reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie

Kurcze nasze dzieciątka ale mają tempo :szok: mój już też chyba na zęby się przygotowuje, bo najchędziej by mnie całą pogryzł ;-)

Przypominam o zwyczaju, wiem że większość z was zwyczaje denerwują, ale ten jest bardzo miły: otóż temu kto znajedzie pierwszy ząbek u dziecka należy się nowa sukienka :tak:;-):-)
 
reklama
dziewczyny rewelka na dole 2 zeby i z góry ida ale nie jedynki . jedna jedynka i obok niej zabek . smiesznie bedzie wygladał heheheeheh i cóż kupiłam szczoteczke do ząbkow , pierwsza oskarkowa szczoteczka
 
No nieźle Nuna szalejecie. U nas panna maruda, grzebie sobie w buzi ile wlezie, ale zęboli na razie niet. Na dole widzę tylko takie jakby "kształty" pod dziąsłem ale na wierzch jeszcze nic nie wyłazi. Ale ciężko mi zobaczyć, bo jak jej zaglądam do buzi, to Magda od razu dolne dziąsło przykrywa językiem.
 
wklajam to po raz drugi tu,ten sam post jest na karmieniu...
co do wyzynania mleczakow to powiem Wam tylko tyle
przedwczesne wyzynanie zebow zaczyna sie okolo 4 mz dziecka,o czasie okolo 6mz,a opoznione okolo 8 do roku zycia:tak:,moja tesciowa caly czas chodzi i mowi ze mala na dniach zacznie ząbkowac,ale u nas waly dziąslowe wyglądają normalnie a nadmierne slinienie spowodowane jest normalną pracą slinianek i pobudzaniem slinianek do produkcji sliny poprzez wkladanie zabawek lub rączek do buzi,ja osobiscie narazie nie uzywam zadnych zeli bo sensu takiego nie widze,co prawda pierwsze dolne zeby mleczne wlasnie okolo 4 miesiąca zycia są w fazie wzrostu korzenia,co za okolo 2miesiące powinno doprowadzic do ukazania w jamie ustnej pierwszych ząbkow

objawow ząbkowania napewno nie przeoczycie,oprocz slinienia moze pojawic sie podwyzszona tenp,dziąsla bedą mocno zarozowione i rozpulchnione,dziecko moze byc bardzo niespokojne

tyle o ząbkowaniu buzka:-)
 
reklama
Do góry