reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapalenie pęcherze 18tyg ciazy

Olunia1991

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Maj 2019
Postów
51
Witam,już po raz drugi w czasie ciąży mam zapalenie pęcherze, 18tyg urosept i żurawia prze tydzień i już jest ok. Wyniki moczu prawidłowe. Ale spędzenie nie ustąpiło a lekarz nie każe zgłosić się na wizytę wcześniej ani nic brać na możliwa infekcje. Czy to normalne że odczuwam delikatne spędzenie w 19 tyg?
 
reklama
Rozwiązanie
Mydło ma pH zasadowe a,, tam,, panuje środowisko kwasowe więc mycie mydłem szarym nijak nie pomoże. Najlepiej stosować żele typu lactacyd
Nie wiem czy wiesz, ale w dobrych szpitalach polecają szare mydło po porodzie do stosowania zamiast płynów do higieny intymnej, które niestety często zaburzają florę bakteryjną miejsc intymnych mimo, że im są dedykowane. Od lat na infekcje sprawdzone jest szare mydło przez wiele kobiet. Ja nawet córeczkę myje od 6 miesiąca od narodzin, bo miała nawracające zaskarżenia dróg moczowych. Tylko u mnie szare mydło od dawna jest obecne. Stosowałam 2 ciążę i pomogło pozbyć się nie jednej infekcji a po porodzie sn i CC także stosowałam. Żadne płyny do higieny intymnej nie były dobre, a wiele wyprobowalam
Swędzenie zawsze oznacza infekcje nie jest to normalne. Może kup sobie jakiś dobry płyn do higieny intymnej z pałeczkami kwasu mlekowego żeby przywrócić balans tym okolicom. Wydaje mi się, że clotrimazol nie powinien zaszkodzić działa on przeciw grzybiczo. Możesz zawsze zapytać w aptece.
 
Witam,już po raz drugi w czasie ciąży mam zapalenie pęcherze, 18tyg urosept i żurawia prze tydzień i już jest ok. Wyniki moczu prawidłowe. Ale spędzenie nie ustąpiło a lekarz nie każe zgłosić się na wizytę wcześniej ani nic brać na możliwa infekcje. Czy to normalne że odczuwam delikatne spędzenie w 19 tyg?
Jeśli Twój lekarz bagatelizuje sprawę,skonsultuj się z innym.
Nie chce straszyć ale może być inna przyczyna infekcji.
Ja nie miałam tyle szczęścia,w 18tyg poroniłam przez zakazenie wewnatrzmaciczne,zgłaszam lekarze podobne objawy jak u Ciebie.
Miałaś robiony posiew w kierunku bakterie i grzybów z pochwy?
 
Jeśli Twój lekarz bagatelizuje sprawę,skonsultuj się z innym.
Nie chce straszyć ale może być inna przyczyna infekcji.
Ja nie miałam tyle szczęścia,w 18tyg poroniłam przez zakazenie wewnatrzmaciczne,zgłaszam lekarze podobne objawy jak u Ciebie.
Miałaś robiony posiew w kierunku bakterie i grzybów z pochwy?
Tylko mocz i już jest ok
 
Zrób powiew. Sam mocz czasem nie wystarczy. Infekcja może przyjść szybko. Ja miałam również zapalenie pęcherza koło 18 tc. Miałam zlecone mocz, cytologia i powiew z szyjki. Uparlam się bo mnie swedzialo. A przed ciaza miałam trzy razy silne zapalenie z krwiomoczem i leczylam się na ureaplasme. Tydzień od badań moczu które wyszły ok ciągle mnie bolał brzuch i mnie strasznie klulo. Pojechałam na IP A tam silne zapalenie pęcherza. Dostałam antybiotyk. OSPAMOX. Profilaktycznie pijebteraz żurawine. Suszona mi zapycha jelits i ciągle 3x1 urosept biorę i jest lepiej.
Zrób cytologia i powiew. Z zakazeniami nie ma zartow. Może być też tak, że jeżeli jesteście aktywni seksualnie z partnerem to on ma zakażenie i ciągle na Ciebie przenosi.
 
reklama
Mydło ma pH zasadowe a,, tam,, panuje środowisko kwasowe więc mycie mydłem szarym nijak nie pomoże. Najlepiej stosować żele typu lactacyd
Nie wiem czy wiesz, ale w dobrych szpitalach polecają szare mydło po porodzie do stosowania zamiast płynów do higieny intymnej, które niestety często zaburzają florę bakteryjną miejsc intymnych mimo, że im są dedykowane. Od lat na infekcje sprawdzone jest szare mydło przez wiele kobiet. Ja nawet córeczkę myje od 6 miesiąca od narodzin, bo miała nawracające zaskarżenia dróg moczowych. Tylko u mnie szare mydło od dawna jest obecne. Stosowałam 2 ciążę i pomogło pozbyć się nie jednej infekcji a po porodzie sn i CC także stosowałam. Żadne płyny do higieny intymnej nie były dobre, a wiele wyprobowalam
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry