reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

29 tydzień- brzuch twardnieje przez większość dnia

Dołączył(a)
25 Kwiecień 2024
Postów
1
Problemy z twardym brzuchem miałam od początku ciąży. Od 7 tygodni biorę duże ilości magnezu. Był już dużo lepiej, ale od kilku dni mam prawie ciągle twardy brzuch. Wcześniej brzuch twardniał mi na chwilę kiedy np za dużo chodziłam. Byłam 2 dni temu na kontroli u lekarza. Stwierdził, że nie widzi nic złego. Z dzieckiem wszystko ok. Szyjka miałam 36 mm. Stwierdził, że mam odpoczywać. To moja pierwsza ciąża i sama już nie wiem co z tym brzuchem, ostatnio córeczka jest bardzo aktywna i mam wrażenie że przez jej ruchy też powodują te spięcia brzucha. Wiem, że skurcze przepowiadające są normalne w 7 miesiącu, ale chyba nie powinno ich być aż tak dużo. Kiedy leży wszystko jest ok. Jednak trudno mi się chodzi. Nic mnie nie boli, czuje poprostu dyskomfort. Nie wiem czy powinnam jeszcze raz zgłosić się do lekarza czy nie martwić się aż tak tym brzuchem.
 
reklama
Miałam podobnie w obu ciązach.
Dlatego większość czasu, jak mogłam, to leżałam. A jak coś robiłam lub szłam to bardzo powoli, spokojnie.
 
W obu ciążach borykałam się z twardnieniem brzucha, z córką były od 8 miesiąca, a teraz z synkiem zaczęły się już od 20 tygodnia.
Rozumiem Twoje obawy bo sama też martwiłam się tym, w 7 miesiącu zostałam skierowana do szpitala na obserwację, tam podawali mi magnez w kroplówce i spazmoline, niestety nic nie pomagają 🥺 lekarz mnie uspokoił mówiąc że już taka moja uroda bo na ktg nic się nie pisało więc nie ma zagrożenia i kazał wracać do domu.
Dużo leżałam w domu i faktycznie jak mały się więcej ruszał to brzuch stawiał się jak szalony, jedynie w nocy było trochę lepiej.
Dostałam też zalecenie żeby wizyty u lekarza były częstsze żeby kontrolować szyjkę czy się przypadkiem nie skraca.
Dużo odpoczywaj, nie dotykaj nadmiernie brzucha bo to jeszcze bardziej stymuluje twardnienie i miej same pozytywne myśli ❤️
Wszystkiego dobrego 🙂
 
Twardnienia brzucha bywają nieprzyjemne. Lekarz zazwyczaj nakazuje leżenie. Im więcej się leży, tym częściej się stawia brzuch przy ponownej pionizacji. Niestety działa siła grawitacji. Nie mówię, że masz nie leżeć. Słuchaj zaleceń lekarza. Napisałam to, by pokazać, że to trochę błędne koło, ale czasem nie ma innej opcji.
Staraj się spokojnie wstawać i bardzo delikatnie się poruszać.
Mój lekarz zalecał mi spacery. Powiedział, że w miarę możliwości mam nie leżeć, właśnie dlatego, by brzuch jak najmniej się stawiał. A miałam ciążę zagrożona praktycznie od początku.
Ze swojej strony podpowiem tylko, że czasem warto zrobić wymaz, by wykluczyć infekcje, której objawem może być właśnie stawianie się brzucha.
Czasem też sam magnez nie wystarcza i warto dorzucić potas. Mnie gdzies uciekał w ciąży.
 
Problemy z twardym brzuchem miałam od początku ciąży. Od 7 tygodni biorę duże ilości magnezu. Był już dużo lepiej, ale od kilku dni mam prawie ciągle twardy brzuch. Wcześniej brzuch twardniał mi na chwilę kiedy np za dużo chodziłam. Byłam 2 dni temu na kontroli u lekarza. Stwierdził, że nie widzi nic złego. Z dzieckiem wszystko ok. Szyjka miałam 36 mm. Stwierdził, że mam odpoczywać. To moja pierwsza ciąża i sama już nie wiem co z tym brzuchem, ostatnio córeczka jest bardzo aktywna i mam wrażenie że przez jej ruchy też powodują te spięcia brzucha. Wiem, że skurcze przepowiadające są normalne w 7 miesiącu, ale chyba nie powinno ich być aż tak dużo. Kiedy leży wszystko jest ok. Jednak trudno mi się chodzi. Nic mnie nie boli, czuje poprostu dyskomfort. Nie wiem czy powinnam jeszcze raz zgłosić się do lekarza czy nie martwić się aż tak tym brzuchem.
Mi brzuch twardnieje od 16-18 tygodnia ciąży. Jestem tym wykończona i przerażona bo w pierwszej nie miałam czegoś takiego. Ja dostałam magnez i luteinę codziennie. Dodatkowo jak brzuch boli to nospa. Każą dużo leżeć nic nie robić... U mnie dodatkowo brzuch boli bardzo często.

Jak teraz już czuję ruchy to chyba dziecko po prostu jest też tak ułożone że ten brzuch jest twardy.
 
Do góry