reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za niskie tsh podczas starań

reklama
Norma w ciąży jest do 2.5 a nie od 2.5 :) Dolna granica 0.2
A jaka jest norma "do" w 2 i 3 trymestrze? ;) źle sformułowalam wypowiedź 🥺

Chodziło mi, że nie rozumiem istoty zbijania, skoro w ciąży są określone jakieś normy (do 2.5, a nawet do 3), a ciągle się słyszy o tym że TSH ma być niskie.
 
A jaka jest norma "do" w 2 i 3 trymestrze? ;) źle sformułowalam wypowiedź 🥺

Chodziło mi, że nie rozumiem istoty zbijania, skoro w ciąży są określone jakieś normy (do 2.5, a nawet do 3), a ciągle się słyszy o tym że TSH ma być niskie.
Nie wiem u mnie lab ma normę kobiety w ciąży od 0.2 do 2.5 bez różnicowania na trymestry. W ciąży niby "z natury" trochę wzrasta, dlatego lepsze jest niskie na start, tak jak dziewczyny mówią około 1 lub mniej. Ja akurat nie mam problemów z tarczycą a w ciąży miałam ponad 1, po ciąży mam 0.7 więc może i coś w tym jest.
 
A jaka jest norma "do" w 2 i 3 trymestrze? ;) źle sformułowalam wypowiedź [emoji3064]

Chodziło mi, że nie rozumiem istoty zbijania, skoro w ciąży są określone jakieś normy (do 2.5, a nawet do 3), a ciągle się słyszy o tym że TSH ma być niskie.
"Zbija" się TSH najlepiej 1-1,5 bo to optymalna wartość do pracy organizmu by zajść w ciążę, i by dobrze się rozwijała. W sposób szczególny dbają o to ginekolodzy zajmujący się niepowodzeniami położniczymi.
 
Hej dziewczyny, może mialyscie podobna sytuację. Ponad dwa miesiące brałam letrox 50 po skoku tsh do 5 i ładnie mi się to utrzymywalo na poziomie ok. 1,33 aż po tych dwóch miesiącach w kwietniu spadło do 0,078 i endo zalecila mi aby przejść na euthyrox 25 i biorę już ok 5-6 tygodni a tsh nadal niskie - 0,049. Wizytę mam dopiero w lipcu. Nie wiem, czy powinnam przestać całkowicie brać na jakiś czas czy pół tabletki, może mialyscie podobnie?
Skoki TSH są uzależnione od wielu czynników, między innymi jaką masz jednostkę chorobowa, jakim lek najlepiej na ciebie działa, jak się odżywiasz, czy i jakie masz inne zaburzenia organizmu, o której przyjmujesz lek itp.
Lekarze najczęściej zalecają brać minimum pół godziny przed posiłkiem. Lepiej jednak na godzinę przed i po OC popić niewielkim łykiem wody. Z moich obserwacji wynika, że lek lepsze efekty przynosi jak bierzesz między 5-6 niż między 7-8. Czasami też łatwiej ustabilizować tarczycę letroxem. U mnie lepiej zadzialal
 
Do góry