reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zestaw pytań przydatnych

@Lejdiii @Daga1995 Czopków nie można dzielić. Trzeba kupić takie, które pasują do wagi dziecka. Sybstancja czynna w czopku nie jest rozpuszczona równomiernie. Może być tak, że jak podzielisz czopek na pół, to w tej połówce, którą podasz będzie całość substancji czynnej, może nie być jej wcale albo tylko trochę.
No nam tak kazali w szpitalu robic to nie byl nasz wymysl
 
reklama
Bartek bardzo często ma rączki zimne tak na prawdę za każdym razem jak nie jest przykryty kocykiem.
Moja babcia by powiedziała, że to normalne. U mojej siostry dzieci i boso i zimne nóżki i raczki, a ja wolalam okryc czyms zeby mial cieplejsze ale ten kark to podstawa. Co matka to też inaczej moze postępować, a co do choroby szybko u takiego maluszka zauważysz, że choruje. Nasz ma 8 mc ja bylam co mc chora, mąż to samo, corka tez a on zdrowy.
 
Moja babcia by powiedziała, że to normalne. U mojej siostry dzieci i boso i zimne nóżki i raczki, a ja wolalam okryc czyms zeby mial cieplejsze ale ten kark to podstawa. Co matka to też inaczej moze postępować, a co do choroby szybko u takiego maluszka zauważysz, że choruje. Nasz ma 8 mc ja bylam co mc chora, mąż to samo, corka tez a on zdrowy.
właśnie teraz zauważyłam że małemu ścieka z jednej dziurki Katar i odciągnęłam a tam wielki glut z domieszką krwi, mam nadzieję że to po prostu naczynko pękło.
 
Bartek bardzo często ma rączki zimne tak na prawdę za każdym razem jak nie jest przykryty kocykiem.
Jedną z niewielu rzeczy, które mi utkiwły w pamięci ze szkoły rodzenia było, że temperaturę niemowlakom sprawdza się na karku i żeby się nie sugerować tym, że mają zimne nóżki czy rączki, bo takie maluchy nie mają jeszcze w pełni dojrzałego układu krwionośnego, więc najdalsze od serca części ciała mogą być zimne mimo, że dziecku jest ciepło.

Zasadę tą stosowałam z powodzenie w praktyce u mojego dziecka. W ogóle co do temperatury to do tej pory (ma prawie 2 lata) często zdażało się, że nie chciał spać/budził się w nocy z powodu przegrzania (mimo, że raczej lekko go ubieramy), a nigdy nie było sytuacji, że miał jakieś problemy w związku z tym, że potencjalnie było mu za zimno.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mamy 22/23 st całą dobę. W dzień body długi lub krótki rękaw i leginsy (czasami skarpetki). Na noc body z długim rękawem i śpiworek letni.
 
Do góry