reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zielone upławy,pieczenie w 19 tygodniu ciazy :(

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
hej kochane
we wtorek miałam wizytę u gina
dodatkowo miałam swędzenie pochwy i sromu
lekarz przepisał Pimafucort masc
stwierdził ze mam suchość pochwy spowodowana branoem luteiny dopochwowej ( nie bylo żadnych uplawow )
w piątek miałam założony Pesser
w sobotę w nocy dolegliwości sie bardzo nasilily tzn pieczenie pochwy bylo masakryczne

trafiłam w niedziele o 5 rano na IP
zostałam w szpitalu , lekarz pobrał wymaz z szyjki i pochwy ( wynik ma być jutro )
odstawił luteinę dopochwowa i przepisał podjezykowa

z chwila gdy przestalam brac tabletki dopochwowe , pieczenie znacznie sie zmniejszylo

jednak po badaniach na IP zaczęło ze mnie wyplywac bardzo dużo upławów żółtych i wodnistych
cala niedziela i poniedziałek bez ostrego pieczenia tylko delikatne

no i wczoraj upławy sie nasiliły tak ze wkładka nie dala rady , były koloru żółtego a później zielonego
czekając na wynik wymazu podano mi globulke dopochwowa NystVagin i koszmar z pieczeniem zaczol sie od nowa

zauważyłam tylko ze bardzo piecze w środku pochwy jak wezmę obojętnie jaka tabletkę dopochwowa
dziwne bo luteline dopochwowa brałam non stop od 5 tygodnia do 19 i nic takiego nie mialo miejsca

a teraz bardzo dodatkowo martwią mnie te upławy
bardzo wodniste , zielonkawe

dodam ze mam tez bakterie w moczu
antybiotyk nie pomógł brałam Amptaks 500
zrobiono posiew moczu jednak wynik tez będzie w środę w międzyczasie dostaje Furagine 3x2

boje sie bardzo o dziecko
codziennie mam usg i wszystko jest ok , wody tez ok

wiem ze przy pesserze jest dużo wydzieliny no ale nie żółtej czy zielonej

moze ktos przez to przechodził ??
 
reklama
Rozwiązanie
dziewczyny a w czym pierzecie bieliznę tzn majteczki ?
ja do tej pory używałam normalnego proszku który stosuje od 2 lat . Jednak teraz w czasie infekcji moze zmienić na cos innego ?
Piore normalnie, jak wszystko. Aczkolwiek normalnie to nie znaczy 'po polsku' ;) - ponoć Polki maja tendencje do przesadzania z ilością proszku i plynu do płukania, ponoć..
Staram sie dawac nie wiecej, raczej mniej niz rekomenduje producent proszku, a płyn do płukania rozcieńczam w proporcji 1:1 z wodą i daje na pełen bęben 1 nakretke max.

Co do grzybicy - to straszne cholerstwo! jestem doskonałym przykładem na ignorancje jaka występuje w leczeniu, które jest zazwyczaj celowane na problem w pochwie, a zapomina sie o jelitach itp. Walcze z tym od 15...
Antybiotyk dalej bierzesz? I czy po wymazie robili ci antybiogram, żeby wcelować leczenie? I jeśli masz dziś wyniki, a wizytę za tydzień to ja bym natychmiast podjechała lub zadzwoniła do lekarza spytać, co dalej, bo tydzień to bardzo długi czas i to cholerstwo grzybicze oraz ecoli się namnoży jeszcze bardziej. 3x +++ to wysoki poziom.
wymaz zrobiony w szpitalu tydzień temu
mam antybiogram
dostałam celowany antybiotyk dożylnie i do tego Zinnat 500 ( 3x1 ) na 3,5 dnia
do tego Nystatyne 10 tabletek dopochwpwych ( 2x1)

wczoraj skończyłam Zinnat a dzis rano Nystatyne

wymaz kazali powtórzyć 7 dni po skonczonych antybiotykach bo teraz i tak noc nie wyjdzie

w wymazie szyjki
wyszła
e-coli +++
candida albinas +++

antybiotyki są celowane z antybiogramu
 
reklama
wymaz zrobiony w szpitalu tydzień temu
mam antybiogram
dostałam celowany antybiotyk dożylnie i do tego Zinnat 500 ( 3x1 ) na 3,5 dnia
do tego Nystatyne 10 tabletek dopochwpwych ( 2x1)

wczoraj skończyłam Zinnat a dzis rano Nystatyne

wymaz kazali powtórzyć 7 dni po skonczonych antybiotykach bo teraz i tak noc nie wyjdzie

w wymazie szyjki
wyszła
e-coli +++
candida albinas +++

antybiotyki są celowane z antybiagramu
 
Poczekaj, czyli ty piszesz o wymazie sprzed leczenia? Nystatyna może podrażniać stąd może być też efekt pieczenia, ale tak czy siak zadzwoniłabym do lekarza i powiedziała o objawach. I na razie podmywałabym się przegotowaną wodą, bez dodatku płynów do higieny intymnej, bo one tez potrafią powodować problemy.
 
Poczekaj, czyli ty piszesz o wymazie sprzed leczenia? Nystatyna może podrażniać stąd może być też efekt pieczenia, ale tak czy siak zadzwoniłabym do lekarza i powiedziała o objawach. I na razie podmywałabym się przegotowaną wodą, bez dodatku płynów do higieny intymnej, bo one tez potrafią powodować problemy.
tak dokładnie

tydzień temu trafiłam do szpitala byłam 3 dni po założeniu pessara i przyplatala sie infekcja

pobrali wymaz z szyjki , badanie moczu i posiew moczu
3 dni później byly wyniki razem z antybiogramem
dostałam antybiotyk celowany dożylnie
podawali mi go przez 4 dni po 3x1 wlew

w sobotę wyposcili do domu i dodatkowo kazali brac Zinnat i Nystatyne dopochwowo i do tego priobiotyk Lacinios femina

pieczenia ustapily

wczoraj przy aplikacji przedostatniej tabletki Nystatyny poczułam pieczenie a dzis miałam ostatnia dawkę rano i pieczenie tez wystąpiło

wymaz kazali powtórzyć 7 dni po skończonym antybiotyku no wcześniej nie ma sensu

w czwartek juz jestem umówiona z moim ginekologiem na pobranie wymazu

a wiecie moze po jakim czasie zacznie działać priobiotyk Lacibios femina ??

i myc sie sama woda ?? Kupiłam tez płyn do higieny Lacibios femina

w szpitau kazali mi sie myc tylko wieczorem a wcześniej myłam sie 2-3 razy dziennie
czy mycie tylko wieczorem to nie za mało ??
 
Za pomocą płynów mogłaś doprowadzić do podrażnienia, więc na razie bym posłuchała rekomendacji ze szpitala i sprawdź samą wodą, bez dodatków.
otóż to, zbyt częste mycie okolic intymnych lub używanie płynów zmieniających ph pochwy może powodować wyjałowienie, ponieważ niszczą się też te dobre bakterie które powiny walczyć z tymi " złymi "

Ja ostatnio walczyłam z grzybicą, najpierw dostałam Nystatynę na 10 dni wszystko było ok, a po 8 dniach miałam nawrót dostałam Pimafucin i na razie odpukać jest ok. Zgodnie z radą lekarza odstawiłam mój ulubiony płyn Laktacyd i myje się nim tak co 3 dni, teraz używam szarego mydła i hipoalergicznego płynu biały jeleń.
Biorę też Trivagin. Codziennie staram się jeść jogurt naturalny lub pić kefir. No i najważniejsze, ograniczam słodycze bo przy grzybicy to bardzo ważne.

Poczytaj o infekcjach i prawidłowym podmywaniu się na blogu Mamyginekolog... super babka, wszystko opisuje " chłopskim" językiem.

Powodzenia [emoji11]
 
dziewczyny a w czym pierzecie bieliznę tzn majteczki ?
ja do tej pory używałam normalnego proszku który stosuje od 2 lat . Jednak teraz w czasie infekcji moze zmienić na cos innego ?
Ja piorę normalnie w kapsułkach, później nastawiam dodatkowe płukanie... noszę bieliznę tylko z 100% bawełny, żeby powietrze dochodziło [emoji4] A no i śpię bez majtek to też ważne żeby wietrzyć psioszkę [emoji23][emoji16]
 
reklama
dziewczyny a w czym pierzecie bieliznę tzn majteczki ?
ja do tej pory używałam normalnego proszku który stosuje od 2 lat . Jednak teraz w czasie infekcji moze zmienić na cos innego ?
Piore normalnie, jak wszystko. Aczkolwiek normalnie to nie znaczy 'po polsku' ;) - ponoć Polki maja tendencje do przesadzania z ilością proszku i plynu do płukania, ponoć..
Staram sie dawac nie wiecej, raczej mniej niz rekomenduje producent proszku, a płyn do płukania rozcieńczam w proporcji 1:1 z wodą i daje na pełen bęben 1 nakretke max.

Co do grzybicy - to straszne cholerstwo! jestem doskonałym przykładem na ignorancje jaka występuje w leczeniu, które jest zazwyczaj celowane na problem w pochwie, a zapomina sie o jelitach itp. Walcze z tym od 15 lat, mam nawroty 2-5 razy w roku nawet :( ograniczyłam słodycze i cukier do minimum, biore probiotyki jak czuje ze cos jest nie tak itp..
to co zamierzam przetestować dodatkowo to WIETRZENIE:) serio, spałam zazwyczaj w spodenkach/majtkach, zmierzam to zmienic i spać tylko w koszulach, poza dniami miesiaczkowymi. Jak nic nie pomaga, to trzeba szukać dalej:)
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry