reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌞🌹 Kwietniowe kreski🐣🌹, pełne nadziei migają, dwie kreski radość nam długą zapowiadają.

reklama
Zadzwoń do nich i zapytaj o różnicę między tymi morfologiami. Na to co widzę (ale mogę się mylić) brałabym tą morfologię z żywotnością, bo na logikę biorę, że to morfologia rozszerzona komputerowa (czyli z wiedzy mi posiadanej najdokładniejsza na ten moment).
Ale czy przypadkiem @Bolilol nie była mocno w temacie badań nasienia? Jak wywołuje, bo coś pochrzaniłam to przepraszam, że zakłócam spokój 😀
też bym wzięła te morfologię z żywotnością :) tylko bym w tym wszystkim zadzwoniła i się upewniła, że to jest pełna ocena włącznie z podstawowymi parametrami typu koncentracja i ruch, bo jakoś dziwnie jest to badanie opisane na screenie...

@anyżowa dobrze pamiętam, że u męża badania nasienia były w miarę ok pod kątem koncentracji i ruchu? Tam była chyba aglutynacja i leukocyty poprzednio, dobrze kojarzę?

Bo ile będziecie w Polsce? Mielibyście czas zrobić some i hos, spotkać się z andrologiem i ewentualnie dorobić kolejne zlecone przez niego badania? Bo dobrze by to było zrobić jakoś po kolei w tym wszystkim, bo jeżeli coś juz w podstawach będzie do poprawy, to nie wiem czy jest sens wchodzic głębiej (u nas na przykład nie było sensu, już morfologii się nie dało zrobić z naszej koncentracji, więc reszta badań by była całkowicie nieprzydatna u nas, a pewnie nawet by się ich nie udało przeprowadzić)

Chyba, że będziecie dość krótko, a zależy Wam by zrobić jak najwięcej na raz po prostu. W takim przypadku to jak Was stac, to faktycznie zróbcie wszystko (w sensie to co w ostatnim poście, cytowanym przez Nikę, wypisałaś).
 
Kocham pociągi, więc w zupełności rozumiem. 😍 Ale z Koszalina to kawał drogi tym pociągiem 😅
No kawał drogi, jakieś 8-9 godz jazdy pociągiem, więc chyba jednak już wolimy samochód. Wygodniej i postój można w każdej chwili zrobić :D będę dzwonić w poniedziałek, potem skonsultuje z naszą Panią doktor i może się uda.
 
też bym wzięła te morfologię z żywotnością :) tylko bym w tym wszystkim zadzwoniła i się upewniła, że to jest pełna ocena włącznie z podstawowymi parametrami typu koncentracja i ruch, bo jakoś dziwnie jest to badanie opisane na screenie...

@anyżowa dobrze pamiętam, że u męża badania nasienia były w miarę ok pod kątem koncentracji i ruchu? Tam była chyba aglutynacja i leukocyty poprzednio, dobrze kojarzę?

Bo ile będziecie w Polsce? Mielibyście czas zrobić some i hos, spotkać się z andrologiem i ewentualnie dorobić kolejne zlecone przez niego badania? Bo dobrze by to było zrobić jakoś po kolei w tym wszystkim, bo jeżeli coś juz w podstawach będzie do poprawy, to nie wiem czy jest sens wchodzic głębiej (u nas na przykład nie było sensu, już morfologii się nie dało zrobić z naszej koncentracji, więc reszta badań by była całkowicie nieprzydatna u nas, a pewnie nawet by się ich nie udało przeprowadzić)

Chyba, że będziecie dość krótko, a zależy Wam by zrobić jak najwięcej na raz po prostu. W takim przypadku to jak Was stac, to faktycznie zróbcie wszystko (w sensie to co w ostatnim poście, cytowanym przez Nikę, wypisałaś).
Konsultacja lepsza niż w klinice :D
 
też bym wzięła te morfologię z żywotnością :) tylko bym w tym wszystkim zadzwoniła i się upewniła, że to jest pełna ocena włącznie z podstawowymi parametrami typu koncentracja i ruch, bo jakoś dziwnie jest to badanie opisane na screenie...

