reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wynik krzywej cukrowej

anecka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Luty 2019
Postów
506
Cześć, jestem obecnie w 26 tygodniu ciąży, w 24 zrobiłam krzywą cukrową, moje wyniki to:
Na czczo: 100 mg/dl (norma < 92)
Po 1h od wypicia 75mg glukozy: 164 mg/dl (norma < 180)
Po 2h: 74 mg/dl (norma < 140)

Moja ginekolog ze względu na wynik na czczo dała mi skierowanie do diabetologa, powiedziała, że musi mimo, że wyniki po 1 i 2 h są ok...

Czy to mogą być jakieś początki cukrzycy ciążowej albo coś, czy wysyła mnie bo tak przepisy jej nakazują, jak myślicie? Mam się czym martwić, czy raczej Diabetolog mi powie, że wszystko ok? Skierowanie nie ma zaznaczone, że pilne, a Pani Dr od otrzymania wyników do wizyty też jakoś nie nalegała, żebym przyszła szybciej... no ale się martwię...

Dodam, że dzień przed krzywą na noc opiłam się soku jabłkowego, czy to mogło mieć wpływ na wynik na czczo?
 
reklama
Rozwiązanie
Pytanie czy sprawdza karty pacjentów poza wizytami. Na pewno nie jest to coś co jest nagłym zagrożeniem dla ciąży więc i nagłych zaleceń brak, ale jednak nie warto tego lekceważyć bo wtedy już nie będzie ciekawie.

Tak, sprawdza, widzę w aplikacji kiedy wynik jest sprawdzony przez lekarza i był 2 tyg przed wizytą (lekarz zostawia komentarz czy wyniki wymagają pilnej konsultacji czy też nie)
Nigdzie nie napisałam, że zamierzam to lekceważyć.
Ja miałam podobnie jak Ty, za wysoki poziom na czczo i po 1h i 2h wyniki były ok.

Z tym, że jestem dopiero w 14 tc i po pierwszym badaniu glukozy, od razu zlecono zrobienie krzywej.

Za wysoki poziom na czczo, to niestety też stwierdzona cukrzyca ciążowa. Na szczęście na razie nie muszę przyjmować insuliny, ale mam rozpisane ile węglowodanów na każdy posiłek, trzymam się ściśle zaleceń co do diety, nie jem w ogóle cukru, nie pije soków owocowych i na razie jest ok. Poziom cukru na czczo od miesiąca jest prawidłowy.

Czy diabetolog to sprawa pilna? Moim zdaniem tak, bo dietę powinnaś wprowadzić jak najszybszej. U mnie np. endokrynolog dał skierowanie na badanie krzywej, bo jak zobaczył cukier na czczo też ok 100, wizyta u gina była tydzień później, to powiedział, że od razu zleci krzywą, bo to ważne, żeby nie doprowadzać do przekroczeń cukru.
 
reklama
Ja miałam podobnie jak Ty, za wysoki poziom na czczo i po 1h i 2h wyniki były ok.

Z tym, że jestem dopiero w 14 tc i po pierwszym badaniu glukozy, od razu zlecono zrobienie krzywej.

Za wysoki poziom na czczo, to niestety też stwierdzona cukrzyca ciążowa. Na szczęście na razie nie muszę przyjmować insuliny, ale mam rozpisane ile węglowodanów na każdy posiłek, trzymam się ściśle zaleceń co do diety, nie jem w ogóle cukru, nie pije soków owocowych i na razie jest ok. Poziom cukru na czczo od miesiąca jest prawidłowy.

Czy diabetolog to sprawa pilna? Moim zdaniem tak, bo dietę powinnaś wprowadzić jak najszybszej. U mnie np. endokrynolog dał skierowanie na badanie krzywej, bo jak zobaczył cukier na czczo też ok 100, wizyta u gina była tydzień później, to powiedział, że od razu zleci krzywą, bo to ważne, żeby nie doprowadzać do przekroczeń cukru.
Dzięki za odpowiedź, pytanie nie brzmiało czy diabetolog to sprawa pilna, bo wiadomo, że jak dostałam skierowanie to pójdę tak szybko jak to możliwe. Chodziło mi o to, że Pani Doktor od otrzymania wyników czekała 2 tygodnie do kolejnej wizyty zanim zleciła konsultację u diabetologa, więc czy można wysnuć wniosek, że sprawa nie jest aż tak beznadziejna, jak to się kreuje w mojej głowie? ;-) bo przecież mogła zlecić to od razu po otrzymaniu wyników zamiast czekać aż się u niej pojawię?(ma taką możliwość przez aplikację)
No pocieszam się jak mogę..
 
Pytanie czy sprawdza karty pacjentów poza wizytami. Na pewno nie jest to coś co jest nagłym zagrożeniem dla ciąży więc i nagłych zaleceń brak, ale jednak nie warto tego lekceważyć bo wtedy już nie będzie ciekawie.
 
Pytanie czy sprawdza karty pacjentów poza wizytami. Na pewno nie jest to coś co jest nagłym zagrożeniem dla ciąży więc i nagłych zaleceń brak, ale jednak nie warto tego lekceważyć bo wtedy już nie będzie ciekawie.

Tak, sprawdza, widzę w aplikacji kiedy wynik jest sprawdzony przez lekarza i był 2 tyg przed wizytą (lekarz zostawia komentarz czy wyniki wymagają pilnej konsultacji czy też nie)
Nigdzie nie napisałam, że zamierzam to lekceważyć.
 
Rozwiązanie
Do góry