reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapłodniona komórka

wszystko spoko poza możliwością przechwycenia jajeczka przez drugi jajowód. Jak? Jeżeli dojdzie do takiego zapłodnienia, trzeba ciążę usunąć operacyjnie zanim dojdzie do rozsadzenia jajowodu. Dlatego ważne jest USG potwierdzajace ciążę najlepiej w 6tc
miałam na myśli przechwycenie jeszcze niezapłodnionego jajeczka. nie wiem jak, ale ginekolodzy potwierdzają, że w naturze dzieją się tak niesamowite rzeczy. miałam jedną ciążę pozamaciczną w niedrożnym jajowodzie, którą poroniłam samoistnie, więc bez żadnych zabiegów, a teraz z owulacji znów po niedrożnej stronie jestem w ciąży wewnątrzmacicznej. lekarze mówią, że nie takie cuda widują na co dzień :)
 
reklama
wszystko spoko poza możliwością przechwycenia jajeczka przez drugi jajowód. Jak? Jeżeli dojdzie do takiego zapłodnienia, trzeba ciążę usunąć operacyjnie zanim dojdzie do rozsadzenia jajowodu. Dlatego ważne jest USG potwierdzajace ciążę najlepiej w 6tc

Oczywiście, że istnieje przechwycenie. Nawet teraz będąc w szpitalu mówił o tym lekarz do pacjentki, której lewy jajowód trzeba było usunąć, a ona ma owulacje tylko z tego lewego jajnika.

To nie jest jakieś super źródło, ale nie chce mi się szukać innych: Link do: Szanse na ciążę z jednym jajowodem [Porada eksperta]

Z tego co czytałam nawet jak masz drożne jajowody to się zdarza, że one sobie przechwytują komórki jajowe oczywiście niezapłodnione jeszcze, no ale jednak
 
Ostatnia edycja:
Do góry