reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie z pracy a ciąża

Doradora

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Lipiec 2019
Postów
290
Dziewczyny. Od 2 tygodni przebywam na zwolnieniu lekarskim … byłam wtedy w 18 tygodniu ciąży . Brzuszek zaczął rosnąć , a ja pracowałam jako operator pakowania końcowego i pracę miałam stojącą. Po zalogowaniu na ZUS pue do dziś wszystko było Ok . W zakładce ,,ubezpieczenia i płatnicy”miałam wpisany zakład pracy oraz datę kiedy zaczęłam tam pracować . Dziś weszłam na stronę zusu , a tam pusto …to znaczy ze pracodawca mnie zwolnił ? Na zwolnieniu miałam wpisany kod B . Dodam , że pracowałam na umowę o pracę tymczasową.
 
reklama
A do kiedy masz umowę? Jeżeli kończyła się teraz to mimo wszystko pracodawca ma obowiązek przedłużyć ją dnia porodu.
 
A czy możliwe jest , że Pracodawca nie wiedział w którym tygodniu ciąży jestem ? Rozmawialam z Księgową i poinformowałam o ciąży , jednak nie o tym w którym tyg ciąży jestem .
 
A czy możliwe jest , że Pracodawca nie wiedział w którym tygodniu ciąży jestem ? Rozmawialam z Księgową i poinformowałam o ciąży , jednak nie o tym w którym tyg ciąży jestem .
Powinnaś przynieść zaświadczenie od lekarza w którym tygodniu ciąży jesteś. Skąd pracodawca ma to wiedzieć?
 
Powinnaś przynieść zaświadczenie od lekarza w którym tygodniu ciąży jesteś. Skąd pracodawca ma to wiedzieć?
Nie miałam przed sobą zwolnienia lekarskiego , a w gabinecie po prostu nie pomyślałam o tym zeby zapytać czy będzie tam wpisany tydzień ciąży . A myśli Pani , ze sytuacja w jakiej się znalazłam jest do naprawienia ? Oczywiście Jutro skontaktuję się z Księgową i zapytam o szczegóły i czy takie zaświadczenie może być wypisane od lekarza rodzinnego
 
Nie miałam przed sobą zwolnienia lekarskiego , a w gabinecie po prostu nie pomyślałam o tym zeby zapytać czy będzie tam wpisany tydzień ciąży . A myśli Pani , ze sytuacja w jakiej się znalazłam jest do naprawienia ? Oczywiście Jutro skontaktuję się z Księgową i zapytam o szczegóły i czy takie zaświadczenie może być wypisane od lekarza rodzinnego
Zaświadczenie musi być od ginekologa. Oczywiście że da się to naprawić. Zadzwoń do samego pracodawcy i z nim porozmawiaj. Umowa musi być przedłużona do dnia porodu. Na zwolnieiu lekarskim nigdy nie ma informacji który to tydzień ciąży.
 
Udało mi się z pracodawcą porozumieć , dostarczyłam mu zaświadczenie z tygodniem ciąży , a dziś dostałam pismo z firmy . Jest w nim napisane , ze umowa zostaje przedłużona do dnia porodu , a wynagrodzenie będzie wynosiło tyle ile jest napisane na umowie . I tu się pojawia problem , bo na umowie mam stawkę godzinową oraz 0,5 etatu . W rzeczywistości pracowałam około 160 godzin miesięcznie, miałam zmiany nocne oraz pracowałam w weekendy ( za które miałam dodatkowe pieniądze ) . Z tego co wiem , to pracodawca będzie mi płacił do dnia porodu , ponieważ zatrudnia bardzo dużo pracowników . Do chwili obecnej myślałam , ze wynagrodzenie to będzie srednia z 12 ostatnich Msc …. Jak to wyglada w rzeczywistości ?
 
reklama
Udało mi się z pracodawcą porozumieć , dostarczyłam mu zaświadczenie z tygodniem ciąży , a dziś dostałam pismo z firmy . Jest w nim napisane , ze umowa zostaje przedłużona do dnia porodu , a wynagrodzenie będzie wynosiło tyle ile jest napisane na umowie . I tu się pojawia problem , bo na umowie mam stawkę godzinową oraz 0,5 etatu . W rzeczywistości pracowałam około 160 godzin miesięcznie, miałam zmiany nocne oraz pracowałam w weekendy ( za które miałam dodatkowe pieniądze ) . Z tego co wiem , to pracodawca będzie mi płacił do dnia porodu , ponieważ zatrudnia bardzo dużo pracowników . Do chwili obecnej myślałam , ze wynagrodzenie to będzie srednia z 12 ostatnich Msc …. Jak to wyglada w rzeczywistości ?
To te nadgodziny były poza umową? To średnie wynagrodzenie na chorobowym to się liczy chyba wtedy, jak się miało umowę na stałe. Ty nie mialaś na stałe bo z Twojego wpisu widać, że by się zaraz kończyła, a tak to się przedłuża do dnia porodu (przynajmniej).
 
Do góry