@anyżowa dobrze pamiętam, że u męża badania nasienia były w miarę ok pod kątem koncentracji i ruchu? Tam była chyba aglutynacja i leukocyty poprzednio, dobrze kojarzę?

Bo ile będziecie w Polsce? Mielibyście czas zrobić some i hos, spotkać się z andrologiem i ewentualnie dorobić kolejne zlecone przez niego badania? Bo dobrze by to było zrobić jakoś po kolei w tym wszystkim, bo jeżeli coś juz w podstawach będzie do poprawy, to nie wiem czy jest sens wchodzic głębiej (u nas na przykład nie było sensu, już morfologii się nie dało zrobić z naszej koncentracji, więc reszta badań by była całkowicie nieprzydatna u nas, a pewnie nawet by się ich nie udało przeprowadzić)

Chyba, że będziecie dość krótko, a zależy Wam by zrobić jak najwięcej na raz po prostu. W takim przypadku to jak Was stac, to faktycznie zróbcie wszystko (w sensie to co w ostatnim poście, cytowanym przez Nikę, wypisałaś).
No u nas były podstawowe takie jak w załączniku dodam. Upłynnienie nieprawidłowe ( a tak na prawde nie wiadomo, bo chyba nikt tego parametru porzadnie nawet nie sprawdził) i morfologia 3 % ale koncentracja dobra. W maju będę tylko na 1 dzień w PL, i w tym też dniu bede miała histeroskopię , mąż badania i ogólnie my razem badania, więc chyba nie będziemy mieć czasu na wizytę u androloga. Zrobię najprawdopodobniej to wszystkie co pisałam do @Mademoiselle_Nika zgodnie z jej radami i Twoimi 🙂 kasa się znadzie na te badania, a z czasem nie będzie szału faktycznie. Generalnie chodzi mi o to, żeby pokazać porządną dokumentacje jak pójdę do kliniki na pierwszą wizytę, żebym już nie musiała wiele badań "dorabiać" żebym od razu dostała propozycje leczenia i plan.

Bardzo Wam dziękuję za pomoc💜
 

Załączniki

  • Screenshot_20240118_184014_Microsoft 365 (Office).jpg
    Screenshot_20240118_184014_Microsoft 365 (Office).jpg
    157,9 KB · Wyświetleń: 37
Dobra, idę sobie płakać przez mojego męża. Przyszedł, powiedział, że jutro robimy zakupy, od poniedziałku startujemy z dietą, policzył suplementy, kazał zamówić oleje, zrobiliśmy porządek i remanent w szafkach, lodówce, zamrażalce. Chce zacząć od teraz abyśmy byli jak najlepiej przygotowani jak dostaniemy zielone światło. 🥺 Popłacze sobie chwilkę ze szczęścia i biorę się za jadłospis.
 
reklama
Na pewno nie wszystko, bo według mnie tam są 3 różne morfologie: morfologia podstawowa, rozszerzona i badanie morfologii z żywotnością. Ja jak miałam problem to doradzili mi w klinice, bo też mieli podstawową i rozszerzoną.
Na bazie swoich doświadczeń wiem, że robiłabym defragmentację dna.
O, to Ciebie dopytam, jeśli pozwolisz. Mamy wskazanie do powtórki badania nasienia po 3 m-cach suplementacji + dodatkowe 1,5 m-ca (pod warunkiem, że wcześniej nam się nie uda zajść), ale tym razem z fragmentacją DNA.
Czy patrząc na te dwa tutaj (pożyczone od anyżowa), to to drugie badanie nie jest po prostu rozszerzeniem pierwszego? Dobrze rozumiem, że to pierwsze to jest takie podstawowe, ale w tym drugim też jest ocena budowy plemników, morfologia itd. + fragmentacja DNA? Czy to oddzielne badanie?
 

Załączniki

  • IMG_2047.jpeg
    IMG_2047.jpeg
    66,4 KB · Wyświetleń: 17
Ostatnia edycja:
Do góry