.

W przerwaniu ciąży na pewno też znajdziesz pomoc, są różne organizacje.

W każdym razie poczekaj, nie rób nic w emocjach, przemyśl porządnie i przegadaj z partnerem swoją decyzję żebyś później nie żałowała 😘

Dziękuję jesteście naprawdę kochani. Przemyśle to jeszcze nim podejmę nie odwracalne kroki
 
Do góry