reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

zabkowanie

kaj

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
15 Kwiecień 2010
Postów
149
Miasto
Łomianki
czesc dziweczyny,

wiem ze to jeszcze nei temat na czasie dla nas... ale potem w nawale pracy nad naszymi dzidziami nie bedzie czasu aby wszystkie na nas wchodzily na form. Dlatego tez chcialam z wami sie podzielić informacja ktora sie dowiedzialam w weekend.
Chodzi o czas zabkowania naszych poceich - podobno zeby nie przechodzily tego bolesnie trzeba zalozyc na szyjce koraliki z bursztynu (mysle ze wlasciwosci bursztynu sa wszystkim znane). Na zachodzie ta metoda jest obecnie bardzo propagowana i podobno momaga.
Synek mojej znajomej dostal koraliki i nosi je - czas zabkowania przechodzi w poronania do jej starczego synka rewelacyjnie. Jest moze troszke bardziej marudny ale nie placze, nie goraczkuje. Jednie co to sie slini ale to i tak nic z tym jak moze wygladac ten okres.

Moze to wyda sie smieszne niektorym z was, ale moze warto sprobowac. Jesli mozemy pomodz w ten sposob zarowno naszym malenstwom jak i samym sobie. Koraliki zawsze mozna przeciez zdjać.

pozdrowki dla was wszytskich :-)
 
reklama
Ja sie chyba nie odwaze zakladac koralikow niemowlaczkowi :baffled: w sumie zabkowanie zaczyna sie ok 6 miesiaca a ruchy maluszka sa jeszcze bardzo nieskoordynowane, czy moze chodzi raczej o starsze dzieci?
 
:szok: sory ale co to za pomysł z tymi koralami? dla takiego maluszka? są dzieci którym zabki wychodza w 4 miesiący zycia i co załozyć takiemu maluchowi korale? jakiś absurd, albo kolejny sposób na wyciągnięcie kasy od rodzicóww. Dla mnie to jakaś porażka:-D
 
heh dla mnie to jakas magia niestworzona tak jak inne ciazowo-niemowlece mity.
szkoda ,ze nie polecaja koralikow z platyny,albo czarnego zlota,bo Kruk ,Apart i Yes by sie ucieszyl:))) a i tak zawsze sie znajdzie ktos kto w to uwierzy. nie jestem fachowcem,nie znam sie,ale dla mnie to sciema jakas.
 
Ja nie wierzę w magiczne działanie kamieni ani inne czary mary.

Poza tym jak można zakładać niemowlakowi jakies korale na szyję??!!
 
Ostatnia edycja:
no przeciez nie od razu si ejez aklada... tak jak ktoras z was zauwazyla dzicko zabkuje od ok 4 miesiaca. Miesiecznemu dziecku to i ja bym nic nie zalozyla :)
A bursztyn to nie czary-mary :)
 
reklama
Dziewczyny podbijam wątek, zachęcam do chwalenia się o pierwszych ząbkach naszych maleństw:-D:-D niekoniecznie o koralikach z bursztynu:szok::szok:

u nas na razie ni widu ni słychu ząbka, tylko strasznie ślinienie i cała rączka w buzi:-D:-D
 
Do góry