reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zatrucie pokarmowe a karmienie piersią

kama9877

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
19 Luty 2024
Postów
53
Witam, zatrulam się prawdopodobnie grzybami.. jadłam wczoraj kanie razem z mężem i źle się oboje czujemy, tzn wymioty ból brzucha itd. Mały dostał normalnie pierś a mi w ogóle nie przyszło do głowy że może te toksyny przenikną jakoś przez mleko.. byliśmy dziś u pediatry wie o tym że się zatrulismy jednak nie wspomniała nic żeby nie karmić małego piersią ( mały wczoraj na wieczór dostał gorączki, zakażenie bakteryjne i antybiotyk). Ja wiem że może być już po czasie ale proszę bardzo o poradę całkiem mi to wyleciało z głowy a pediatra już nie przyjmuje, karmić dziecko piersią czy nie ?
 
reklama
Witam, zatrulam się prawdopodobnie grzybami.. jadłam wczoraj kanie razem z mężem i źle się oboje czujemy, tzn wymioty ból brzucha itd. Mały dostał normalnie pierś a mi w ogóle nie przyszło do głowy że może te toksyny przenikną jakoś przez mleko.. byliśmy dziś u pediatry wie o tym że się zatrulismy jednak nie wspomniała nic żeby nie karmić małego piersią ( mały wczoraj na wieczór dostał gorączki, zakażenie bakteryjne i antybiotyk). Ja wiem że może być już po czasie ale proszę bardzo o poradę całkiem mi to wyleciało z głowy a pediatra już nie przyjmuje, karmić dziecko piersią czy nie ?
Spokojnie, możesz karmić piersią. Przy zatruciu pokarmowym nie ma zagrożenia dla dziecka. Uważaj tylko na leki, które ewentualnie byś brała.
 
Spokojnie, możesz karmić piersią. Przy zatruciu pokarmowym nie ma zagrożenia dla dziecka. Uważaj tylko na leki, które ewentualnie byś brała.
dziękuję bardzo za odpowiedź, martwiłam się bardzo bo to jednak grzyby, sama pierwszy raz się nimi zatrulam i nie wiem co poszło nie tak bo już nie raz jadłam kanie.. mam nadzieję że obejdzie się bez szpitala 🫤
 
dziękuję bardzo i dziękuję za pomoc, bardzo martwiłam się że zaszkodzę dziecku, że coś przeniknie. Też mam nadzieję że szybko wstanę na nogi, oby ! ✊🏻
Wiesz co, jednak będziesz chyba musiała to skonsultować z lekarzem. Według mojej najlepszej wiedzy zatrucie nie przeszkadza w karmieniu piersią ale nie dawało mi to spokoju i poszperałam głębiej w internecie i jednak są jakieś wzmianki, że toksyny z grzybów mogą przenikać do mleka. Przepraszam Cię bardzo, że Cię wprowadziłam w błąd! Nie wiem, na ile realne jest zagrożenie, ale jednak lepiej dmuchać na zimne.
 
Wiesz co, jednak będziesz chyba musiała to skonsultować z lekarzem. Według mojej najlepszej wiedzy zatrucie nie przeszkadza w karmieniu piersią ale nie dawało mi to spokoju i poszperałam głębiej w internecie i jednak są jakieś wzmianki, że toksyny z grzybów mogą przenikać do mleka. Przepraszam Cię bardzo, że Cię wprowadziłam w błąd! Nie wiem, na ile realne jest zagrożenie, ale jednak lepiej dmuchać na zimne.

Myślę, że to tyczy się raczej zjedzenia muchomora. A wtedy raczej autorka nie pisałaby na forum.

Screenshot_20240618_190116_Samsung Internet.jpg
 
Wiesz co, jednak będziesz chyba musiała to skonsultować z lekarzem. Według mojej najlepszej wiedzy zatrucie nie przeszkadza w karmieniu piersią ale nie dawało mi to spokoju i poszperałam głębiej w internecie i jednak są jakieś wzmianki, że toksyny z grzybów mogą przenikać do mleka. Przepraszam Cię bardzo, że Cię wprowadziłam w błąd! Nie wiem, na ile realne jest zagrożenie, ale jednak lepiej dmuchać na zimne.
Kanie są jadalne, więc żadne toksyny nie przenikną do mleka.
Jeżeli za to zatrucie pokarmowe faktycznie odpowiedzialne są grzyby, to pewnie zostały po prostu przyrządzone w niewłaściwy sposób.
 
Kanie są jadalne, więc żadne toksyny nie przenikną do mleka.
Jeżeli za to zatrucie pokarmowe faktycznie odpowiedzialne są grzyby, to pewnie zostały po prostu przyrządzone w niewłaściwy sposób.
nie mam pojęcia robiłam tak jak zawsze i wszyscy się zatrulismy. Dziecko dostaje pierś i jak na razie nic nie zaobserwowałam żeby wymiotował czy coś lekarza mogę się poradzić najwcześniej jutro...
 
reklama
Kanie są jadalne, więc żadne toksyny nie przenikną do mleka.
Jeżeli za to zatrucie pokarmowe faktycznie odpowiedzialne są grzyby, to pewnie zostały po prostu przyrządzone w niewłaściwy sposób.
możliwe niby się znamy na grzybach ale wczoraj pierwszy raz kupiliśmy od takiego pana i tak wyszło..
 
Do góry