reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wysokie TSH

proszę o poradę i słowa otuchy.
jestem w 7tc. nigdy nie miałam problemów z tarczyca, pierwsza ciąża książkowa.

Zrobiłam właśnie badania na hormon tarczycy i jestem załamana.

TSH 11.5 (norma 0.27-4.20)
T4 11.2 (11.0-21.2)
T3 5.3 (3.1-6.8)

Strasznie wysokie TSH, czy to już pewne ze czeka mnie poronienie?
Wizyta u lekarza za kilka ni, napewno dostanę leki ale czy nie za późno i czy może to już zaważyć na zdrowiu dziecka?
Lekarz i odpowiednie leki. Musisz zrobić wszystko, żeby jak najszybciej je zbić. Czasami na początku ciąży TSH szaleje. Ja mimo brania leków na niedoczynność musiałam zwiększyć dawkę, bo rosło mi. Najważniejsze, że zostało wykryte. A robiłaś badania wcześniej ? Przed ciążą ?
 
reklama
Lekarz i odpowiednie leki. Musisz zrobić wszystko, żeby jak najszybciej je zbić. Czasami na początku ciąży TSH szaleje. Ja mimo brania leków na niedoczynność musiałam zwiększyć dawkę, bo rosło mi. Najważniejsze, że zostało wykryte. A robiłaś badania wcześniej ? Przed ciążą ?
nigdy nie miałam problemów. tarczyca. Przed ciąża było wszystko ok, w poprzedniej ciąży tez.

udało mi się dostac dziś rano do lekarza. dostałam lek i już jestem po pierwszej dawce, lekarz powiedział ze poronienie napewno nie nastąpi z powodu wysokiego TSH, jeśli w ogóle wystąpi. jestem dobrej myśli. Mam zrobić ponowne badania za kilka tyg.

Raz jeszcze dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
 
Hej, ja właśnie odebrałam wyniki tsh i mam 4.8.
Jak sytuacja wygląda u Ciebie teraz?
Ja jestem mocno zaniepokojona a wizytę mam dopiero we wtorek.
 
Hej, ja właśnie odebrałam wyniki tsh i mam 4.8.
Jak sytuacja wygląda u Ciebie teraz?
Ja jestem mocno zaniepokojona a wizytę mam dopiero we wtorek.

lekarz wypisze Ci lek na obniżenie TSH, w którym tyg zrobiłaś badanie?
U mnie z TSH ponad 11 po 3 tyg spadło do 4,5, wiec zwiększyli mi lek do dawki 75g i myśle ze teraz jest o wiele lepiej. idę na ponowne badanie za 1,5 tyg.
Bądź dobrej myśli. U mnie już 13t+3 i jak narazie dziecko rozwija się dobrze :)
 
lekarz wypisze Ci lek na obniżenie TSH, w którym tyg zrobiłaś badanie?
U mnie z TSH ponad 11 po 3 tyg spadło do 4,5, wiec zwiększyli mi lek do dawki 75g i myśle ze teraz jest o wiele lepiej. idę na ponowne badanie za 1,5 tyg.
Bądź dobrej myśli. U mnie już 13t+3 i jak narazie dziecko rozwija się dobrze :)
Ja dostałam leki. Robiłam 3 dni temu badania TSH (w środę mam endokrynologa) i mam teraz 0.68. więc spadło mi bardzo, dawkę mam 50mg. Ciekawe co powie lekarz ;)

Dziękuję za odpowiedź ;)
 
Do góry