reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zwolnienie lekarskie

Agnieszko:)
Mam do Cię zapytanie.W sumie "niedawno" rodziłaś (chociaz mnie to chyba nikt nie pobije-8 m-cy od rozwiązania:)
Czy odczuwasz bóle piersi? bo w poprzednich ciążąch one natyczmiast rosły i bolały,a teraz nic.....
Może to dlatego,że tak niedawno przechodziły te sytuację?
Ponoc wcale nie ,muszą boleć,ale i tak się martwię;)
Pozdrawiam
 
reklama
Ediwprawdze pytanie bylo do Agi, ale spiesze CI napisac. Mam wrazenie, ze z kazda ciaza moje piersi bol mniej i sa coraz mniej obrzmiale. Mam pewne doswiadczenie bo to moja 4 ciaza. Najwieksze i najbardziej obrzmiale byly w pierwszej, ktora zakonczyla sie szybko. Teraz mam najmniej obrzmiale ze wszystkich ciaz. Wprawdzie rosna ale bez szalenstwa i nie bola, nie swedza, nie dokuczaja. Naprawde to cos dziwnego, ale wszytsko jest w porzadku, bylam dzis u gina wiec wiem :).
Nie matw sie, wszystko bedzie dobrze. Wierze w to bardzo.
 
Mi też powiedział gin, że najbardzie zmiany w piersiach odczuwalne są przy małych piersiach przy większych (a takie mam niestety) łagodniej to wygląda.
Ja też mam stresującą pracę, związaną z rozjazdami więc się do niej nie śpieszę. Ale kto wie jak będę się dobrze czuła to może zaryzykuję,
 
Dzieki Joaś za pocieszenie "moich cycuszków" :)
Moje nie są jakieś specjalnie duże,a raczej małe ale może fakt,że to moja 3 ciążą ma jakieś znaczenie :)
Pozdrawiam gorąco

Margolis jak masz się bardzo stresować to chyba lepiej zostan w domku :)
;)
 
Dziewczyny1
spieszę donieść,co wczoraj przeczytałam na innym forum.
Ano jest tak,że ponoc ZUS się wycwanił i normalnie opłaca tylko 6 miesięcy zwolnienia a potem tylko rehabilitacyjne.Nie wiem co to oznacza,ale byc może to rehabilitacyjne to jakieś marne pieniążki?
Kiedyś ZUS opłacał całą ciążę zagrożoną.

To tylko tak dla informacji.Poszukam jeszcze raz tej strony,albo najlepiej samemu wejśc na stronę zusu.
 
zawsze ( znaczy w poprzedniej ciąży jak byłam też tak było) zus opłacał te 6 miesięcy - potem przyznaje świadczenie rehalbilitaccyjne - również w wysokości pensji. Wiem bo gadałam o tym nie raz ze znajoma co w ZUSie pracuje - od mojej pierwszej ciązy nic się nie zmieniło

co do piersi - tez nie mam obrzmiałych ..
 
Dokładnie tak! Kiedyś przedłużali zasiłek chorobowy a teraz zamiast tego jest świadczenie rehabilitacyjne i raczej w ciąży nie ma problemów z jego uzyskaniem. A jego wysokość jest tak jak zasiłku chorobowego czyli 100%
 
Dokładnie, Margolis. masz rację. Po prostu okres zasiłkowy jest ograniczony - teraz to są 182 dni, a dalej nie jest przedłużany, tylko przyznawany jest zasiłek rehabilitacyjny.
 
a teraz się zastanawiam jak lekarzowi powiedzieć , że mój szef nie chce abym do końca ciąży się w pracy pojawiała.. ciekawe czy to zrozumie..
 
reklama
Mnie pogoda dobija i już sama nie wiem czy jeszcze na trochę nie wrócić do pracy. Może sięlepiej poczuję? Choć z drugiej strony wątpię, coś trochę porobię i zaraz robi mi się niedobrze i brzuch mnie kłuje...
 
Do góry