reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzrost, spadek i ponowny wzrost bety

Kitsune

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Sierpień 2020
Postów
4 206
Cześć. Jestem w dość dziwnej sytuacji, może któraś z Was przechodziła to samo i podpowie czy mogę liczyć na pozytywne zakończenie.

21.11 Badanie bety - 509,0
27.11 USG - widoczny pęcherzyk w macicy ok. 0,55cm w tym samym dniu beta 3646,0
29.11 Beta 3423,0
30.11 USG - Pęcherzyk 0,78cm, pojawiło się ciałko żółte (wykluczona ciąża pozamaciczna)
1.12 Beta 3627,0

Wszystkie badania bety robione w tym samym laboratorium

Czy jest możliwość, że jeszcze będzie dobrze czy raczej ciąża spisana na straty? Lekarz każe czekać. Biorę luteinę i heparynę ze względu na CP i dwa poronienia
 
Ostatnia edycja:
reklama
Szczerze mówiąc to nie znam niestety przypadku, że jak beta przestaje rosnąć prawidłowo, to dobrze się kończy.
Aczkolwiek podobno może się tak zdarzyć, że gdy ciąża była bliźniacza, a jeden zarodek obumiera, to beta nie ma prawidłowego przyrostu.
 
Cześć. Jestem w dość dziwnej sytuacji, może któraś z Was przechodziła to samo i podpowie czy mogę liczyć na pozytywne zakończenie.

21.11 Badanie bety - 509,0
27.11 USG - widoczny pęcherzyk w macicy ok. 0,55cm w tym samym dniu beta 3646,0
29.11 Beta 3423,0
30.11 USG - Pęcherzyk 0,78cm, pojawiło się ciałko żółte (wykluczona ciąża pozamaciczna)
1.12 Beta 3627,0

Wszystkie badania bety robione w tym samym laboratorium

Czy jest możliwość, że jeszcze będzie dobrze czy raczej ciąża spisana na straty? Lekarz każe czekać. Biorę luteinę i heparynę ze względu na CP i dwa poronienia
Kiedy miałaś owulacje?

Jak dla mnie to ten spadek oznacza ze ciąża się nie rozwija, lub rozwija nieprawidłowo a przez suplementacje progesteronem jest sztucznie podtrzymywana....

Już nawet przyrost pomiędzy pierwszą a drugą betą nie był spektakularny a na tym etapie Beta galopuje 🤷🏽‍♀️

Szczerze mówiąc to nie znam niestety przypadku, że jak beta przestaje rosnąć prawidłowo, to dobrze się kończy.
Aczkolwiek podobno może się tak zdarzyć, że gdy ciąża była bliźniacza, a jeden zarodek obumiera, to beta nie ma prawidłowego przyrostu.
A ta teoria to poparta jakimś badaniem? Chętnie poczytam na ten temat
 
Cześć. Jestem w dość dziwnej sytuacji, może któraś z Was przechodziła to samo i podpowie czy mogę liczyć na pozytywne zakończenie.

21.11 Badanie bety - 509,0
27.11 USG - widoczny pęcherzyk w macicy ok. 0,55cm w tym samym dniu beta 3646,0
29.11 Beta 3423,0
30.11 USG - Pęcherzyk 0,78cm, pojawiło się ciałko żółte (wykluczona ciąża pozamaciczna)
1.12 Beta 3627,0

Wszystkie badania bety robione w tym samym laboratorium

Czy jest możliwość, że jeszcze będzie dobrze czy raczej ciąża spisana na straty? Lekarz każe czekać. Biorę luteinę i heparynę ze względu na CP i dwa poronienia
No moim zdaniem tutaj ciężko jest liczyć na pozytywne zakończenie.
P.S. nie ciałko żółte tylko pęcherzyk żółtkowy. Ciałko żółte tworzy się na jajniku po owulacji.
 
Ja tylko wpadnę tutaj na chwilę, bo podglądam kreski i każdej mocno kibicuję. Ogromnie trzymam kciuki za pozytywne zakończenie 😘 kiedy masz teraz wizytę u lekarza?
 
Twój lekarz nie robi usg czy po prostu chodzisz do dwóch lekarzy ?
Nie robi. A właściwie chodzę do dwóch, ale to skomplikowane. Ten drugi robi, ale jak mi powiedział że widzi pęcherzyk przy becie 63, to już tylko mam go po to żeby w takich sytuacjach jak ta teraz na cito dał mi skierowanie na betę/ samo USG. Z moim prowadzącym nie mam takiego kontaktu bo to na NFZ
 
reklama
Do góry