reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Znieczulenie zewnątrzoponowe

reklama
Cesarka to operacja. Nie wiem czy mój lekarz wykonuje cesarkę na zyczenie i wiedzieć nie chce. Cesarka owszem ale ze wskazań lekarskich natomiast na życzenie osobiście nie jestem zwolenniczką:no:. W tym temacie niestety nie pomogę. Aczkolwiek wiem że tu w wielu gabinetach w tym temacie gra toczy sie jedynie o koszty.
 
Ten mój lekarz jak moja kuzynka rodziła to załatwił jej wcześniej cesarkę. Był akurat gdzieś na wyjeździe, ona czuła się coraz gorzej a lekarze w szpitalu kazali czekać. Jednak lekarz wiedział ile ona się już w tej ciąży nacierpiała i zadzwonił skonsultować się z lekarzem i załatwił jej tą cesarkę. Bez łapówki. Poźniej też nie chciał pieniędzy. Były wskazania on ją znał jako pacjętkę więca zadział. Uważam że jak na dzisiejsze czasy zachował się bohatersko.
 
No w Poznaniu to myślę że cesarka to minimum 2000. Jestem sceptycznie nastawiona.

Można załatwić cc prawie wszędzie. Wystarczy dogadać się z lekarzem i zapytać ile chce. Ale są też prywatne szpitale/kliniki gdzie cesarkę robi się oficjalnie za konkretną kwotę. Niczego nie robi się po cichu. Ale nie będę tego tutaj opisywać. Jak ktoś jest zainteresowany tematem to wystarczy poczytać inne wątki.
 
Kazda kobieta ma wybor, ktora stac na cc. Tak to już jest w naszym kraju. Oby te które jej naprawdę potrzebują uzyskały pomoc w odpowiednim czasie.
 
Ten mój lekarz jak moja kuzynka rodziła to załatwił jej wcześniej cesarkę. Był akurat gdzieś na wyjeździe, ona czuła się coraz gorzej a lekarze w szpitalu kazali czekać. Jednak lekarz wiedział ile ona się już w tej ciąży nacierpiała i zadzwonił skonsultować się z lekarzem i załatwił jej tą cesarkę. Bez łapówki. Poźniej też nie chciał pieniędzy. Były wskazania on ją znał jako pacjętkę więca zadział. Uważam że jak na dzisiejsze czasy zachował się bohatersko.

dokladnie, to sie nazywa lekarz z powolania :), ale ty tez kochana i wydajesz troszku na niego :p

Kazda kobieta ma wybor, ktora stac na cc. Tak to już jest w naszym kraju. Oby te które jej naprawdę potrzebują uzyskały pomoc w odpowiednim czasie.

dokladnie
i tu sie w 100% zgadzam z toba Kochaniutka :)
 
reklama
Ja miałam znieczulenie zewnątrzoponowe podczas porodu. Zupełnie za darmo, bez proszenia się wielkiego i bez dawania w łapę czegokolwiek. Niestety nie było to takie ot po prostu dane znieczulenie. Poprosiłam lekarza podczas porodu, żeby wezwał anestezjologa bo nie dam rady przy takich bólach krzyżowych i w takim tempie rozwierania się szyjki macicy (mimo wielu ćwiczeń na piłce, prysznicu z ciepłą wodą i chodzenia po całej porodówce). To była niedziela, więc tym bardziej nie było to proste, żeby załatwić znieczulenie. Jednak lekarz zaraz zadzwonił po anestezjologa, który zjawił się w 20 minut. Znieczulenie dał mi super. Bardzo profesjonalnie i bez żadnego dodatkowego bólu. Anestezjolog okazał się super gościem, który potem wydzwanił na porodówke i pytał czy wszystko ze mną ok.:tak:
Po porodzie przyszedł zaraz zdjąć mi rureczkę do znieczulenia i wrócił na swo oddział.
Żadnemu lekarzowi nie daliśmy kasy. Anestezjolog absolutnie się nie domagał, nawet nie dawał nic do zrozumienia że czegoś oczekuje.;-)
Niestety lekarz prowadzący poród okazał się konowałem. Wezwał anestezjologa bo liczył na kase, a jak jej nie dostał to mnie tak pozszywał że po 4 dniach miałam infekcje i wtrafiłąm do szpital na ponowne szycie. Debil jeden.:angry: Jakby nie to że go nie było w szpitalu, w czasie jak mnie inny lakrz ponownie zszywał (aż złapał się za głowe jak zobaczył tamto szycie) to mój mąż chyba by tamtego lekarza ubił na kwaśne jabłko.
Ogólnie polecam to znieczulenie, ale najlepiej załatwić sobie samamu anestezjologa przez porodem.
 
Do góry