reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żłobki,przedszkola, babcie, nianie i inne "pomoce" mam i mamy pozostające w domku

Jaipur 15 zł studentka...Ja nie studentka ale się chyba zatrudnię jako niania. Mój M ma na stoczni tyle na godzinę!!
Ja u siebie w robocie mam 8zł na godzinę .
 
reklama
no tak ale te 15 zł to na "czarno", a urlop pewnie bezpłatny, chorobowe też... a z drugiej strony to faktycznie po co pracować?? błędne koło, bo jeśli dla kogoś to ma być pensja to wiadomo że się ceni, ale skoro zarobki są jakie są to kto wynajmuję nianię? dla 300-500 zł które zostaje to średnia perspektywa...
 
jolek, chmurka u nas stawki są nieco inne :) ok 1000 zł a takie nianie z polecenia ok 1200 zł. Ja znalazłam nawet za 700 zł ale ma wtedy pod opieką 3 dzieci i niestety co dla mnie jest nie do przyjęcia- pali ;/
 
u nas w niewielkim miasteczku (ok. 26tys.) biorą 5-6 zł za godzinę.
Rozmawialiśmy już z jedną studentką, ma dobre referencje, mieszka w naszym bloku i pilnowała już kilkoro dzieci. Umówiliśmy się na 800 miesięcznie. Czekamy jeszcze na odpowiedź, bo ponoć ktoś zgłosił się przed nami i niebawem ma z nim rozmawiać.
Gdybym miała dać 1800 opiekunce, to zostałabym w domu, bo tyle dostaję pensji po odciągnięciu PZU itp. U nas tyle się zarabia z mgr w biurze w budżetówce...
 
dla mnie opiekunka z papierosem odpadła by jeszcze przed rozmową, nawet bym nie weszła ;/ ale fakt że ludzie płacą od 1000 do prawie 2000 :(
lepidoptera jak na małą miejscowość to chyba nie tak źle, w trójmieście często tylu nie dają a zakupy w centrum miasta (i nie tylko) to masakra.....
 
chmurka można się umówić i tak i tak, wolny kraj jak kto woli.Ale oczywiście na stałe i na określoną liczbę godzin, najlepiej cały etat wychodzi najtaniej/h.Dorywczo rzadko która chce, zresztą nie dziwię się,w końcu to praca a nie wypoczynek.

Nianię można do gminy zgłosić,żeby miała umowę-zlecenie,jak nasza się sprawdzi to pomyślimy.Ale nie tak zaraz.
Moja siostra w małym mieście w wlkp.płaciła 5 zł/h .Są przypadki dziewczyn które przyjeżdzają z małych miasteczek pilnować dzieci do w-wy ,bo u siebie mogą dostać tylko kilkaset złotych w warzywniaku- taką nianię mieli moi znajomi przez dobre 6 lat.

emika moja niania jest z Twoich okolic:) ale nie oddam:-D
a poza tym jak ktoś szuka to polecam portal niania.pl- znalazłam w 2 tygodnie:) było dużo chętnych, stawki podobne.

Lepi nikt nie powiedział ,że niania nie ma mgr:) często mają studia kierunkowe i kursy np pierwszej pomocy.
 
Ostatnia edycja:
jaipur, bubbles - rezolutne dziewczynki! tylko z ta wyobraznia...wlasnie..hm... :p
Wasze historie przypominaja mi mojej siostry przeboje ;)) ..z przedszkola to dziura w plocie sobie uciekala i na nasze podworko przychodzila sie bawic np :p
A jak u kolezanki z nastepnej klatki zabawila... ho hoho...zostawiona, wystrojona na wizyte u babci, na kilka sekund! pod drzwiami.. To mama pare godzin po osiedlu biegala i dziecka szukala! Natomiast tamta matka nie zdziwiona kompletnie, ze 4latka sama przyszla sie pobawic do jej dziecka..

niania.pl
- tez slyszlam ze dobry portal, polecany bardzo przez znajomych.
 
najlepsza to by byla jakas nianka z polecenia,no a jak nie, to pewnie czeka nas casting np wlasnie z niania.pl jak mowicie ze jest ok :) tylko przerazaja mnie te stawki...25 zl/h to kosmos ! u Nas pasowalo by 5x10 h tyg - 200 h miesiecznie !!! wtedy to juz chyba wchodzi w gre wynagrodzenie umowne miesieczne bo bez przesady,zeby niania zarabiala tyle...!
 
reklama
emikaa jakby podliczyć pracę którą wykonują mamy- opieka nad dzieckiem, plus obowiązki domowe to wyjdzie tego ponad średnią krajową..
a jak chcesz 200h miesięcznie, to wychodzi Ci w miarę równy rachunek:) Myślę,że w pełnym "etacie" róznica jest jakieś -15% jesli chodzi o wynagrodzenie.Spotkałam się z określeniem niań kwotowo ile chca zarabiać minimalnie(wiadomo-każdy ma jakieś stałe koszty) zaczynało się to od 1400zł.Ale jak się rozglądniesz np po niania.pl i odbędziesz kilka rozmów ,to sama to przerobisz w praktyce.
 
Do góry