reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Życzenia -Gratulacje ....

reklama
Hej dziewczyny. Mam do Was pytanie,poniewaz sa tu takie ktore juz urodzily.Chodzi mi o to ze jestem pierwszy raz w ciazy i moj termin juz niby minal 5 dni temu a tu cisza i lekarz powiedzial ze mam sie nastawic na jakies 2 tyg.aczkolwiek nic nie wiadomo ale szyjka dluga i zero rozwarcia i glowka nie wstawila sie do kanalu rodnego.Ma odezwac sie do niego po 10 dopiero..jesli nie urodze LoL :szok:

No i znalazlam w necie taki watek:


Obniżenie dna macicy

Na 3-4 tygodnie przed planowanym terminem porodem dno macicy, które w 36 tygodniu ciąży znajduje się na wysokości łuków żebrowych obniża się znacznie do wysokości z końca 32 tygodnia ciąży. Obniżanie się dna macicy powoduje zmniejszenie ucisku rozwijającego się płodu na żoladek ciężarnej co jest wyraźnie przez nią odczuwane. Obniżeniu macicy najczęściej towarzyszą lekkie skurcze okresu obniżania się dna macicy.

Wstawianie się glówki do wchodu miednicy u pierwiastek

W ciągu ostatnich 3-4 tygodni główka płodu u pierwiastek tracąc swoje swobodne ułożenie w jamie macicy, przyjmuje ułożenie silnie przygięte wykonując tzw. pierwszy zwrot główki i wstawia się potylicą do wchodu miednicy. Jeśli u pierwiastki główka płodu w ciągu ostatnich 3-4 tygodni przed terminem porodu nie zstąpila do wchodu miednicy, to należy podejrzewać zwężoną miednicę. Jednak u 1/3 kobiet pierwiastek główka płodu nie wstawia się do wchodu miednicy mimo, że miednica nie jest zwężona i poród może odbyć się drogą naturalną.

Skurcze przepowiadające

W ciągu ostatnich dni przed porodem występują najczęśćiej nie odczuwane przez kobietę jako bolesne, nieregularne skurcze macicy.
Przemieszczenie długiej osi szyjki macicy w oś kanału rodnego
Podczas badania lekarskiego lekarz może stwierdzić przemieszczenie się długiej osi szyjki macicy z kierunku do tyłu lub do przodu w oś kanału rodnego.


.....Bo z moim lekarzem to jak z ruskiem...nie idzie sie dogadac.Nie mam zadnych objawow i chcialabym wiedziec czy ktoras z Was tez tak miala a lada dzien urodzila? Kompletnie sie na tym nie znam a nie wiem juz kogo zapytac.
 
Natimove, u mnie się brzuch wcale nie obniżył z Julką, a jak szłam w 42 tc rodzić ją to nie miałam żadnych skurczy ani rozwarcia, aż w końcu poród wywołano... ale liczę że u Ciebie się lada dzień ruszy... powodzenia!!!
 
Gratulacje dla wszystkich Rozpakowanych!!

gratulacje_210.gif


Tusieńka, ja czekam do niedzieli, owszem, ale do następnej :-p
 
Ewunia, ja protestuję! Ja tam najbardziej ze wszystkiego, to chcę donosić dzidzię!!! Poza tym na niedzielę mam akurat inne plany :wściekła/y:
 
reklama
Carmi, Kasia, Dilajla, Kamireszel, Agata - serdeczne kongratulejszyn!!!!!
Cholera, to tylko ja chyba w tym Dublinie zostałam w dwupaku :crazy:, a może na wszelki wypadek się przygotuję już, bo do północy jeszcze trochę ;-)
 
Do góry