reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapytanie o wyniki krzywej cukrowej

Ania919

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Październik 2019
Postów
38
Hej dziewczyny, dzisiaj robiłam test obciążenia glukozy w ciąży , to moje wyniki :
na czczo: 82
po 1 godz. 152,7
08 2 godz. 91,4
Czy te wyniki są ok ? Zastanawia mnie, aż tak wysoki wynik po pierwszej godzinie. Według laboratorium norma po 1 godz do 180 , po 2 godz do 153, więc się mieszczę, ale czytając w internecie jest że norma do 1 godz to 140, a do 2 godz. 120 . Więc już sama nie wiem,które normy są prawidłowe .Lekarz za 1,5 tygodni, a ja będę siedzieć i myśleć. Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Pozdrawiam
 
reklama
Hej dziewczyny, dzisiaj robiłam test obciążenia glukozy w ciąży , to moje wyniki :
na czczo: 82
po 1 godz. 152,7
08 2 godz. 91,4
Czy te wyniki są ok ? Zastanawia mnie, aż tak wysoki wynik po pierwszej godzinie. Według laboratorium norma po 1 godz do 180 , po 2 godz do 153, więc się mieszczę, ale czytając w internecie jest że norma do 1 godz to 140, a do 2 godz. 120 . Więc już sama nie wiem,które normy są prawidłowe .Lekarz za 1,5 tygodni, a ja będę siedzieć i myśleć. Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Pozdrawiam
Tak, jest ok.
Aktualne normy to te pierwsze, które podałaś
 
Hej dziewczyny, dzisiaj robiłam test obciążenia glukozy w ciąży , to moje wyniki :
na czczo: 82
po 1 godz. 152,7
08 2 godz. 91,4
Czy te wyniki są ok ? Zastanawia mnie, aż tak wysoki wynik po pierwszej godzinie. Według laboratorium norma po 1 godz do 180 , po 2 godz do 153, więc się mieszczę, ale czytając w internecie jest że norma do 1 godz to 140, a do 2 godz. 120 . Więc już sama nie wiem,które normy są prawidłowe .Lekarz za 1,5 tygodni, a ja będę siedzieć i myśleć. Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Pozdrawiam
Jestem na bieżąco. Mam cukrzycę ciążowa. Drugi wynik powinien być do 140 z tego, co ja wiem i mam w poradnikach, które otrzymałam w szpitalu. Także wg tych wyników masz cukrzycę ciążowa.
Inne są normy dla cukrzycy, a inne dla cukrzycy ciążowej.
 
Jestem na bieżąco. Mam cukrzycę ciążowa. Drugi wynik powinien być do 140 z tego, co ja wiem i mam w poradnikach, które otrzymałam w szpitalu. Także wg tych wyników masz cukrzycę ciążowa.
Inne są normy dla cukrzycy, a inne dla cukrzycy ciążowej.
Ale po obciążeniu glukozą czy po posiłku?
 
Jestem na bieżąco. Mam cukrzycę ciążowa. Drugi wynik powinien być do 140 z tego, co ja wiem i mam w poradnikach, które otrzymałam w szpitalu. Także wg tych wyników masz cukrzycę ciążowa.
Inne są normy dla cukrzycy, a inne dla cukrzycy ciążowej.

W samokontroli tak, ale w teście nie:

016_7621.jpg
 
Jestem na bieżąco. Mam cukrzycę ciążowa. Drugi wynik powinien być do 140 z tego, co ja wiem i mam w poradnikach, które otrzymałam w szpitalu. Także wg tych wyników masz cukrzycę ciążowa.
Inne są normy dla cukrzycy, a inne dla cukrzycy ciążowej.
Normy dla cukrzycy w ciąży to takie jakie podała autorka pytania. Na czczo do 92, po 1 h 180 a po 2 h 153. Więc tutaj nie ma cukrzycy. Nie wiem co Ty za poradniki dostałaś.
 
Ale po obciążeniu glukozą czy po posiłku?

W samokontroli tak, ale w teście nie:

Zobacz załącznik 1638951

Normy dla cukrzycy w ciąży to takie jakie podała autorka pytania. Na czczo do 92, po 1 h 180 a po 2 h 153. Więc tutaj nie ma cukrzycy. Nie wiem co Ty za poradniki dostałaś.
Widocznie kiepskie 🙃 okej, w takim razie cofam, co powiedziałam. Lekarka wprowadziła mnie widocznie w błąd.
 
Widocznie kiepskie 🙃 okej, w takim razie cofam, co powiedziałam. Lekarka wprowadziła mnie widocznie w błąd.
Normy dla cukrzycy w ciąży to takie jakie podała autorka pytania. Na czczo do 92, po 1 h 180 a po 2 h 153. Więc tutaj nie ma cukrzycy. Nie wiem co Ty za poradniki dostałaś.

Dobre dostała, bo w SAMOKONTROLI wyniki są niższe, ze względu na to, że glukometry przekłamują nawet 15%

Na czczo i przed posiłkiem: 70-90
W 1 h od rozpoczęcia posiłku: max 140
W 2 h od rozpoczęcia posiłku: max 120

A moja ginekolożka to nawet mówiła, że 70-89 na czczo ;)
 
Dobre dostała, bo w SAMOKONTROLI wyniki są niższe, ze względu na to, że glukometry przekłamują nawet 15%

Na czczo i przed posiłkiem: 70-90
W 1 h od rozpoczęcia posiłku: max 140
W 2 h od rozpoczęcia posiłku: max 120

A moja ginekolożka to nawet mówiła, że 70-89 na czczo ;)
Ok, ale tutaj chodzi o obciążenie glukozą a nie o pomiary glukometrem. Nie ma tutaj mowy o samokontroli.
 
reklama
Jestem na bieżąco. Mam cukrzycę ciążowa. Drugi wynik powinien być do 140 z tego, co ja wiem i mam w poradnikach, które otrzymałam w szpitalu. Także wg tych wyników masz cukrzycę ciążowa.
Inne są normy dla cukrzycy, a inne dla cukrzycy ciążowej.
Po obciążeniu glukoza w ciąży, drugi wynik miałam tak jak.pisalam 91,4 po 2 godzinach, pytałam czy po godzinie jest prawidłowy i jakie są obecnie prawidłowe normy .
 
Do góry